Skocz do zawartości

Sonax Xtreme Briliant Shine Detailer


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Moderator

uzylem sonaxa jakos 2 tyg temu. dzis auto uwalilem woda z blotem. wziolem zwyklego marolexa i chcialem sobie progi spłukac. Zaluje ze tego nie nagralem. splukiwanie tego syfu zwyklem marolexem bylo dziecinnie proste, a lakier zostal "czysty". Jestem w szoku. Jutro jadę na generalne mycie przed swietami. zobaczymy dalszych efektów, ale ogolnie produkt WOW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Szybki pogląd na to co wyczynia Sonax na lakierze, w aurę jaką mieliśmy przez ostatnie 2 miesiące :D Dodam że był potraktowanym w tym czasie dwa razy tylko pre-wash'em z Marolex'a, Raz Combo 2 od VP i raz Fruit Snow Foam od SG.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstyd się przyznać, ale z natłoku pracy 6 dni w tygodniu/3 zmiany auto do zimy nasmarowałem tylko Sonax'em BSD :D A FK 1000p leży w lodówce się się śmieje ze mnie :lol::evil::evil: Tak jak pisałem od 2 miesięcy tylko 2 x pre-wash, ale auto garażowane z tym całym 2 miesięcznym syfem. Dolne części paneli, dosyć mocno osłabione, lub inaczej napiszę, zaklejone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam. W listopadzie było grane Collinite na cleanerze Poorboy's PP + na to wszystko Sonax BSD, w międzyczasie ze 2 pełne mycia na bezdotyku proszkiem i ze 2 płukania (łatwo wszystko schodziło). Auto przejechało z 1000-1500 km w różnych warunkach, a wczoraj przy myciu było widać tylko osłabienie na dołach drzwi. Maska i dach jak po aplikacji. Pacnąłem więc po wczorajszym myciu świeżą warstwę, i do wiosny będzie pewnie spokój.

 

Wg mnie na zime super opcja, jest dodatkowa ochrona i spływanie, choć chyba nie podbija wyglądu i praca z nim nie jest tak przyjemna jak z klasycznymi QD. Po prostu dobre narzędzie, a nie zabawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie na zime super opcja, jest dodatkowa ochrona i spływanie, choć chyba nie podbija wyglądu i praca z nim nie jest tak przyjemna jak z klasycznymi QD. Po prostu dobre narzędzie, a nie zabawka.

 

Aplikacja prosta tylko trzeba w małych ilościach aplikować. Na minus to podbija delikatnie ryski, u mnie na czarnym widać szczególnie na klapie bagażnika gdzie się rysuje od podnoszenia.

Wytrzymałość z połączeniu z Colli wysoka.

U mnie teraz jest Colli 915 na tym BSD i po ostatnim myciu wleciał na to wszystko Megsowy QD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś próbowałem połączenia z FK 425 i PB S&G i chyba nie zobaczyłem tych 2%

 

By zobaczyć te 2% nie można robić porównania jednocześnie, jak wysmarujesz każdy panel czym innym to za Chiny nie zobaczysz różnicy.

Ja widzę różnicę i to bardzo dużą przy porównaniu BSD do AF Finale i Angelwax QED, w jednym przypadku - mam czerwonego VAGa, zawsze jakaś warstwa LSP leży i gdy po BDS jest ładnie bo czysto i schludnie, to po tych dwóch jest wow... i to wcale nie 2 procentowe ;)

Mam też seicento w granatowym metallicu... i tam nie widać takiej różnicy, zadbany metallic zawsze się błyszczy :kox:

 

Więc gdy pogoda to leję Angelwaxa albo Finale... jednak gdy robi się deszczowo to jak tylko dam radę, dokładam BSD :kox:

 

 

Porównania typu rajstopy vs. pończochy oddawałyby tę różnicę najlepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na aucie siedzi FK1000, na to bym chcial polozyc sonax BSD, ile moze zejsc na jedna aplikacje na mondeo? i czy te najtansze oferty BSD 750 ml w cenie 27zl na allegro to moze byc jakas podroba? (wrzucilbym przykladowy link ale nie wiem czy moge?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak sobie będziesz "psikał". Generalnie z tego co zauważyłem to lepiej rozpylić ciut więcej produktu żeby był w każdym zakątku, wtedy jest efekt i wiadomo, że nic nie pominęliśmy. Kiedyś chyba 20-30ml mi zeszło na auto, ale pewnie tak koło 40-50ml to tak na bogato trzeba lecieć :)

Czemu miała by to być podróba i kto niby ma podrabiać Sonaxa. Jak się boisz kup u jakiegoś partnera forum. Cena trochę wyższa, ale dodaj rabat i masz pewny produkt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.