Skocz do zawartości

Tanie i dobre microfibry


Rekomendowane odpowiedzi

Muszę się im przyjżeć bliżej w takim razie. Dzisiaj przetestuję dokładniej bo jak do teraz tylko dressing kładłem i nie było tak tragicznie... Przynajmniej 7 PLN nie będzie szkoda jak wywalę.

Ale nie chcę siać zamętu, że niby dobre a wcale nie są takie dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo, eee, nie no, do lakieru to ja tego nie dotknę nawet. mam na myśli przetarcie plastików, może felgi albo wnęki.

Mój lakier to ma holosy od patrzenia...

 

[ Dodano: 31 Sierpień 2012, 22:35 ]

Po powrocie z bezdotyku potwierdzam, te fibry z biedry nie chłoną wcale wody. Wcale. Pewnie przez to, że są w 100% z poliestru...

Z tym, że ja i tak nie miałem zamiaru dotykać nimi lakieru, tylko używać jako "aplikatory z MF". Do tego się wg mnie nadają, bo oddają łatwo płyn, który nakładałem. A nałożyłem Perla na oponki i Nielsena na plastiki wewnątrz :) Niestety, do niczego innego nie będą się chyba nadawały.

A miałem nadzieję, że może do szyb się nadadzą, ale nic z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś kto ma w okolicy Decathlon? (sklep sportowy)

 

Bo byłem wczoraj i przypadkiem w ręce wpadł mi taki ręcznik z mikrofibry:

 

http://www.decathlon.com.pl/PL/kingcham-szary-79749445/

 

130 x 80 w cenie 39,99zł.

 

Tylko, że dopiero zaczynam zgłębiać wiedzę z forum i nie jestem w stanie się wypowiedzieć co do jego jakości - może ktoś bardziej doświadczony podjedzie, obmaca i wypowie się czy warto coś takiego kupić - np. do osuszania karoserii.

 

Ps. Jak wrzucicie w wyszukiwarkę sklepu "ręcznik" to chyba wyrzuca 3 różne podstrony, warto się może temu bliżej przyjrzeć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Czy jest ktoś kto ma w okolicy Decathlon? (sklep sportowy)

 

Bo byłem wczoraj i przypadkiem w ręce wpadł mi taki ręcznik z mikrofibry:

 

http://www.decathlon.com.pl/PL/kingcham-szary-79749445/

 

130 x 80 w cenie 39,99zł.

 

Tylko, że dopiero zaczynam zgłębiać wiedzę z forum i nie jestem w stanie się wypowiedzieć co do jego jakości - może ktoś bardziej doświadczony podjedzie, obmaca i wypowie się czy warto coś takiego kupić - np. do osuszania karoserii.

 

Ps. Jak wrzucicie w wyszukiwarkę sklepu "ręcznik" to chyba wyrzuca 3 różne podstrony, warto się może temu bliżej przyjrzeć ;)

 

 

 

 

 

Witam

ja Uzywam tego drugiego Firmy Kalenji zielonego za 60,po wytarciu do sucha Laguny , recznik suchy.

 

Ten ktory wymieniles tez mam, jest bardziej sliski i malo wciaga,trzeba sie trochę namęczyć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Zapraszam, pokażesz mi jak to robić. Moimi ręcznikami na moim lakierze.

 

Cos w tym troche jest. Przy osuszaniu jednym fluffym samochodu rzeczywiscie zostaja takie mazy. Dopiero pozniejsze przetarcie drugim- suchym zalatwia sprawe... Przy recznikach waflowych tego nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zależności od ilości wody w samochodzie radzę sobie albo samym fluffym (mazów nie zauważyłem, ale po wycieraniu zawsze używam qd więc i tak je usuwam), albo przejeżdżam waflowym "z grubsza" i poprawiam fluffym - do wafla nie mam zaufania kiedy trzeba przetrzeć po lakierze (a nie tylko przyłożyć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem ostatnio test, umyte auto próbowałem osuszyć samym fluffym , a później znowu mokre auto jednym jankiem. Fluffy zostawił mazy na każdym elemencie , janek osuszył idealnie. Piorę zawsze w białym jeleniu w płynie. Jeżeli ktoś stoi przed kupnem fluffego, osobiście polecam za ta kasę kupić 3 janki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proton789, Mój fluffy dopiero teraz zaczął mazać, z tym że używany przeze mnie Janek miał ten sam problem wcześniej ;)

 

Ja robię to tak :

 

Fluffy

Janek + odrobina QD, ew. woda destylowana w atomizerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fluffym nie nalezy osuszac do "zera" ( co nie znaczy ze nie sprawdzi sie w tym zadaniu ) tylko przykladac do lakieru, po tym jakies qd + pluszak i po sprawie

jezeli fluffy wam maze i nie wsiaka wody to pewnie jest juz troche styrany i wypadaloby wymienic na nowy

ostatnio nabylem 2 kolejne i w porownaniu do tych ktore juz mialem jest duza roznica i w miekkosci i w zbieraniu wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.