Skocz do zawartości

Tanie i dobre microfibry


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

koledzy, jakie polecicie mikrofibry do pracy przy lakierze? jestem w trakcie korekty i mam sporo żółtych gratisowych fibr z showcarshine, ale nie wiem czemu zostają po nich lekkie hologramy:/ wpadło mi w oko coś takiego

http://showcarshine.pl/polerowanie-czys ... 0x40-.html

lub

http://showcarshine.pl/491-eurow-shag-w ... fibra.html

ogólnie zostało mi pół auta do korekty i były by bardzo pomocne a później wosk i inne cuda, aby tylko nie rysowało i dobrze się pracowało z nimi. Czekam na inne propozycje, nie koniecznie z tego sklepu. Odrazu zamówię fluffy do osuszania zamiast janka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli długie włosie raczej do osuszania? bo sam już nie wiem... dzięki za link, a miał ktoś styczność z http://detailercenter.pl/index.php?p=produkt&id=114

chcę kupić z 5szt, mogą być różne, do korekty używam jak pisałem te żółte z scs ale po finishowym przejeździe pasuje coś lepszego np te białe z czerwonym obszyciem, czyli tak ze dwie sztuki, i ze 3szt do wosku i innych zabaw tylko nie wiem czy brać takie same czy spróbować jakiś innych żeby mieć porównanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis w Lecleru trafilem na paczke 5szt mikrofibr z firmy Vitnett za jakies 12zł

 

imag0091wl.jpg

 

Tutaj porównanie z Temachem Eurow (żółta po prawej) i drugiej Temachem o gramaturze 410g/m2 (niebieska na górze)

imag0093ag.jpg

 

imag0094k.jpg

 

imag0092g.jpg

 

Po prawej caly czas ta sama, tylko foty z tel robione i kolory dziwnie cos wychodza :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis w Lecleru trafilem na paczke 5szt mikrofibr z firmy Vitnett za jakies 12zł

 

Obrazek

 

Tutaj porównanie z Temachem Eurow (żółta po prawej) i drugiej Temachem o gramaturze 410g/m2 (niebieska na górze)

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Po prawej caly czas ta sama, tylko foty z tel robione i kolory dziwnie cos wychodza :thumbdown:

 

W Leroy Merlin przy kasie sa akie podobne za 10zl 5szt, do tego rekawica z fredlami 1 stronna za niecale 5zl o ile pamietam i to zadna romocja tylko normalne ceny. Fibry kupilem do wycierania pylu po pascie polerskej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 4.07.2012r

w ALDI beda dostepne

Ścierka do podłóg z mikrofibry, 2 sztuki

materiał: 80% poliester, 20% poliamid; wymiary: 50 x 55 cm; do czyszczenia na sucho i mokro; gruntowne czyszczenie bez użycia środków chemicznych; wyprofilowana struktura dla wysokiej absorpcji zabrudzeń

 

za 9,9zl myślę ze można sprawdzić ta ofertę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

czy jest ktoś w stanie wywróżyć ze zdjęcia czy taka mikrofibra nada się do polerowania wosku?

 

obraz014oh.jpg

 

Jak na moje oko to tak, ale może ktoś używał i się wypowie ;) w dotyku jest mięciutka i puszysta jak futerko chomika syryjskiego, dosłownie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kupszczelisty, mi odpisał ;]

 

tymczasem wziąłem na próbę kilkanaście sztuk - jak na moje oko, to podobne do ręczniczków oem+, wodę ciągną lepiej niż eurowy ale są jakby mniej puszyste - jakby ktoś chciał to po cenie zakupu (6zł/szt.) mogę dalej odstąpić, bo po AG oczekiwałem czegoś... grubszego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To w końcu Eurow Shag Weave nadają się tylko do końcowego osuszania? Jest na ich temat dużo opinii, że pylą chociaż wiele osób mówi, że po pierwszym praniu już nie.

Szukam dobrej mikrofibry w niewygórowanej cenie do polerowania sealantu.

Cobra najlepsza?

Co powiecie o Monster Shine Big Blue? Niedroga tylko czy to nie jest czasem to samo co w pierwszym lepszym markecie?

 

A najbardziej "pomagają" w wyborze takie wypowiedzi:

A do wosku i QD lepsza Eurow Shag czy Cobra Gold Plush?
Moim skromny zdaniem Eurow, zamiennie używam Cobry :)

eurow shaga uzywam do docierania wody, czasami do docierania trippla i tyle, fibra za ta cene super ale bez szalu. probowalem nia kiedys doczyscic szyby z braku czegos innego pod reka i byla masakra...od tego czasu zdecydowanie wole fibry dedykowane

 

A w tym temacie forumowicz daniels pisze tak:

nie ogarniam fibr eurowa a konkretnie shaq-a mam je bo sa fajne puchate ale zastosowania dla nich jak narazie nie znalazlem poza posłaniem pod głowe psa :mrgreen:

 

I jak tu się czegoś konkretnego dowiedzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.