Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, rzempaa napisał:

Panowie jeszcze raz jaka pianownice do parksida ponieważ kupiłem w Lidlu kilka dni temu te co były podane na początku tematy już nie działają linki a trochę boję się brać pierwsza lepsza z allegro żeby pasowało 😀

https://sklep.techkar.pl/pianownica-pa-lavor-parkside-techkar,3,3584,2528

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo w Lidlu ma pojawić się myjka ciśnieniowa, ale spalinowa. Wcześniej się z nią nie spotkałem. Myślicie, że warto? Cena atrakcyjna. Ile to może "palić"? :P

W zeszłym sezonie miałem Lidlową myjkę PHD 150 i po dosłownie max 10 użyciach zaczęła wariować z ciśnieniem, raz było raz nie. Jedyny plus marki Parkside to 3 lata gwarancji i bezproblemowy zwrot pieniędzy.

 

75022.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Damian86 napisał:

Koledzy, NILFISK E 150.1-10 czy STANLEY FATMAX 25 czy coś innego w podobnej cenie? Ale już nie wyższej :)

Mam Nilfisk P 160.2-15 X-TRA i jestem bardzo zadowolony. Odradzam zakupy w Wera Rzeszów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam E140.3-9 Xtra i jestem zadowolony. Ładne ciśnienie, silnik indukcyjny z aluminiową pompą można dość długo pracować bez przerwy. Wąż jest nieco sztywny ale bez tragedii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lk1407 napisał:

Ja mam E140.3-9 Xtra i jestem zadowolony. Ładne ciśnienie, silnik indukcyjny z aluminiową pompą można dość długo pracować bez przerwy. Wąż jest nieco sztywny ale bez tragedii

A ile za nią dałeś jesli moge wiedziec? W necie jest praktycznie identyczna ale z przedrostkiem 'D140.3-9' za 950zł.. Tylko niewiem czym sie rozni D od E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Damian86 napisał:

O Stanley-u zero info w necie, pewnie mało kto ma, a szkoda bo wygląda na solidną... z zewnątrz.

Chyba zainteresuję się Nillfiskiem.

Dzięki marcell za info, chociaż to dziwne bo to niby oficjalny sklep.

Stanley to tylko opakowanie do tej myjki zrobił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sklepu "Wera" Rzeszów. Często robiłem u nich zakupy, ale zakup myjki NILFISK P160.2-15 PRO X-TRA był moim ostatnim zakupem w tym sklepie. Myjka dotarła do mnie w listopadzie z uszkodzonym kółkiem, usterkę od razu zgłosiłem (kontakt telefoniczny, zdjęcie, mail)nowe koło dostałem dopiero w lutym po kilkukrotnym przypominaniu się. Następnie myjka po kilku użyciach dosłownie przełamała się w połowie. Najgorsze jest to, że stało się to w piątek przed weselem siostry. Znajomi i rodzina na wesele się zjechała i mieliśmy od piątku rana zacząć szykować swoje pieszczochy porządnym sprzętem a tu myjka ledwo "kupy" się trzyma a wiadomo ile kosztowała. Od razu kontakt do sprzedającego a ON mówi, że oni się nie podejmą naprawy żeby dzwonić do serwisu do Warszawy. W Warszawie po dłużej rozmowie Pan serwisant zaproponował, że wyślą kuriera. Poprosiłem szwagierkę żeby zawiozła myjkę osobiście, bo uznałem, że uszkodzenia wyglądają jakby powstały w transporcie a nie chciałem, żeby został obwiniony kurier. Po dostarczeniu myjki serwisant skontaktował się ze mną i zaproponował żeby moja szwagierka była przy rozkręcaniu nilfiska, oczywiście się zgodziłem. Jakie było zdziwienie jak się okazało że obudowy są nie z tego modelu (ja mam z bębnem zwijającym wąż a były z myjki bez bębna), o ile sobie dobrze przypominam wymieniono chyba z 6 elementów bo było nie z tego modelu (coś było klejone, dodatkowe otwory powiercone,  serwisant mówił, że nawet wkręty nie są oryginalne. ZARZĄDEŁEM  wymiany myjki na nową, ale dostałem odpowiedź odmowną od WERY, a kierownik sprzedaży nilfisk nawet się nie pofatygował odpowiedzieć na maila.  Po zapewnieniach Pana Sławka z serwisu, że powymieniają wszystkie uszkodzone elementy na nowe oryginalnie zgodziłem się aby odesłano mi tą samą myjkę. Honor firmy nilfisk uratował kierownik serwisu z Warszawy PAN SŁAWEK (bardzo kompetentna osoba,wiele razy sam dzwonił, zaproponował, że wyślą myjkę na palecie). Od naprawy do tej pory sprzęt działa i jestem z niego naprawdę zadowolony. Wydajność, ciśnienie i 15m wąż robią robotę. Taki porządny sprzęt a mają takich ... dealer-ów.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też rozmawiałem z serwisem Nilfisk i chyba to ten sam Pan Sławomir - faktycznie gościu bardzo przystępny i pomocny, jak dzwoniłem wyjaśnić sprawę gwarancji to dał kilka wskazówek jak nie zajechać sprzętu -

 

Udało mi się wylicytować dodatkowo PATIO CLEANER PLUS ACC Product no: 126411376 https://consumer.nilfisk.com/en/products/Pages/product.aspx?pid=126411376 za śmieszne 70 zł z przesyłką - funkiel nówka nie śmigana. Co fajne, oprócz samej szczotki jest tam przedłużka lancy :) - czyli między pistolet a lancę mam teraz dodatkowe ok 50 cm - takie coś jak w Stihl http://www.stihl.pl/Produkty-STIHL/Urządzenia-czyszczące/Myjki-wysokociśnieniowe-i-akcesoria/Akcesoria-do-RE-88-RE-163-PLUS/21810-74110/Przedłużacz-lancy.aspx

Od jesieni myjka leżakuje w garażu, ale przy ostatnim myciu coś mi na turbo dyszy ciśnienie spadało - po prostu widać było, że rotacja wody zwalnia i przyspiesza. Mam nadzieję, że to sama końcówka coś szwankuje. Jak będzie ze 10*C ciepła to chyba ją wyciągnę, żeby potestować. Wcześniej myłem kostkę, elewację i wszytko było ok, w sumie dopiero później doczytałem i pooglądałem filmiki i turbo dysza MUSI startować z lancą w dół i dopiero podnosimy lancę w górę. Ale żeby turbo dysza tak szybko padła?

17 godzin temu, zawisza napisał:

Ktoś ma i może coś więcej powiedzieć o myje nilfisk e140.3? Czym się różni seria E od serii D?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Seria D to silnik szczotkowy i jest ok 5 kg lżejsza od serii E która ma już silnik indukcyjny - teoretycznie trwalszy i trudniej go zajechać. Ale podejrzewam, że prędzej zajedziesz pompę niż silnik szczotkowy. Aha - indukcyjny jest cichszy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje zakup NILFISK C 130, który z podanych modeli najkorzystniej wybrać? Dla dwóch aut mycie co tydzień/dwa.
NILFISK C-PG 130.2-8 X-TRA

NILFISK C 130.1-6

NILFISK C 130.1-8

NILFISK E 130.3-8

NILFISK E 130.3-9 X-TRA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te myjki mnie doprowadza do zejscia:D z tego świata 

mam do was pytanie bo kupiłem nilfisk 130 2.8 Power grip i się zastanawiam czy nie zamienić na model 130  1.6 bo on ma silnik indukcyjny i ciśnienie robocze o 10 barów więcej ale użycie wody ma mniejsze bo max 440 l 

130 2.8 ma 105 robocze i do 520 l silnik szczotkowy 

130 1.6 ma 115 robocze i do 440 l silnik indukcyjny 

czy te 10 barów odczuje w praktyce ? ale za to mniej wody ? co lepiej ?Czy że względu na silnik zamienić ?

generalnie używałem myjke przez chwilę i powiem że po 20 min używania czyszczeniu płotu ręce bolały bo głowica rotacyjna naprawdę robiła robotę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebna pomoc. Mam myjkę LAVOR R135. W MrCleaner zakupiłem adapter oraz PA. Otrzymałem adapter *jak na zdjęciu - kolor niebieski).

Nowy_Lavor_Parkside.jpg.d8aa190454d9689a035e6f8e2d8ec979.jpg

Po podłączeniu do myjki efekt jak na filmie: 

Napisałem do MrCleanera i opisałem sytuację a w odpowiedzi dostałem: 

Cytat

Witam, to że myjka przecieka związane jest brakiem jej uszczelnienia, należy to zrobić taśma teflonową i wszystkie gwinty uszczelnić. Element numer 3 ma za zadanie odsadzić pianownice od pistoletu, aby jej używanie było wygodniejsze, niestety, magazynierzy musieli źle spojrzeć i nie dołączyć Panu tego elementu, jak jednak wspomniałem nie ma ono wpływu na działanie pianownicy. 

Czy Wy też uszczelniacie połączenie za pomocą taśmy teflonowej (wolę zapytać). Elementu zaznaczonego na zielono nie otrzymałem, a to co mam dostałem na raty, ale uważam że dzięki temu że odsadzi się cały zestaw od pistoletu będzie możliwość swobodnego przykręcenia zestawu bo teraz wszystko jest za ciasne... 

Dzięki za info. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@8szymon8 umnie jest podobnie. zakupiłem nypel bo stary uniemożliwiał mi podłączenie pianownicy do nowej myjki. Nypel wkręciłem na taśmie teflonowej dodatkowo wymieniłem wszystkie oringi oraz sitko w pianownicy i działa jak nówka sztuka, zero przecieków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, grabek246 napisał:

@8szymon8 umnie jest podobnie. zakupiłem nypel bo stary uniemożliwiał mi podłączenie pianownicy do nowej myjki. Nypel wkręciłem na taśmie teflonowej dodatkowo wymieniłem wszystkie oringi oraz sitko w pianownicy i działa jak nówka sztuka, zero przecieków. 

Nowy nypel kupiłeś dłuższy od poprzedniego? Bo mi zaznaczony w kółko element opiera się o pistolet i do tego bardzo niepraktycznie mocuje mi się wszystko razem (chyba że to kwestia wprawy). Na filmie też widać że pokrętło górne zachodzi na pistolet. 

pianownica.jpg.8913a22b3330fbb8d7d9130f715b0a7f.jpg

Czy kupując nową pianownicę sitko już jest w zestawie? Teraz pytam a sprawdzić będę mógł dopiero jak wrócę do domu (wczoraj ADBL YETI 1:9 szło lekkim mlekiem a nie śmietanką).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@8szymon8 tak, to był główny powód dlaczego zakupiłem dłuższy nypel. Miałem ten sam problem z opieraniem sie pianownicy o pistolet

 

Tak sitko masz odrazu w pianownicy ale pi jakims czasie trzeba go wymyc lub wymienic

 

 

Yeti szlo mlekiem a nie smietana bo masz nieszczelnosc. I cisnienie wody ucieka bokiem a nie do pianownicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.