Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

667268 Mazda 5 jest już w połowie utleniona.

 

Akurat mazda 5 najmniej rdzewieje ze wszystkich mazd (o dziwo).

 

Jeśli to co się dzieje z Mazdą 5 to jest "najmniej" to nie chcę wiedzieć co się dzieje z pozostałymi. Szkoda, poza tym to bardzo fajny samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawlowicz :Moja Mama ma Merivę A z 2003, 1.6 bodajże 90 koni, jeżdżę nią od czasu do czasu - sympatyczne auto dla kobiety, bo widoczność bardzo dobra, lustra duże. Poza eksploatacją to póki co od trzech lat nic się nie dzieje, sworzeń jeden był do wymiany a teraz się rozsypał mechanizm wycieraczek. Ruda zaczyna wyłazić z tyłu na błotniku. Świetne w tym samochodzie jest rozplanowanie wnętrza z tyłu - kosztem bagażnika można te dwa fotele cofnąć tak, że dosłownie możesz usiąść z nogą na nogę. Chcesz coś większego to masz praktycznie płaską podłogę. Tylko nie pamiętam, czy ona ma isofix..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

667435 Akurat mazda 5 najmniej rdzewieje ze wszystkich mazd (o dziwo).

U nas były 2 sztuki.

Nie potwierdzam :mrgreen:

 

Nie chodzi o to, że wcale nie rdzewieje :) Ale częściej można trafić na taką bez rdzy, widziałem kilka 10-letnim bez grama rdzy,co jest rzadkie w trójce czy szóstce. Pewnie jakby wcale nie miały, to by trzymały lepiej cenę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś posiada Audi a6c6 ? Planuję powoli przesiadkę , i interesuje mnie silnik 3.0 Tdi quattro, ponieważ z tego co wyczytałem to 2.0 jest bardzo awaryjną jednostką. Czy w kwocie 30-40 tys można dostać zadbany samochód. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy jest możliwość znalezienie starych zdjęć auta z aukcji z szwajcarii ? Mam na oku auto które było sprowadzone bodajże w 2013 roku z Szwajcarii i miło by było zobaczyć w jakim stanie auto do nas przyjechało. Próbowałem po VINie ale nic nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, ale to już chyba za późno jutro Tata jedzie dla mnie kupić to auto. Jest to bmw i wykupiłem raport w bmw check oni nie znaleźli żadnych fotek z szwajcarii (nie wiem jak bardzo się starali) więc może i takowych nie ma. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piece są chyba takie same jak w E90/91 ... mam już drugą i szczerze polecam, pierwsza była E91 2007 2.0D kupiona od niemca w niemczech z przebiegiem 164tys i ze mną zrobiła 56 bezawaryjnie . druga e90 2009 jest teraz , piec ten sam i już ma niby 240 ale to auto z komisu (zaufanego niby) i też problemów zero a wóz robi zwykle trasy miejskie choć zdarza mu się 1-2 razy w miesiącu trasa 600-700 km, tez zero problemów. E91 była wirusowana, E90 jest od niedawna ale jeszcze przed hamownią więc nie jestem w stanie stwierdzić przyrostu. Spalanie śmieszne i serwis nie licząc elektronicznych tematów które ogarnia tak naprawdę może 5/100 ogłaszających się to samochód jest przekochany tylko trzeba pamiętać że BMW nie lubi zamienników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Maggot[/ref], silniki n47 są dosyć ryzykowne. Mają bardzo duży problem z rozrządem (rozciągający się łańcuch). Dodatkowo fakt, że rozrząd w tym silniku jest z tyłu, to utrudnia diagnozę i znacznie podnosi kosztu ewentualnej wymiany (ok. 4k PLN). Co prawda była akcja serwisowa, nie objęła ona jednak wszystkich samochodów, więc należy porządnie prześwietlić historię serwisową przed zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam po 2011 nie było już problemu z łańcuchem. Brat ma e91 z 2010 z boxem BMW, samochód jest rewelacyjny od nowości jedyne co było zrobione to właśnie wymieniony rozrząd na gwarancji i tyle, prowadzenie, komfort na bardzo wysokim poziomie. Jeśli samochód był serwisowany regularnie i nie jest przystankiem autobusowym to brać i się cieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyyyy...to czy rozrząd był wadliwy raczej nie zależy od mocy silnika tylko od daty produkcji auta/silnika. Ten sam silnik 2.0d (oznaczenia N47) był w różnych wariantach mocy z różnymi oznaczeniami w różnych modelach. Ja miałem 2.0d z mocą 143PS (data produkcji auta marzec 2009) i nie był objęty akcja serwisową dlatego, że ten rocznik aut z tym silnikiem był już podobno bez wad. Ojciec miał 2.0d z mocą 180 kilku koni (data produkcji auta 2010) i też nie był objęty akcją serwisową. Odnośnie samego motoru - silnik jak silnik, jak kupisz zadbany egzemplarz to jest bezproblemowy. A co do samych kosztów eksploatacji - oprócz tego rozrządu nie ma żadnych bomb finansowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Znalazłem samochód dla Taty w DE (D 54675 Sinspelt) ale nie chce mi sie po niego jechać.. znacie może kogoś, kto mógłby lawetą go odebrać od prywatnego właściciela? Jeśli tak, poproszę o kontakt.

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent wpadkę zaliczył, ładnego E34 może nie mogli znaleźć ;)

Jest nawet gdzieś taka baza z samochodami z filmów, w której wpisuje się tytuł i pojawiają się wszystkie samochody które grały, wraz z danymi, widełkami w których produkowano w odniesieniu do domniemanego czasu akcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.