Skocz do zawartości

Jakie wiadro do mycia ?


turzol

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy temu...

Powiedzcie mi w Castoramowym wiaderku ponoc grit guard wisi 3 cm nad dnem, a w leroy rzeczywiscie jest wszystko ok? jaką ma średnicę na dnie te z Leroy? Są szersze? Sorry za głupie pytanie ale nie mam jak sprawdzic srednicy grita (wtedy byloby wszystko jasne dla mnie)

bo jestem jakies 300km od chaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prezes.gd Dzięki wielkie za odpowiedź.

Myślę ze mozna by się pokusić o delikatne podgrzanie wiadra i wciśnięcie grita, najwyzej zniszczę jedno wiadro ale przetestuję swoją myśl. W ostateczności utne po obwodzie troszkę grita i sprawa rozwiązana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciety1989 ja się pytałem o regulowany a nie ten standardowy, więc pewnie ma górę mniejszą od standardu i ponoć się mieści w tych wiadrach. Standardowy GG ma 26cm średnicy. W piątek będę w Leroy to zmierzę jaką ma średnice to wiadro od dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... albo kup zwykły i skocz do sklepu gospodarstwa domowego po wiaderko Curvera - nie pamiętam modelu. Pasuje jak ulał, jakby pod niego robiony

 

... i to będzie najlepsze wyjście. Oryginalne GG są lepiej zrobione i mocniejsze niż regulowane Scratch Shield-y. Z tych ostatnich łatwo wypadają w trakcie używania "skrzydełka" jak opłukujemy w nich nasze narzędzie służące do mycia auta.

 

O tak wygląda oryginalny GG w 16 l wiadrze Curver-a z supermarketu (ja też mam przykrywkę- choć akurat ona mi się nie przydaje, bo nie jest w 100 % szczelna ;) ):

 

sl273080.jpg

 

Te wiadra są mocne, nie pękają... Myślę, że powyższa opcja ma najlepszy stosunek jakości do ceny :good:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych ostatnich łatwo wypadają w trakcie używania "skrzydełka" jak opłukujemy w nich nasze narzędzie służące do mycia auta.

 

Kiedy wypada ? Z moim nic się nie dzieje, ani razu żadne "skrzydełko" nie wypadło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wypada ? Z moim nic się nie dzieje, ani razu żadne "skrzydełko" nie wypadło

 

Jest taka sytuacja sytuacja: myję na "trzy wiadra". Biorę jedno wiadro ze Sratch Shieldem i np. przy myciu kół, nadkoli itp. opłukuję szczotę o niego i wtedy to się dzieje... Zawsze jakieś skrzydełko mi odpadnie... Podobnie sprawa wygląda jak wyjmuję SS z wiadra, celem opłukania samego wiadra z piasku i brudu. Być może to "wypadanie skrzydełek" wynika po prostu z tego, że nie udaje mi się nigdy tak idealnie dobrać ustawienia skrzydełek, aby SS nie miał minimalnego luzu w wiadrze (mimo, że jest regulowany, trudno jest znaleźć optymalne ustawienie do średnicy wiadra).

 

Ogólnie produkt nie jest zły, ale zwykły GG wygrywa zdecydowanie jakością wykonania (SS jest zrobione z bardziej miękkiego i elastycznego materiału), co przekłada się na bezproblemowe używanie oryginalnego GG z idealnie dopasowanym wiadrem Curver-a ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tukolarz ja wlasnie mam Takie same jak Ty, "oryginalne" gg z piórkami na stałę.

Nooo coż trochę sie pospieszylem z castoramowymi, Ale tak jak mi podsunąłeś pomysł z curverem chyba tak zrobię. czytalem o nim wczesniej ze go uzywacie... no ale coz :D

Człowiek uczy się na własnych błędach.

 

Obym tylko takie mial problemy w detailingu jak wiaderka to będę happy :lol::ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.