Skocz do zawartości

Oswietlenie "miejsca pracy"....


_arek_

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Witam panowie potrzebuje porady . Chciałem poprawić oświetlenie w garażu 3x6m wysokość ok 2,7m pod jakaś amatorską sporadyczna korektę lakieru   . Na górę chciałem dać  dwie oprawy hermetyczne  :

https://neoled.com.pl/hermetyk_led.html 

lub

 https://www.hurtelektryczny.pl/oswietlenie-wewnetrzne/techniczne/oprawy-hermetyczne/oprawa-hermetyczna-led-ledinaire-wt060c-60w-ip65-ik08-5500lm-4000k-1500mm-910503910078-philips---wysylka-w-24h?mfr=1&gclid=EAIaIQobChMItLfzq_ns-QIVxuR3Ch0IQALfEAQYAiABEgKQdfD_BwE

Która wybralibyście do tak  małego garażu ??? Wt060c chodzi mi po głowie ale nie wiem czy  2x 5500 lm z góry nie będzie za dużo może macie jakieś inne godne polecenia górne oświetlenie 

Drugie pytanie   chciałem zamontować naświetlacze na statywie żeby doświetlić pole robocze   zastanawiam się nad mocą 2 x 50W czy 2x100W na oku mam :

 LED SAMSUNG PRO 50W 6000 lm V-TAC

LEDVANCE FLOODLIGHT 50W 6000 lm 

LED V-TAC 100W SAMSUNG 8000 lm

Proszę o poradę bardzie doświadczone  grono  gdyż nie znam sie na tym a nie chce błądzić w temacie  i po omacku cos kupowac .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Widziałem że na forum  dużo osób kupiło lampę rooks inspekcyją .

Ostatnio zauważyłem coś takiego https://allegro.pl/oferta/lampa-warsztatowa-30w-3000lm-2w1-rooks-9679026108

Cena dobra i teraz pytanie jak z tymi lampami inspekcyjnymi jest bo może jak udały im się tamte to czemu by nie spróbować tej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
W dniu 25.05.2021 o 20:09, analyzator napisał(a):

floody kupiłem ledvance 4x50 jako podstawowe oswietlenie do około auta + ten mały

Przerobiłem trochę nie markowych ledów i szkoda czasu

Hej, jak Ci się sprawują te floody Ledvance 50W? Bo rozmyślam nad ich zakupem w narożniki garażu. 
 

Widzę ze wziąłeś 6000Lm - nie oślepia to? Bo widzę ze jest jeszcze wersja z 5000Lm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@belzebiasz działają spoko nic się nie dzieje. Światła jest w sam raz. Używam i przy aucie i jak coś robię w garażu. Stosunek hajs do efekt rewelacja. Nie rażą w oczy. Mają dymione szkło. Przyjemnie się robi przy nich.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
3 godziny temu, marcelus napisał(a):

po całym dniu pracy bolą oczy

a może to nie kwestia mocy, tylko barwy światła? 6000K czyli zimny niebieski właśnie męczy wzrok, najbliżej barwy światła dziennego jest barwa 4500K i ta jest właśnie zalecana do miejc gdzie przebywamy bardzo długo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator żeby zapalać indywidualnie musialbym dołożyć włączniki albo wypiąć kabelki. Mam 3x3000lm plus multimatcha 3 czyli kolejne 3 tys lumenow wszystko na jednej ścianie plus odległość do auta jakies 1.5 metra. Na drugiej ścianie mam graty więc jak chce robić drugi bok to przestawiam auto. 

Tak migotanie jest, zresztą na scangripie też jest 😆 dlatego chcę coś lepszej jakości, fakt teraz nawet na białym lakierze widać każda ryske ale zdrowie ważniejsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcelus Ja na Twoim miejscu zrobił bym sobie na taśmach led CCT w systemie MiBoxer - wtedy będziesz miał kontrolę zarówno nad natężęniem, jak i barwą światła.

Jak bym miał garaż detailingowy to nic innego nawet bym nie rozważał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.