Skocz do zawartości

Sonax Xtreme Briliant Shine Detailer


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

atvmmz, chyba jeszcze zależy dużo jaki lakier. U mnie FK przykryty BSD robi świetną robotę. Sam się łapię na tym, że zawieszam się przy samochodzie i podziwiam :lol: Tutaj masz taką kanapeczkę w moim wykonaniu na lakierze proszącym się o lekkie odświeżenie.

eIqMxms.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atvmmz, kiedyś zdarzyło mi się położyć bez achillesa, tylko porządne mycie. Raz był to SRP. BSD przeważnie kładę po następnym myciu, chociaż zdarzyło mi się dopiero po 3-4 myciach czyli jakiś miesiąc-półtora. Tutaj jest położony na Achillesie i po kilku godzinach psiknięty BSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atvmmz, z ciekawości psiknąłem zaraz po aplikacji. Przeważnie robię to po drugim myciu. Może i faktycznie cleaner najwięcej tutaj zrobił, bo już po nim było na czym oko zawiesić. Niestety mam mało detailerski lakier. Po ochlapaniu samą wodą już w miarę wygląda, chociaż jest dość "matowy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie FK przykryty BSD robi świetną robotę. Sam się łapię na tym, że zawieszam się przy samochodzie i podziwiam

U mnie na srebrnym lakierze w V50 BSD również robi robotę. Niedawno zrobiłem korektę i położyłem FK 1000P - z racji tego, że autem jeździ żona. Więc potrzebowałem coś bardziej długoterminowego niż Carbon na HDC ;)

Po pierwszym myciu położyłem BSD i widocznie podbiło to lustro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu prickborta to zjadł u mnie i BSD i Armor all shield. Jeden i drugi był świeżo położony. Mycie szamponem i glinkowanie nie pomogły.

 

Od tego czasu jestem ostrożny z prickportem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prickbort jest ponoć bezpieczny dla wosku, a BSD usunął? Czy ktoś może potwierdzić, że prickbort faktycznie nie rusza np FK1000p?

 

Jestem bardzo zainteresowany, bo mam właśnie ten sealant położony i używam prickborta przy każdym myciu, a może nie powinienem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie jeśli masz nałożone LSP i myjesz auto na bieżąco to smoła będzie świeża i większość czarnych kropek powinna zejść podczas normalnego mycia rękawicą z szamponem. W tym wypadku po prostu uważam, że szkoda prickborta na coś takiego. Ja dekontaminację wykonuję razem z glinkowaniem tylko podczas przygotowania lakieru do LSP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o BSD, to zauważyłem, że potrafi "przejąć" trochę śliskości od wosku, jeśli stosujemy go na nawoskowane auto, albo jeśli mycie wcześniej używałem VP Citrus Bling, to lakier w trakcie ścierania BSD, jak i później, nie jest już taki tępy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o BSD, to zauważyłem, że potrafi "przejąć" trochę śliskości od wosku, jeśli stosujemy go na nawoskowane auto, albo jeśli mycie wcześniej używałem VP Citrus Bling, to lakier w trakcie ścierania BSD, jak i później, nie jest już taki tępy

Zgadza się i było o tym mówione w tym temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Sugerujesz, że smoła z zabezpieczonego lakieru zejdzie przy zwykłym myciu bądź przy pre-washu?

Pytam szczerze - ja dopiero stawiam pierwsze kroki.

 

przynajmniej powinna zejść szybciej niż z "gołego" lakieru. Smoła ma właściwości w żerne ... na punciaku żony mam jeszcze takie dwa małe placki które ani prickbort ani tenzi ani zadna glinka jeszcze nie usunęła od 2 lat :thumbdown::thumbdown::thumbdown::wallbash::wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.