Skocz do zawartości

Oswietlenie "miejsca pracy"....


_arek_

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Streat napisał:

@mat231 z inspekcji któa daje ciepła barwe światła to na pewno brayt, bardzo dobra inspekcja i fajnie pokazuje rysy 🙂 

 

Ja szukam do srebrnego lakieru , zastawiam się nad Scangrip Matchpen . Czy może Brayt??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To ja dopytam też o te tanie "świetlówki led" po kilkanaście zeta .  Potrzebowałbym trochę doświetlić boki pionowymi lampami i te by mi pasowały bo mają tylko 2,5cm grubości  jednak im więcej czytam, tym więcej wahań , bo o ile szybkie przepalenie diód załatwi rękojmia , to już zakłócanie radia jest nieakceptowalne ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tez chętnie się dopytam. Planuje doświetlić przez zimę garaż (cos około 4,5x5,5). Od góry mam tylko 4 świetlówki 36W (2x 2x36). Nie wiem czy jeszcze cos dawać od góry ale na boki coś muszę dać koniecznie. Planuje po 3szt na stronę Osram Ledvance Dampf Proof Slim (bo malo miejsca) 120cm 36W 4000K 4400lm (aukcja 9552716163). Czy ktos miał doświadczenie z takimi lampami?

@powalla nie wiem czy o takie Ci chodzi, ale kupiłem takie cos na próbę - 2 sztuki. Jedna powiesiłem pod szafka. Radio mam około 1-1,5m od tego i ... jak włączę to jednak troszkę zakłóca (pojawia sie szum). Drugiej już nigdzie nie wieszałem. Jakość ogólnie jest słaba - strasznie delikatne, opierasz sie i juz wgniecione, No i cos mi sie obiło o uszy, że po czasie zmienia troszke kolor, wiec tak ...... Ja na razie pod szafka jednak nie zauważyłem zmiany koloru 🙂

20201116_001.jpg

20201116_002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję przyszły garaż i spoglądałem na te niedrogie oprawy do ledow. Niektóre są ze świetlówkami LED normalnych producentów. Z nimi też jest problem? Jakość oprawy nie ma takiego znaczenia bo montaż na sufit. Nie chce w kółko zmieniać żarówek i fajnie jakby radio grało. I sensowne cri bo przy dziwnym to się nie wysiedzi, ale to kwestia żarówki.

Osram super ale cena też super 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem na próbę świetlówki LED Osram SubstiTube 120tki zimne 865 16watt za 22zł/szt. do standardowych starych opraw ze starterem. Do świetlówek dołączone są zworki w miejsce starych starterów. Ponoć takie świetlówki nie działają z oprawami evg. Niby jedna ma 1800lm. Skończyło się tak że wymieniam stare oprawy z jarzeniówkami na oprawy LED zexta hermetyki plus Osramy i nie wiem dlaczego tak późno się na to zdecydowałem. Jak dla mnie świecą 15 procent jaśniej od standardowych świetlówek. Do korekty są lepsze graty ale do grzebania przy aucie są dla mnie ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 16.11.2020 o 17:03, powalla napisał:

zakłócanie radia

czy drogie kupisz, czy tanie to zakłócenia radia sa takie same... Mam panel led i mam świetlówke led niby ta swietlówka miala byc lepsza i ogolnei super bo szybko wymieni sie spaloną świetlówke to i tak mam zakłócenia na radiu... Jedyne wyjscie to podpiąć pod innym obwód elektryczny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie chcę kupić jakiś halogen Led. W garażu mam na suficie standardowe świetlówki a halogen bym chciał dodatkowo bo za mało światła trochę. Oczywiście do korekty dokupię jeszcze jakaś inspekcje. Ale to za jakiś czas, w pierwszej kolejności halogen. Czy polecacie ledvance? Moc 30w czy więcej? Myślę nad barwa białą ciepła. Doradzicie coś? 😊 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Cannabinol napisał:

Panowie chcę kupić jakiś halogen Led. W garażu mam na suficie standardowe świetlówki a halogen bym chciał dodatkowo bo za mało światła trochę. Oczywiście do korekty dokupię jeszcze jakaś inspekcje. Ale to za jakiś czas, w pierwszej kolejności halogen. Czy polecacie ledvance? Moc 30w czy więcej? Myślę nad barwa białą ciepła. Doradzicie coś? 😊 

Zacznijmy od tego jaki jest budżet 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Coś wam pokażę. Phillips wt060c 150cm 46w 5600lm

Fotki manual tryb, żeby pokazać różnice w ilości światła. Lampę odpaliłem na probe po podłączeniu na kablu. 

Wersja ciemno to tak naprawdę jasno, 8m2 oświetlone 4x halogenem 50w. Fotka dostaje tym halogenem z niecałego metra. Wersja jasno dodatkowo jeden Phillips z jakiegoś metra.

 

IMG_20210323_184825.jpg

IMG_20210323_184829.jpg

IMG_20210323_184849.jpg

IMG_20210323_184857.jpg

IMG_20210323_184914.jpg

IMG_20210323_184921.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, analyzator napisał:

@alexander.p kupiłem jedna testowo do nowego garażu - dopiero zabiorę na budowę. Planowałem dwie takie na bok auta. Cztery na sufit. Mam wątpliwości 😉

Lampy trzeba przymierzyć 😉 i pobawić się w światło/cień

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.