Skocz do zawartości

Tanie i dobre microfibry


Rekomendowane odpowiedzi

To ja polecę z Carrefoura fibry Favorita po 2,30 sztuka (ostatnio nawet mi nabiło na kasie po 2 zł). 30x30, całkiem dobre jak na tę cenę. Nie wiem czy w każdym markecie są, na pewno w jednym w Gliwicach znalazłem.

 

Rozmiar 30x30, kolor pomarańczowy lub zielony. Waga ok 25 g, daje to gramaturę koło 250g/m2. Skład: 80% poliester, 20% poliamid. Nie najgorsze obszycie, brak metki.

 

Fotki:

 

6.jpg

 

8.jpg

 

1.jpg

 

A tu porównanie grubości i faktury z dwiema innymi fibrami: jakąś trochę droższą z Biedronki (30x32cm, składu nie pamiętam, metka była, cena ok. 4 zł, gramatura wyszła mi ok 275g/m2) i fibrą Monster Shine z MrCleanera (40x40, gramatura koło 250g/m2, cena 5,50)

 

Favorita i Biedronkowa:

2.jpg

 

Favorita i MS:

3.jpg

 

Wszystkie 3:

4.jpg

 

Moje 2 pierwsze Favority wytrzymały IPA, ścieranie po polerce, brudniejsze miejsca, koła, ładnych kilka prań ręcznie i nadal się do brudnych miejsc nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są spoko tylko trzeba przejrzeć obszycie. Bo bywa miejscami przypalone. Ja w ten sposób lekko porysowałem szybę, bo tego zadziora nie zauważyłem... Ale tak ogólnie fajne miekkie ;) rain-x przeżyły bez żadnych problemów.

Po 2-óch praniach póki co tak samo puszyste :good:

Tylko odnoszę lekkie wrażenie,że trochę farbują. Bo pomiędzy kolejnymi warstwami Raina biały płatek robił się beżowawy, po wcześniejszej polerce tymi szmatkami :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko odnoszę lekkie wrażenie,że trochę farbują. Bo pomiędzy kolejnymi warstwami Raina biały płatek robił się beżowawy

 

Tzn, że co, szybę pofarbowały :D ? To raczej brud z szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko odnoszę lekkie wrażenie,że trochę farbują. Bo pomiędzy kolejnymi warstwami Raina biały płatek robił się beżowawy

 

Tzn, że co, szybę pofarbowały :D ? To raczej brud z szyby.

Szyby Były uprzednio czyszczone podwójnie Clinem. Później IPA.

I dopiero Rain-x. Polerowanie. I gdy nakładałem kolejną warstwę to płatek robił się beżowawy :o

Ale dziś jechałem szyby Clinem i przy praniu nic już pomarańczowego nie leciało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak macie pod nosem sklep PEPCO to tam równierz są ciekawe i całkiem niezłe jakościowo mikrofibry :)

 

40x40 za 2.99zł czerwona

50x60 za 3.99 żółta

są i 30x30 pakowane po kilka sztuk za 6zł chyba... w wielu kolorkach

 

Są lepsze od tescowych, wode chłoną. Do wnętrza czy jakiegoś przecierania qd jak najbardziej spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro podjadę do carrefoura w Tarnowie sprawdzić czy mają te microfibry, choć byłem tydzień temu na zakupach między innymi janka do osuszania i nie widziałem takich

 

No i jak? Są te mikrofibry? Nie chce mi się specjalnie 20 km jechać aby dowiedzieć się, że niestety brak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro podjadę do carrefoura w Tarnowie sprawdzić czy mają te microfibry, choć byłem tydzień temu na zakupach między innymi janka do osuszania i nie widziałem takich

kupiłem inne, zestawy w tesco jakieś nowe, niby przecenione z 17 na ok 6 czy 7zł za 3szt, i w kauflandzie 2szt mikrofibry po 6zł, niestety nie obfotografowałem, opakowania w kosz od razu powędrowały, mam już kilkanaście mikrofibr, teraz porównam budżetówki ile są warte ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak macie pod nosem sklep PEPCO to tam równierz są ciekawe i całkiem niezłe jakościowo mikrofibry :)

 

40x40 za 2.99zł czerwona

50x60 za 3.99 żółta

są i 30x30 pakowane po kilka sztuk za 6zł chyba... w wielu kolorkach

 

Są lepsze od tescowych, wode chłoną. Do wnętrza czy jakiegoś przecierania qd jak najbardziej spoko.

 

 

Po tym poscie przejechałem się do Pepco i faktycznie: 3x za 3,99 i 6x za 6,99. Kupiłem te tańsze i są b podobne jak te, które daje ShowCarShine w gratisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna microfibra jest w roossmanie do mycia szyb,koszt 6 złoty z hakiem ,produkt made in germany idealnie myje szyby w samochodzie i niepozostawia smug .Jedna strona niebieska do mycia druga żółta do polerowania.Bardzo szybko domyła się szyba przednia od wewnątrz co sprawia chyba każdemu najwięcej kłopotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śpieszę donieść, że w moim carrefourze opisywane tu niedawno fibry Favorita są po 1,00 zł sztuka. Za tę cenę jest ekstra :D.

 

Jedynie polecam przegrzebać się i brać intensywniej pomarańczowe, wydają mi się bardziej miękkie i grubsze. Z zielonymi nie zauważyłem takich różnic.

 

Aha, wziąłem tylko 6 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grabek246, jutro przetestuje, bo muszę i tak auto umyć i dam znać, ale w dotyku są miękkie jak SHOWCARSHINE MICROFIBER, rozmiarowo chyba też takie same :|

 

Przetestowałem Top Drive, pochłonęła ok. 250 ml wody, podczas prania w szarym mydle farbuje lekko, zobaczymy po drugim praniu jak będzie. Wielkość taka sama jak SHOWCARSHINE MICROFIBER, delikatnie twardsze, po praniu może będą delikatniejsze.

 

Foto z bliska robione tel.:

th_DSC_0007.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śpieszę donieść, że w moim carrefourze opisywane tu niedawno fibry Favorita są po 1,00 zł sztuka. Za tę cenę jest ekstra :D.

 

Jedynie polecam przegrzebać się i brać intensywniej pomarańczowe, wydają mi się bardziej miękkie i grubsze. Z zielonymi nie zauważyłem takich różnic.

 

Aha, wziąłem tylko 6 ;)

 

HaHa , wczoraj tez byłem i tez wziąłem 6 , a 2 tygodnie temu kupiłem 2 takie mikrofibry po 2,99 za sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkowo znalazłem w małej hurtowni budowlanej mikrofibrę, kosztowała ~12zł, 50 na 60cm, bardzo delikatna i puszysta :). Sprawdziła się przy osuszaniu auta jak i polerowaniu QD :good:

 

DSC00721.jpg

DSC00722.jpg

 

a przed chwilą kupiłem w Tesco zestaw 3 ścierek (polerowanie, uniwersalna i do szkła) za 12.99, Topdrive :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem toto, ale się nie skusiłem ;). Za to w Carrefour poza wspomnianymi już Favoritami za 1 zł jest 5-pak fibr 35x40 cm za 8 zł. Są całkiem fajne, tylko mają okropnie wszyte metki, ciężko je w całości wyciąć. Favority są przynajmniej bez metek. Ale i tak kupiłem, żeby mieć więcej kolorków :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.