Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, paperson napisał:

@Zdroja0 nie myłem wnęk. Do nich moim zdaniem bardziej nadaje się dysza standardowa. Ta dedykowana ma dużo szerszy strumień, więc nie nadaje się do tego typu prac. Szczerze? Zważając te 70 zł, to moim zdaniem zrobiłem średni zakup ;)

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paperson a jak z domywaniem za pomocą tej szerszej dyszy? Taki szeroki strumień to fajny do spłukiwania np z piany, ale mam pewne obawy o to, że trochę mniejsze ciśnienie będzie i gorzej to domywa. Jaką dokładnie masz myjkę? Jak wrażenia porównując te dwie dysze pod kątem usuwania "trudniejszych" zabrudzeń?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@naver nie używam jej do zmywania, lecz do spłukiwania. Całą robotę robi wcześniej położone lsp i pre-wash z magifoam :)  Owady i brud schodzą aż miło. Późniejsze mycie na dwa wiadra, to już sama przyjemność.

Tak jak piszesz: tą dedykowaną dyszą fajnie się spłukuje resztki piany. Do usuwania trudniejszych zabrudzeń lepsza będzie dysza z zestawu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o myjce ciśnieniowej spalinowej Parkside z lidla o mocy 4.1kW?

Nie potrzeba do niej wody pod ciśnieniem - sam zasysa wodę ze zbiornika, rzeki itp. 

220bar maks, i robocze 180 bar- czyto się nada?

I ostateczny parametr - 999zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@IgłaZależy też do jakich celów taka myjka będzie używana, pracy zarobkowej czy pracy przydomowej. Jeśli do użytku domowego to K5 będzie wystarczający, a jeśli miałaby to być praca zarobkowa zastanawiałbym się nad czymś co może pracować w trybie ciągłym np jakiś starszy Karcher HD chociażby 6/13 lub wyższe modele. Sam Kupiłem okazyjnie używanego Kranzle z 15m przewodem i bębnem na wąż, silnikiem indukcyjnym i prawdziwą mosiężną pompą. Ustawiłem sobie ciśnienie na 100barów i bezproblemowo działa z pianownica PA. Jedyny minus jak dla mnie to to, że jest ciężka i nie ma automatycznego wyłącznika w pistolecie, trzeba ją za każdym razem włączyć i wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem tu nowy na forum i chciałbym dopytać kolegów w temacie myjki ciśnieniowej. Nabyłem Nilfiska P 160.2 i mam problem bo przy rozruchu wywala mi korki. Czy ktoś z Was ma taką myjkę lub podobną o mocy 3300 W?  Na jakich bezpiecznikach wam bezproblemowo chodzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to nietypowa moc i potrzebuje dluzszej zwloki podczas rozruchu ,napewno masz B16. Ja bym pod ten silnik zalozyl C16. Przy rozruchu silnika prąd może wzrosnąć chwilowo nawet kilka razy ale zabezpieczenie typu C ma wystarczającą zwłokę czasową by nie spowodowało zadziałania zabezpieczenia..Aby uniknąć niebezpiecznych ... , niekorzystnych ... spadków napięcia przy użytkowaniu silnika w większej odległości od rozdzielni użyj przewodu chociaż o przekroju 2,5mm²

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@pablo15005  np to ze ma jedna lance w jednym . A zwykla ma kazda osobno . Rozwali sie lanca to ta z full control kosztuje majatek a zwykla ok 70 zl do 100 max. Noni nie wiem czy do full control mozna doczepic pianownica PA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, BiałyGTi napisał:

@pablo15005  np to ze ma jedna lance w jednym . A zwykla ma kazda osobno . Rozwali sie lanca to ta z full control kosztuje majatek a zwykla ok 70 zl do 100 max. Noni nie wiem czy do full control mozna doczepic pianownica PA

Wlasnie popatrzylem te oferty, to brat szuka sprzetu... lepiej wziac k5 najprostsza wersje i nic sie nie bedzie psulo chociaz... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, powalla napisał:

Full control ma 2 normalne lance , a dopiero full control PLUS ma jedna wszystkomajaca lance (199zl) 😉 

Dlaczego nie warto brac full controla to juz opisywalem. 

Podrzuc linka do tego k5 za +-900

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.