Skocz do zawartości

Wycieraczki samochodowe-dyskusja


weglus

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Bapko napisał:

Jak WURTH w porównaniu z valeo? Bo różnica w cenie znaczna

Jeszcze mam Wurth założone, pojawił się mały pasek gdzie nie dociera, ale jest tak minimalny, że nie mam parcia na wymianę.

Z Valeo wyleczyłem się dawno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 24.04.2019 o 12:22, rygryss napisał:

Jeszcze mam Wurth założone, pojawił się mały pasek gdzie nie dociera, ale jest tak minimalny, że nie mam parcia na wymianę.

Z Valeo wyleczyłem się dawno.

Kupiłem dziś komplet (450+600 mm) za dokładnie 45,04 zł brutto w sklepie firmowym Würth w Bytomiu. Jutro je założę, a póki co mogę powiedzieć, że sam szkielet jest wykonany zupełnie inaczej niż w przypadku innych wycieraczek bezszkieletowych (choćby Visee) - jest znacznie masywniejszy i bardziej sprężysty. Do tego mocowanie konektora jest z malowanej proszkowo stali - bardzo solidnie to wygląda. Nie ukrywam, że Twoje recenzje miały wpływ na mój wybór, choć z Visee byłem generalnie zadowolony, bo wytrzymały dwa lata, aż zaczęły piszczeć i guma wyraźnie się zestarzała.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już od ponad roku wurtha bezszkieletowe i polecam, 10tys km zrobiłem i dalej bardzo ładnie zbierają są ciche. A tańsze od Boscha. Teraz kupiłem hybrydowe oximo. Ale to bardziej z ciekawości niż zużycia wurtha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

@davor u mnie nie dolegały idealnie do szyby przez co nie zbierały dokładnie na całej długości. Zostawiały pasek na wysokości oczu kierowcy, może trafił mi się felerny komplet.

Teraz mam HEYNER Hybrid (hybrydowe) i jest dużo lepiej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do swoich aut kupujecie hybrydowe czy bezprzegubowe (płaskie) wycieraczki? W Accordzie mam plaskie bosha i jestem zadowolony, a w aucie mojej narzeczonej dwa tygodnie temu zamontowałem płaskie  OXIMO i jak na razie bajka, a cena śmieszna za dwie wycieraczki na przód 22 zł, polski producent. 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

kiedys kupowałem roznego rodzaju wycieraczki do auta valeo banany czy bosha i jak zmieniałem wycieraczki i ta po 3 miesiącach sie rozpadła (odpadła guma do zbierania) to sie wkurzyłem i kupiłem najtansze zwykłe wycieraczki valeo dałem wtedy 16 zł to skubane 2 lata pięknie zbierały wode i nic sie z nimi nie działo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, davor napisał:

@Michał126 jak się sprawują wycieraczki Wurtha? Mam do wymiany w dwóch autach i mocno się nad nimi zastanawiam.

Bez zastrzeżeń - jak w dniu montażu. Solidny produkt, dość pancernie wykonany.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, rudi0018 napisał:

Do swoich aut kupujecie hybrydowe czy bezprzegubowe (płaskie) wycieraczki? W Accordzie mam plaskie bosha i jestem zadowolony, a w aucie mojej narzeczonej dwa tygodnie temu zamontowałem płaskie  OXIMO i jak na razie bajka, a cena śmieszna za dwie wycieraczki na przód 22 zł, polski producent. 😉 

Tez mam oximo hybrydowe i to jest bajka. Chodzą cicho i co najważniejsze dobrze przylegają do szyby, nie skaczą (nie mam nw) Do a4b5 płaciłem około 35zl za dwie sztuki, czyli dosyć tanie a lepszych jeszcze nie mialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No i przede mną dylemat... co teraz jest "na czasie" w temacie wycieraczek?
Użytkownicy Wurtha - dalej jesteście zadowoleni? Myślałem nad Bosch AeroTwin, ostatnio kupiłem Valeo First i się zawiodłem.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, MMCzysci napisał:

Użytkownicy Wurtha - dalej jesteście zadowoleni?

Kupiłem, założyłem i wyrzuciłem. Nigdy jeszcze nie miałem takiego badziewia. Tanie marketówki lepsze. Jedna mazała na końcu pióra. Druga na środku na szerokości 3-4 cm, czyli jak była po lewej stronie założona to centralnie na wysokości oczu kierowcy. Co gorsza komplet cenowo wyszedł podobnie jak Bosch AeroTwin, które ostatecznie zamontowałem i jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2020 o 14:30, peciu napisał:
@davor u mnie nie dolegały idealnie do szyby przez co nie zbierały dokładnie na całej długości. Zostawiały pasek na wysokości oczu kierowcy, może trafił mi się felerny komplet.

Teraz mam HEYNER Hybrid (hybrydowe) i jest dużo lepiej.

@MMCzysciparę postów wyżej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś miał może taki problem z szyba wycieraczkami?



Mi już ręce opadają. Wymieniałem pióra Bosch, Valeo oraz Oximo. Zmieniona wycieraczka dale ramię na nowe z ASO. Ustawiona wg książki. Bo był problem z uderzaniem o uszczelkę przy dużej prędkości. Kat do szyby również zmieniałem.

Piszczy tylko po deszcze jak jest średnio lub mało. Płyn czy więcej wody jest ok.

Szyba była czyszczona ipa i cleaner od softa było to samo. Teraz jest NW od softa i jest jak na filmie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

@PROPER Odnośnie Denso hybrydowych - mam już 3 komplet tych wycieraczek na 2 autach, wcześniej były płaskie Bosch Aerotwin i Valeo First, a ostatnio płaskie Good Rain z których byłem średnio zadowolony - od początku zostawiały przy powrocie wycieraczek w 3 miejscach bardzo wąskie smugi. Hybrydowe od Denso wg. mnie są trwalsze i jakby ta mieszanka bardziej miękka przez co lepiej się układają na szybie i dokładniej zbierają. Ogólnie z Denso Hybrydowych jestem najbardziej zadowolony 😄

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie najlepszy stosunek cena/jakość ? Najlepsze budżetowe wycieraczki ? Sezon zimowy się zbliża i chce się zabezpieczyć przed awaria wycieraczek w trasie . Dodam że auto to a4b5 więc stary chrupek ale dbam jak mogę 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wrzucić w bagażnik to kup Oximo.

Jak chcesz dobrze weź Boscha, bo ja do Bmw e60 kupiłem ostatni raz Valeo. Nie dość że problem z montażem do tego w porównaniu do Boscha są lichej delikatniej budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wrzucić w bagażnik to kup Oximo.

Jak chcesz dobrze weź Boscha, bo ja do Bmw e60 kupiłem ostatni raz Valeo XTRM. Nie dość że problem z montażem do tego w porównaniu do Boscha są lichej delikatniej budowy.

Ja na valeo w e60 przejeżdżałem przez 6 lat i nie było problemów. Zachęcony opiniami tu na forum kupiłem 2 miesiące temu oximo. Na srodku wycieraczki ta warstwa grafitowa (czy jakoś tak) widać ze wytarła się. Wycieraczka przy powrocie do bazowej pozycji zostawia centralnie taka 5 cm smugę... chyba wroce do valeo..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.