Skocz do zawartości

Jakie wiadro do mycia ?


turzol

Rekomendowane odpowiedzi

@ pawelpp

 

A tak jakoś z rozpędu :-) W ogóle myślałem, że 10l będzie w zupełności wystarczające (i w sumie dalej wydaje mi się, że jest to pewne sensowne minimum - zwykle nie zużywam więcej do mycia samochodu). Może to opłukiwania trochę większe.

 

@ Piotrek !

 

Kurcze, akurat wczoraj przy Agata Meble byłem, ale nie wstępowałem, bo nie sądziłem, że tam jest sens wiader szukać. A pamiętasz, ile kosztowało?

 

I ewentualnie - jakiej jest średnicy? Jest szansa, że Girt Guard wejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrew9 jak dobrze pamiętam to tyle samo co na ich stronie internetowej - 12,90 zł:

http://www.agatahome.pl/1-Katalog,produ ... html?lp=11

Ciężko je tam znaleźć - musiałem pytać ekspedientkę.

Jak chcesz to mogę Ci zmierzyć dół wiadra ale wieczorem jak wrócę do domu.

Nie wiem ile średnicy ma Grit Guard ale może być ciężko :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"zwykle nie zużywam więcej do mycia samochodu"

To może powinieneś zacząć.

Wiadro 10l ale po sam brzeg nie napełniasz. Do tego piana. Zawsze lepiej więcej wody na lakierze niż za mało.

Poza tym co zostanie ja przelewam do drugiego wiadra i lecę koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również wcześniej miałem problem z GG, że nie mieścił się do wiadra Castoramy. Zmniejszyłem trochę średnicę tego GG wycinając jeden rząd kratek po obwodzie ;) Teraz ma trochę luzu w wiadrze, ale w niczym to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że z lekkim luzem nie ma problemu?

 

Bo widziałem zupełnie przyjemne wiadro w Tesco (niestety nie to polecane - to było, ale tylko czerwone) - półprzezroczyste, zupełnie pojemne (i za chyba 8 zł). Tylko, że jak zmierzyłem miarką to dosłowni o jakieś pół cm za duża średnica.

 

W międzyczasie byłem w Agata Meble i faktycznie są te przezroczyste. Na Girt Guarda niestety za małe, ale jako jedno do mycia sobie kupiłem (podoba mi się :) ). Drugie dokupię większe.

 

Cena ok. 13 zł jak ktoś chciałby sobie sprawić. Wiadro z pokrywką i przezroczyste, 10l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przymierzam się do zakupu wiadra z gamma seal i wybieram wśród gotowych zestawów typu od Megsa, Chemicalsów, Blackfire itp. Widziałem, że GG w wiadrze Megsowym obraca się dookoła ma tam z 1-2mm luzu.

 

W jakim wiadrze GG wchodzi idealnie i się nie obraca? Jak już mam wydać 140pln na wiadro to chcę aby było tego warte.

 

PS. Wiadro GG mi się najzwyczajniej w świecie nie podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przeczytałem cały temat, wszystkie strony.

Stoję w tej chwili przed następującym dylematem:

 

1) Kupić 16L Curvera + GG. Koszt ~ 50 zł. Btw. chodzi o tego Curvera: http://www.curverstyle.pl/pl,produkt,127.html ? Bo coś mi się wymiary nie zgadzają. Jeśli GG ma 264, to jak może idealnie pasować do wiadra o wymiarach ponad 300?

 

2) Kupić wiadro z Cato + "kastomowy" GG z cebulakowego koszyka. Koszt ~ 10 zł?

 

Sumarycznie, czy warto dopłacić te 4 dyszki, żeby mieć porządnego GG? Jeśli tak, to czy na pewno chodzi o te wiadro, które podrzuciłem wyżej?

 

Z góry dzięki wielkie za pomoc dla ambitnego nowicjusza. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przeczytałem cały temat, wszystkie strony.

Stoję w tej chwili przed następującym dylematem:

 

1) Kupić 16L Curvera + GG. Koszt ~ 50 zł. Btw. chodzi o tego Curvera: http://www.curverstyle.pl/pl,produkt,127.html ? Bo coś mi się wymiary nie zgadzają. Jeśli GG ma 264, to jak może idealnie pasować do wiadra o wymiarach ponad 300?

 

2) Kupić wiadro z Cato + "kastomowy" GG z cebulakowego koszyka. Koszt ~ 10 zł?

 

Sumarycznie, czy warto dopłacić te 4 dyszki, żeby mieć porządnego GG? Jeśli tak, to czy na pewno chodzi o te wiadro, które podrzuciłem wyżej?

 

Z góry dzięki wielkie za pomoc dla ambitnego nowicjusza. :P

Opcja numer 1 only. Wiadro takie Ci posłuży parę dobrych lat a cebularz będzie zawsze cebularzem ;)

GG wchodzi prawie idealnie do wiadra Curver-a 16l (wersja bez pokrywy) (zobacz sobie curver 03204).

Pozostaje jeszcze temat wiader Megs-a z samym GG bez seal-a, których koszt to 84,90zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przymierzam się do zakupu wiadra z gamma seal i wybieram wśród gotowych zestawów typu od Megsa, Chemicalsów, Blackfire itp. Widziałem, że GG w wiadrze Megsowym obraca się dookoła ma tam z 1-2mm luzu.

 

W jakim wiadrze GG wchodzi idealnie i się nie obraca? Jak już mam wydać 140pln na wiadro to chcę aby było tego warte.

 

PS. Wiadro GG mi się najzwyczajniej w świecie nie podoba :)

 

 

GG wchodzi ładnie bez luzu do wiadra DP, fajnie się lekko klinuje i nie chodzi na boki, tylko że jest sprawa tego typu że GG ma wyprofilowane te 4 łopatki do denek wiader lekko wypukłych ku górze a wiadro DP ma płaskie dno, i mimo że dochodzi do dna to przez leciutki łuk na srodku jest prześwit parę mm. Nie wiem jak w innych wiadrach i pytanie czy to faktycznie ma jakieś większe znaczenie.

Sa jeszcze wiadra SG, łopatki dolegają całą krawędzią do dna, a na boki to kwestia regulacji, bo każda łopatka jest minimalnie innej długości i można to dograć by nie chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mess, dzięki za odpowiedź.

Czy ktoś może jeszcze dla pewności zweryfikować wiadro? :)

03204 to wiadro bez pokrywki, ale 03208 z pokrywką ma te same wymiary.

W związku z tym pytam, czy na pewno te wiadro podejdzie do GG o średnicy 264?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam, że komplet:

 

- wiadro Mequiars

- Pokrywka (uszczelniana)

- Girt Guard

 

Jest podobno w promocji za jakieś 90 zł. Nie wiem, czy to ogólnopolska, ale na pewno w punkcie we Wrocławiu na Ślężnej.

 

 

 

Ale teraz doczytałem, że mówicie, że GG nie pasuje tam idealnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za odpowiedzi!

W takim razie kupię Curvera i oryginalnego GG. :)

 

Edit: byłem dzisiaj w Tesco i niestety nie znalazłem.

Wybrałem się zatem do Praktikera i znalazłem 16-litrowego Curvera za 9,79 zł!

Dzięki wielkie, świetny deal!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Ja obstawiam, że ta osoba się pomyliła i będzie bez przykrywki - wiadro + GG.

 

Ostatecznie nie wiem, czy się pomyliła, bo wyjechałem na urlop i nie zdążyłem odwiedzić sklepu, ale.. chyba się pomyliła bo byłem tam dzisiaj ;)

 

Takiego zestawu oczywiście nie ma (i raczej - choć pewności nie mam - nie było), natomiast jest inny, o którym chyba tutaj nie rozmawialiśmy - z Shiny Garage:

 

http://allegro.pl/shiny-garage-wiadro-z ... 07118.html

(przykładowa aukcja)

 

W sumie to wiadro jak za 10 zł z Castoramy (ale jednak trochę ładniejsze), no i Gurt Guard inny. Ale całość tak źle się nie prezentuje (w sklepie chyba kosztowało 75 zł), no i jest to jakiś komplet.. Sam się zastanawiam..

 

Tu też pytanie - GG od Shiny Garage jak patrzyłem różni się tym, że jest składane. Poza tym wygląda podobnie. No i jest trochę luzu, jak wchodzi do tego wiadra. Czy to faktycznie w czymś przeszkadza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.