Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

A ja ma Karcher k2 auto, zaraz będzie że slaba do roweru itp.. Nieprawda , zależy czego się oczekuje- mycie kostki daje radę i nie wypłukuje piasku ze szczelin, mocniejsza by wypłukała. Auta nie zaszczurzam więc do zwykłego brudu się nadaje , domywa bez problemu. Do mycia basenu, mebli ogrodowych, auta nie zapuszczonego nadaje się idealnie.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, keza napisał:

@krzysg101 ja ze swojej strony mogę polecić Karchera K5 mam go od 7 lat i nie mam z nim problemów. Dokupiłem pianownicę PA i mam wszystko. Karcher ma wiele akcesoriłw jakbyś potrzebował czegoś więcej.

Trochę poczytałem i skorzystałem też z Twojej porady Karcher K5 już zamówiony wraz z pianownica PA. Dziękuję za pomoc 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu Tue Aug 14 2018 o 10:24, GS300 napisał:

Ja właśnie planuję go zakupić. 3lata gwarancji. Kilka urządzeń tej firmy posiadam i jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nilfisk 120.7 kontra Lavor Ninja lub Raptor

Przeznaczenie: ranczo, raz do roku czyszczenie traktora i maszyn rolniczych oraz kilka aut raz na miesiąc lub dwa. Traktor mały, kilka małych maszyn. Nilfiska mam jako zastępstwo na myjni bo zajmuje mało miejsca w razie jakiegoś wypadku radzi sobie jakoś. Lavora jako myjek nie znam, ktoś miał styczność warto? Cena ta sama ale Lavory mają po 145 Bar ciśnienia roboczego nilfisk sporo mniej, a większe ciśnienie przydałoby się do maszyn, bo do aut wiem że jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Cześć Wszystkim,
Krótkie pytanie:
K7 vs Kranzle 1050TST , czy lepiej dołożyć parę groszy do wyższego modelu Kranzle ?
Mycie 3 aut , ze 2-3x w miesiącu + prace dookoła domu (polbruk, dechy na ścianach, rowery i motor crossowy). 
Pytanie kieruję do osób które korzystają z ww. modeli już dłuższy czas i zechcą podzielić się zaletami i wadami każdej z pozycji. 
Bo mam już mętlik w głowie co będzie lepszym wyborem .....
Zależy mi też na prostej obsłudze i łatwym dołączeniu pianownicy PA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam k7, kupiona na wisone tego roku. Oblecialem nią parę ładnych m2 kostki i elewację budynku. Robota szła bardzo gładko. Dotego podjazd do garazu, który nie był nigdy czyszczony(ale to juz byla robota ze dostawka którą karcher dodawal z okazji 25lat). Jedyny jej minus to taki że obecnie jest w serwisie przestalo działać sterowanie cisnieniem. To znaczy działało ale na odwrót. Podobno problem juz znany i to cos w samej myjce trzeba wymienicr/ naprawić.
Generalnie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, mam następujący dylemat. 
Posiadam obecnie od około 8-10 lat myjkę ciśnieniową Macallister Mac140Xtra (max ciś: 140bar, max ciś robocze: 130bar) dokładnie taka: https://archiwum.allegro.pl/oferta/myjka-cisnieniowa-mac-allister-mac140-xtra-i7135801397.html . Niestety do tej myjki posiadam jedną jedyną lancę w regulowanym prądem, a chciałbym posiadać więcej lanc i do tego jakąś pianownicę. 
Moje pytanie brzmi, czy warto jeszcze w tak starą myjkę inwestować w nowy pistolet + 2 lance+ pianownicę, czy lepiej zainwestować w nową myjkę? Czy ta myjka jeszcze może długo pochodzić, czy to raczej jej ostatnie tchnienia, bo na razie nic złego się z nią nie dzieje. Wiem, że to ciężko ocenić czy myjka pochodzi rok/dwa czy może miesiąc, ale Wy macie obecnie już pewnie którąś z kolei myjkę i wiecie ile średnio wytrzymują. 

Myjka używana jest w gospodarstwie rolnym do mycia maszyn i traktorów, oraz do mycia aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupisz dodatkowy osprzęt do tej myjki w tym sklepie:

https://sklep.techkar.pl/

Zwracając uwagę na to czy przyłącza do konkretnego sytemu są wymienne to nie ma problemu z późniejszą adaptacją na inny system przyłączy złącza można kupić oddzielnie.

 

Najsłabszym elementem w myjkach jest pompa a jej trwałość zależy, z jakiego materiału została wykonana oraz pompowanego medium, wystarczy ziarnko piasku, które znajdowało się w wodzie i czeka nas gruntowny remont lub zakup nowej myjki pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić TechKar, wymieniłem z nimi kilka wiadomości e-mail i jestem mega zadowolony z kontaktu z nimi i podejścia do klienta. Wszystko wytłumaczyli, doradzili i znaleźliśmy najlepsze rozwiązanie. Dlatego do obecnej myjki, zamówiłem samą pianownicę Tech-Kar. Jeśli myjka skończy swój żywot to po przez zastosowanie złączek nie będzie problemu do przystosowania pianownicy do nowej myjki. Dzięki wielkie za pomoc i następnym razem już do wyboru nowej myjki 😄 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, jednak wybór myjki ciśnieniowej przyszedł szybciej niż się spodziewałem. Myjka padła, w ogóle nie ma ciśnienia, nie ma różnicy czy jest włączona czy nie a woda z takim samym ciśnieniem leci z lancy.

Jaką myjkę polecacie do około 800 zł max 1000zł? Myślałem, aby kupić na wiosnę Parkside'a z Lidla (3 letnia gwarancja mnie przekonuje), albo coś od Nilfisk'a, ale czy wystarczy i czy warty swojej ceny i jaki model?
Karcher z tego co czytam to problem z serwisem i szału z bezawaryjnością i trwałością nie ma. 

Co jeszcze polecacie to pianownicy TechKar mycia kilku aut miesięcznie, maszyn rolniczych i traktorów. Obecny sprzed Macallister Mac140Xtra dawał radę przy tych zabrudzeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tysiaka brałbym K5 w supermarkecie i przez 2 lata cieszył się rękojmią , bo teraz myjka z Lidla była OK ale co będzie na wiosnę? Oni nie mają własnych stałych produktów , ot kupują od firm produkcyjnych, a tylko naklejkę Parkside przyczepią i kij wie co tam Hans rzuci na sklepy po zimie 😉  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam u siebie Parkside PHD 135 z pianownica od Techkar i to połączenie naprawdę daje rade. Nie wiem jak z trwałością samej myjki, mam ją trzy miesiące i do tej pory jest ok, a ogarnąłem już kilka samochodów. 

Mam też porównanie z Karcherem k7, ciśnienie z lancy do spłukiwania jest wyższe niż w parkside, ale piana (także przy pomocy pianownicy techkar) identyczna. 

Ja osobiście lubię tego Parkside ze względu na rozmiar i małą wagę, jeżeli ktoś potrzebuje do hobbystycznego mycia to myjka ta powinna być ok. Mylem nim też kostkę brukowa i dawał radę, ale zajęło mi to nieco więcej czasu niż przy pomocy k7. Jeżeli trafimy na dobry egzemplarz to posłuży w weekendy, a jeśli nie... to zawsze można oddać na gwarancję i będzie zwrot pieniążków 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Panowie, że się nie odzywałem, powiem Wam tak, zauważyłem, że od 600-800 zł mamy już sprzęty z aluminiowymi pompami, kolejną klasą myjek są myjki z mosiężnymi pompami ale to już wydaje kilku-kilkunastu tysięcy złotych. Jaka jest najtańsza i w miarę dobra myjka z mosiężną pompą?

Zauważyłem, że w tej klasie średniej z aluminiowymi pompami powyżej 800-1000 zł dopłaca się później za wyższą moc/ciśnienie robocze, czyli za wydajność, a nie za jakość, dobrze mówię? Po prostu wydaje mi się, że nie ma sensu dokładać do 2000-3000 tyś zł, aby mieć mocniejszą myjkę bo przy myciu aut i tak jest nie wykorzystam, dobrze myślę? Bo jeśli nie to mnie poprawcie. 

A co powiecie o nilfisku, np z media expert? 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam c135. W tej chwili nie kupiłbym drugi raz. Wolałbym uzbierać u kupić coś mocniejszego. To co na robić robi. Tylko szybciej bym to zrobił mocniejszym sprzętem. Pianę na pa robi idealna. Można zrobić bitą śmietanę. 

Z minusów to przewód który potrafi se skręcić w dwóch kierunkach. Mega denerwujące. 

I mi pękła dysza. A w lancy siadło sterowanie siłą strumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz powale wszystkich..
Kolega ma do sprzedania nowa myjkę z Lidla parkside phd 135 1a czy jakoś tak. Zastanawiam się czy ten sprzet do czegokolwiek się nadaje. Kupił dwie sztuki bo promocja jakaś była.
Cena całe 125 złotych.

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że się nadaje. To ma więcej bar i przepływu jak K2 😉

Do opłukania się nada. Ja mam PHD100 (w garażu) i PHD 150 (w domu) i jeszcze jakąś marketówkę, co ma więcej jak 12 lat i wszystko działa 🙂 Oczywiście 150 najlepiej. Ale w garażu do opłukania nic innego mi nie jest potrzebne jak te PHD100 🙂. Jak da jeszcze paragon z gwarancją na 3 lata to myślę, że warto za tą kasę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.