Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

Użytkuję K5 w zasadzie od 5 lat. Kupowałem specjalną ofertę na Euro 2012 z szalikiem Polski :). Użytkuję do auta ale też przy domu. Specjalna nasadka do czyszczenia posadzek kostki.  Po 4 latach dopiero doznałem pierwszej awarii a mianowicie włącznik ciśnieniowy lub coś takiego. Myjka nie zapodawała ciśnienia od pierwszego strzału. Nie chciało mi się tego rozbierać więc w serwisie mi to poprawili za 80 zł. Więc jak na taki okres na plus sprzęt godny polecenia. Najważniejsze jeszcze to nie korzystać z chemii zaciąganej z wężyka lub z butelki. Gdzieś o tym czytałem. Kilka razy mi się to zdarzyło i wtedy walnął ten włącznik. Może zbieg okoliczności. 

Wujas natomiast użytkuje od 6 lat K7 troszkę w mniejszym zakresie i zero problemów.  Śmiało polecam K5 i K7. 

Jeżeli miałbym działać profesjonalnie używać codziennie to raczej zainwestowałbym w Kranzle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie co do myjki cisnieniowej z podgrzewaniem a mianowicie Karcher HDS 5/15u. Mam do kupienia taka myjke w dosc dobrych pieniadzach, sluzylaby oczywiscie do przygotowania aut oraz innych prac chociazby mycia ogrodzenia betonowego. Ktos z Was posiada ten model? Jakies opinie? Plusy? Minusy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o hds to raczej bedzieszz zadowolony , Raz samo to ze nowa myjka , a dwa ze do uzytku profesionalnego , inna polka niz home i garden czyli myjki seria "K "

ja ostatnio kupilem 8/18 4m i powiem ci ze kombajn :D mam jeszcze hds 895 starego ale porownanie gabaryt waga to nowy to wielka maszyna , parametry  pompy i silnika maja takie same , 

jak dla mnie 10 m węża to za malo ja u siebie odrazu musialem przerobic i dolaczyc jeszcze ponad 2 metry a w zapasie mam jeszcze nastepne 11 w podwojnym oplocie , moze jakies elewacje przyjdzie czas robic czas pokaze :D w 8/18 jest rowniez opcja mycia i uzywania pary po dobraniu odpowiedzniej  dyszy, ale jeszcze nie testowalem ;p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.11.2017 o 22:52, bochenek19 napisał:

Panowie mam pytanie co do myjki cisnieniowej z podgrzewaniem a mianowicie Karcher HDS 5/15u. Mam do kupienia taka myjke w dosc dobrych pieniadzach, sluzylaby oczywiscie do przygotowania aut oraz innych prac chociazby mycia ogrodzenia betonowego. Ktos z Was posiada ten model? Jakies opinie? Plusy? Minusy?

Jeśli myjesz niewiele i możesz ją kupić za psie pieniądze, spróbuj.

W innym przypadku poszukaj czegoś profesjonalnego.

Spójrz na specyfikację tej maszynki pod kątem wagi, pobieranej mocy, mocy grzewczej oraz wydatku wody. To da Ci szybką podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, z racji że naprawa naszego Karchera HDS'a 895 to koszty około 3 tys. zł (a mogą się jeszcze zwiększyć) to szukam myjki ciśnieniowej.

Wymagania:

- Myjnia samochodowa - samochody osobowe i busy dostawcze
- Raczej mniejszy niż HDS - coś wielkości zwykłych myjek HD
- Kwota do wydania: 6-8 tys. zł netto
- Bez podgrzewania wody - nie potrzebujemy tego
- Może być pod 220V jak i 400V
- Ma być trwały - pracuje po 10 godzin dziennie z przerwami.
- Możliwość przedłużenia gwarancji

Ktoś coś poleci? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2017 o 17:05, cptolgierd napisał:

Cześć, z racji że naprawa naszego Karchera HDS'a 895 to koszty około 3 tys. zł (a mogą się jeszcze zwiększyć) to szukam myjki ciśnieniowej.

Wymagania:

- Myjnia samochodowa - samochody osobowe i busy dostawcze
- Raczej mniejszy niż HDS - coś wielkości zwykłych myjek HD
- Kwota do wydania: 6-8 tys. zł netto
- Bez podgrzewania wody - nie potrzebujemy tego
- Może być pod 220V jak i 400V
- Ma być trwały - pracuje po 10 godzin dziennie z przerwami.
- Możliwość przedłużenia gwarancji

Ktoś coś poleci? :)

Myjki.com 

Tam zrobią dobra cene na jakiegos HD 

A co tam z tym 895 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na Nich natrafiłem i negocjuję cenę :)
Zatrzymałem się na Karcher HD 9/20-4M EASY!FORCE 1.524-924.0
Koniecznie chcemy Karchera z racji tego że blisko mamy serwis 'w razie w'

A co z naszym HDS'em? Co rok coś w nim naprawiamy i przeważnie są to wydatki 1000 zł - tym razem siadły uszczelnienia wysokiego ciśnienia, tłoki, zawory, oringi. To dopiero początek bo po poskładaniu tego się dowiemy czemu nie działa grzanie więc powiedziałem kwotę w okolicach tego. Prawdopodobnie go sprzedamy w takim stanie jakim jest - czyli do naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, jaką polecacie myjkę do mycia 2 samochodów, ale niestety nie mam dostępu do bieżącej wody. Mam zbiornik 1000l i do niego mogę dolewać wodę z studni lecz niestety jest w niej dużo żwirku.  Która myjka pociągnie sama wodę z niego. Budżet to ok 600zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dla użytku prywatnego, umyć auto i czasem przepłukać kostkę podjazdu - Karcher K2 + Pianownica Foam Pro - czy to będzie przyzwoity zestaw? 

Całość zamknie się przy obecnych cenach w 400 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie do mycia podjazdu się niestety K2 niezbyt sprawdzał, za małe ciśnienie żeby umyć do porządku. Do auta prędzej, ale wkurza krótki wąż i konieczność przestawiania myjki co chwila. Ja bym kupił coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzie ze dużo ludzi poleca tutaj K5, ja absolutnie jest przeciwny kupowaniu tego szajsu. Pochodziła może z pól roku u nas w pracy - serwis stwierdził ze silnik do wymiany(koszt 800zł). Rozebraliśmy z ciekawości jak by ktos był ciekawy co tam w srodku siedzi. W rzeczywistości wirnik wybity na ośkach, łozysko dolne rozsypane, przytarty stojan.  Za takie pieniądze to jest jedno wielkie nie porozumienie.

f69d9d48269e4b58med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Takie gadanie na temat k5. Mam kupilem wczesna wiosna mylem auta wiosna - lato, elewacje plus kostka brukowa i nie narzekam. A jak ktos kupuje sprzet ktory jest przeznaczony do prac przy chacie a nie w celach zarobkowych gdzie maszyna nie stygnie bo ciagle jest uzywana to wiadomo ze dlugo nie wytrzyma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Naszła mnie dzisiaj w Castoramie refleksja. Miałem zrobić sobie upgrade Axela'a wykorzystując przenośny kompresor (dużo modach jest w odpowiednim wątku), ale cena... to od 150-250 PLNów w zależności od kompresora (nie kupuję u MyFriendów - na razie). Za ok 260 pln można wyhaczyć myjkę Karcher K2 + car kit (plus ok 90złociszy porządna PA). I tak jak @Ronin78 zapytam się czy nada się ten zestawik do okazjonalnego mycia u szwagra (2 auta, 2x w miesiącu przy dobrych wiatrach)?

I jak z trwałością tych lanc? Jakieś takie plastikowe mi się wydały. Czy ktoś w ogóle katował ten Car Kit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
14 minut temu, CoolBreeze napisał:

Karcher K2

Ja mam K2 i K5.

Używam K2 okazjonalnie do mycia auta, garażu, balkonu etc.

Mała, praktyczna, mobilna, na takie szybkie akcje u kogoś, albo nawet mycia auta raz na tydzien uwazam ze jak najbardziej OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.