Skocz do zawartości

Oswietlenie "miejsca pracy"....


_arek_

Rekomendowane odpowiedzi

[mod=Pajko]Nie cytujemy zdjęć ![/mod]

Dziękuję za wizualizacje :good:

Qrde nie napisałem że 7,40 to szerokość a 5,90 głębokość ;)

 

Według mnie drugie rozwiązanie lepiej doświetla auta z każdej strony, chyba że jestem w błędzie?

Czy oświetlenie jakie planuję to 2x36w będą odpowiednie czy sugerował byś coś innego?

Przy drugiej opcji dodał bym jeszcze po jednej lampie nad autami i chyba powinno pokryć całą przestrzeń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś sprawdziłem. Światło jest bardzo skupione, widać każdą diodę na lakierze. Temperatura barwowa 6500K. Widać swirle i w niektórych miejscach niedotarty wosk. Do oświetlania powierzchni polerowanej raczej mam mieć światło skupione? Jedna mocniejsza dioda zamiast kilkunastu słabszych?

Jedna 1W dioda Led daje ok 100 lm, a HQI duuużo więcej, więc nie wiem czy jest sens bawić się w coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podczas ostatniej korekty, kompletnie nie widziałem rys pod moim źródłem światła (latarka Convoy S2, dodatkowo mam 4 jarzeniówki w rogach garażu), potem po wyprowadzeniu na słońce/stacje benzynową trochę się zdziwiłem, kwestia nieumiejętności posługiwania latarką, czy charakterystyka światła? Jeżeli to drugie - mogę kupić jakiś chiński halogen LEDowy i zda on egzamin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witajcie widze temat trochę opuszczomny ale potrzebuje szybkie info - mam do wydania 600 plnm na oświetlenie z czego w garażu mam zamontowane 16 opraw x2 jarzeniówki. chciałbym dwa zródła światła na statywie i tu pytanie- LED czy METALOHALOGENKOWA? gdzie najlepiej kupić i co? czy HQI 150w za 274 z detailingcars.pl daje rade do użytku przy korektach?

pozdrawiam Was i licze na szybką odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie widze temat trochę opuszczomny ale potrzebuje szybkie info - mam do wydania 600 plnm na oświetlenie z czego w garażu mam zamontowane 16 opraw x2 jarzeniówki. chciałbym dwa zródła światła na statywie i tu pytanie- LED czy METALOHALOGENKOWA? gdzie najlepiej kupić i co? czy HQI 150w za 274 z detailingcars.pl daje rade do użytku przy korektach?

pozdrawiam Was i licze na szybką odpowiedź

 

Cześć,

 

Pewnie, że daje radę. Tych zestawów sprzedałam w tamtym roku około 250 sztuk a może i z 300 ;)

 

Kupuuuuuuuuuj!!!!!!!!!! ;) ;)

 

 

Pozdr Łukasz

detailingcars.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Donik, niestety ale ta Yato do wnętrza sie nie nadaje :? , za bardzo świeci punktowo, wiem bo miałem ja przetestować u siebie.

U siebie mam "Lampa warsztatowa jarzeniowa 21W Brennenstuhl ", może szaleństwa w środku nie ma ( 36w pewnie dala by więcej światła) ale w porównaniu do Yato, to niebo a zienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siwy1988_88_88, ja akurat mam yato, wersję ze świetlówką nie kupowałem ledowej, uważam że jest mistrzostwo, zakładam dwie, jedna przód druga tył i jest OK, z pewnością nie jest to to samo co światło dzienne ale jest dobrze.czystatapicerka, poszukaj na forum, kiedyś wrzucałem zdjęcia jak to świeci w aucie.

 

znalazłem za Ciebie, viewtopic.php?t=12650&start=30 trzecia strona ze zdjęciami lampa yato jedna sztuka , w moim poście oczywiście.

Jej niewątpliwą zaletą jest także to, że się obraca wokół własnej osi, co daje super oświetlony sufit podczas czyszczenia w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmorka, moja opinia była o lampie YATO YT-08530 która jest lampa ledowa i to o niej napisałem, ze według mnie nie nadaje się do środka, przez skupiające światło.

Możesz podać dokładny model swojej lamy?? bo coś nie mogę jej wygooglować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czystatapicerka, mam też i lampę na statywie, mam też lampę wewnętrzną na taką zawiniętą świetlówkę , coś takiego jak to :

https://www.tim.pl/oprawa-przenosna-36w ... 73fc466b0a

nie można pracować przy jednej , bo tak sobie wymyśliłem, każda się przydaje, a na statywie przy sprzątaniu wnętrza to już zupełnie kicha, ale wybór należy do każdego z nas i co komu wygodnie, ja natomiast nie wyobrażam sobie ogarnięcia wnętrz bez tych lamp, nie wspominając o dodatkowych źródłach światła na suficie czy ścianach z boków auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

światło a blaszaku na pewno jest bezpieczne, kwestai zabezpieczenia kabli ;) wkopanie ich w ziemię jest słabym pomysłem ze względui na wodę/wilgoć, chyba że włożysz je do panelu/osłonki/innego zabezpieczenia, ja mam lampę led, coś podobnego jak tutaj tylko nieco mniejsze http://mgled.pl/produkty/high-bay-ip67-30d-b1, swiatło jest mocne i jasne, więc do polerowania akurat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

[ref]rogo[/ref], jak najbardziej, mają regulację tych łapek na sprężynach i można dopasować do każdej szerokości, również sama lampa obraca się wokół własnej osi i możesz doświetlać sufit lub fotele czy podłogę, no i te łapki są gumowane więc ani lakierowi ani innym elementom nic złego nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.