Skocz do zawartości

Oswietlenie "miejsca pracy"....


_arek_

Rekomendowane odpowiedzi

@alexander.p nie miałem jak wjechać bo mi płytek nawieźli. Ale.

 Philips robi robotę. Cztery takie, po dwa na bok. Na sufity mam pomysł. Raczej słabsze 😉

Tak na oko to jedna lampa cały garaz oświetla.

IMG_20210328_195605.jpg

IMG_20210328_195625.jpg

IMG_20210328_195639.jpg

IMG_20210328_195823.jpg

IMG_20210328_195841.jpg

IMG_20210328_195848.jpg

IMG_20210328_200346.jpg

IMG_20210328_200407.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dojrzewają mi plany na garaż. Sporo oświetlenia już przyjechało.

To jeden z zakupów. Też sztuka na próbę.

Kupię kilka i będę wieszał gdzie mi potrzeba na haczykach lub zrobię jeżdżący statyw. Głównie jako oświetlenie liniowe na lakier. Można też używać we wnętrzu. Wykonanie spoko. Koszt to z pamięci <60pl brutto.

Mały flood light jako oświetlenie stołu roboczego. Są też większe 😉

 

IMG_20210525_184926.jpg

IMG_20210525_184554.jpg

IMG_20210525_184603.jpg

IMG_20210525_184612.jpg

IMG_20210525_184627.jpg

IMG_20210525_184634.jpg

IMG_20210525_184649.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Heja

Chcę sobie zmontować oświetlenie na statywie. Nie wiem jak to połączyć 😉

statyw do 2m allegro

image.png.270b4748a6988b7472d0a4829df1ad5f.png

Lampa Ledinaire 150cm 51w

image.png.b8089be352af2839ff5c95249d1c018c.png

 

Potrzeba mi jakiś kątownik który złapie się góry statywu (nawiercę sobie) i pod kątem 90 złapie lampę.

Ale. Fajnie jakby lampę można było obrócić pion / poziom i jeszcze fajniej jakby można ją było zdemontować bez odkręcania. Fajnie też jakby lampę można było blokować w danym położeniu.

Sama lampa ma elementy montażowe do kołków. Może się nimi posłużę jeśli lampa nie będzie się z nich wyślizgiwać. Jak nie to klej. Lampa do statywu byłaby mocowania w połowie jej długości.

Okablowanie się rozkmini.

Efekt: 51w mocnego światła od wysokości kół po sufit w pionie lub poziomie. Powinno być użyteczne 🙂

Ma ktoś jakiś pomysł czym to połączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator najtanszy statyw fotograficzny.

 

IMG_20210601_162042.jpg.a8ef22533c40b95172fda19e4f9bc984.jpg

China vs samsung vtac. 

Swiatlo ta sama barwa ale znacznie więcej w przypadku samsunga. 

Za szt 73zl placilem. Chyba kupie sobie jeszcze taki statyw i zobacze jak sie bedzie pracowac na tej lampie z lakierem. Bo na china slabizna... Przy polerce doświetlam czolowka... 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20210605_154838.jpg.480085a8c444bf42b4e2c7682c35087e.jpgNa jakiej wysokości montujecie świetlówki na ścianach ?

Chcę doświetlić garaż 5.2x3.5x2.2m.

Aktualnie są całe 2 żarówki zamontowane, po 1 na ścianę (13w 1521lm). Oprócz tego wspomagam się Ledvance Flood 1x 50w na statywie, 1x 20w na małym uchwycie i 1x 20w leżąca na podłodze. No nie jest to idealne rozwiązanie, 50W zostanie, ale muszę pomyśleć jak ją ustawić tak by była w miarę na stałe. 

Kupiłem Ledvance Tubekit 120cm / 4000k - na razie 2 sztuki. Jakościowo bardzo fajne, przyjemne światło, nie daje po oczach. Plan jest na kolejne 4 -6 sztuk , z czego 2/3x 3000k oraz 2/3x 4000k. 

Jak je rozmieścić na ścianach ? Wstępnie chcę wrzucić je na długie ściany, po 3 sztuki, 1x 4000k, środkowa 3000k, nr. 3 4000k. Na jakiej wysokości je umieścić? 20-140cm od podłogi umieszczone pionowo ? Może trochę wyżej tak by sięgały dachu ? Ale wtedy felgi i progi będą lekko niedoświetlone. 

Odległość auta od ścian to jakieś 0,75-1m. 

Problem jest jeden i poważny. Mam jedno podwójne gniazdko w garażu, a obok niego siłę. Do tego 2 lampy po 1 na ścianę. Odpada przerabianie gniazdka, bo jak na złość to jest na krótkiej ścianie i tuż obok bezpieczników. Do tego ściany są z bloczków betonowych, przez co nie chcę kuć ścian, ani przerabiać instalacji.

Także muszą być zasilane normalnie z gniazdka 230v, i wpięte do przedłużaczy. 

Może są jakieś inne LED-y w podobnej cenie warte rozważenia ? 

Tak je wstępnie ułożyłem. Te za autem rozważam lub jako jedna belka leżąca w poziomie na wzmocnieniu bramy. 

 

 

20210605_195438.jpg

 

20210604_134331.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FilipO haczyki sobie zamontuj albo jakaś listewkę i wieszaj tam gdzie chcesz. Jak chcesz montować na stałe to tubekity nie będą najlepszym rozwiązaniem. Instalacje możesz puścić natynkowo i podłączać do gniazdka normalna wtyczka lub wpiąć się w gniazdko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, analyzator napisał:

@FilipO haczyki sobie zamontuj albo jakaś listewkę i wieszaj tam gdzie chcesz. Jak chcesz montować na stałe to tubekity nie będą najlepszym rozwiązaniem. Instalacje możesz puścić natynkowo i podłączać do gniazdka normalna wtyczka lub wpiąć się w gniazdko.

A jakies inne ledy montowane natynkowe polecasz? Coś co jest kompaktowych rozmiarów, daje fajne światło, i ma w miarę długi kabel do ich podłączenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FilipO nie miałem w ręku wielu lamp to ciężko mi jest coś polecić. Szukałbym możliwie płaskich lamp od osrama czy Philipsa. Jak widzisz po postach wyżej sam jestem na etapie rozkminiania 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, analyzator napisał:

@FilipO nie miałem w ręku wielu lamp to ciężko mi jest coś polecić. Szukałbym możliwie płaskich lamp od osrama czy Philipsa. Jak widzisz po postach wyżej sam jestem na etapie rozkminiania 😉

Nie wiem czy nie skończę właśnie z tymi tubekit. Są stosunkowo małe, dają przyjemne światło, nie oślepiają. Garaż nie jest duży wiec każdy cm się liczy, a odległość świetlówek od auta również nie będzie duża. Kwestia jedynie ogarnięcia mocowania do ścian, i nie wiem co z sufitem. 
Philips vtac wydaje się fajny, ale mogą być zbyt mocne jak na tak mały garaż. Jeśli się uda to w rogu garażu wrzucę 50w floodlighta i powinien wystarczyć do oświetlenia maski i dachu auta. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FilipO tubki dają ci ten luz że możesz spokojnie kombinować. 

Jest trochę opraw o grubości 3-4 cm.

P1613 przykładowo ma włącznik i pass though co może być u ciebie wygodne - podłączasz sobie stronę auta jedna wtyczką. Są natynkowe panele do których możesz puścić po ścianie 12v a zasilacze wrzucić gdzies w jedno miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Siemka panowie podrzucicie jakies fajne lampy do garażu ? Chce robić sobie detailing hobbystycznie i własnie jestem na etapie wyboru lamp i szukam kogoś kto mi doradzi . Myślicie ,że te najtańsze na allegro za 15-20zł/szt. na początek będą okej czy lepiej uderzyć w coś mocniejszego ? Czy lepiej zainwestować w coś takiego https://allegro.pl/oferta/oprawa-hermetyczna-120cm-2x-swietlowka-led-mocna-10824859784?fromVariant=10824970497 czy może podrzucicie coś jeszcze innego sprawdzonego ? Pozdrawiam ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Wrzucę tutaj, bo miejsce wydaje się być odpowiedniejsze do dyskusji na ten temat:

Unilite vs Rooks

Jakieś przemyślenia? Czy jakość Unilite jest tak miażdżąca, że ta dramatyczna różnica w cenie jest całkowicie uzasadniona (np. Unilite CRI-2300 @1250pln vs Rooks 03.3007 @314pln). Mówimy tu o konkretnej przebitce!
Multimatch R można wyrwać za 500pln, a Multimatch 8 jest raptem 500pln droższy od wspomnianego Unilite.

Czy Rooks tak bardzo odstaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, dostałem panel ledowy philips, poniżej zdjęcie i wszystkie dane, mam takie dwa, 60x60. Garaż będę miał około 32 m2, zastanawiam się czy 4 takie na sufit wytacza aby było wystarczająco jasno od góry, czy te panele się nie nadają? 
Dodatkowo myśle nas halogenami w rogach, i oddani na ścianach, dopiero propozycje bo w tym roku będzie garaż stał 😉

52584DC6-FC5D-434B-B671-05C1D2D7113A.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tataradek tak jako podstawowe światło starczą. Wręcz bym ją na dwa obwody zrobił. Jak walniesz po rogach floodlighty to podstawowe światło nie musi być mocne. Floodlight załatwi ci i prace przy aucie i sprzątnie czy każda inna garażową sprawę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator  plan był taki żeby dać wszędzie pionowe ledy, ale tak teraz sobie myśle ze chyba najlepsza opcja było by dać na sufit 4 te panele, a na osobnym włączniki 4 naświetlacze 50w na każdym rogu. Czy będę potrzebował jeszcze naścienne ledy pionowe, czy jeden led na statywie by wystarczył aby doświetlać panel roboczy. Światła zawsze można dołożyć ale nie chce przesadzić na początek 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tataradek poszukaj mojej ostatniej relacji. Podobnie myślałem jak ogarnąć garaż i finalnie olałem pomysł ledowania. Mam flood i dodatkowe światło sobie nosze. Garaz priv i hobby?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator przeczytałem całość.

Posiadam 2 te panele i teraz tak myśle ze one mi wystarcza jako podstawowe oświetlenie garażu, szkoda mi kasy na kolejne 2 jeśli nie będzie z tego użytku.

Polecasz te 50w ledvance? Bo właśnie chce zrobić tak jak ty po kontach dostawić.

Patent z linkami i mobilnym pionowym ledem coś pięknego, ale chyba zrobie jeszcze jednego na statywie.

4000k to wystaczający kolor światła? Czy masz mieszaną barwę? 

Garaż około 33 m2, narazie hobby, plany na przyszłość studio 😉

Zamontowałeś u siebie już ten zestaw? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tataradek napisał:

@analyzator przeczytałem całość.

Posiadam 2 te panele i teraz tak myśle ze one mi wystarcza jako podstawowe oświetlenie garażu, szkoda mi kasy na kolejne 2 jeśli nie będzie z tego użytku.

Polecasz te 50w ledvance? Bo właśnie chce zrobić tak jak ty po kontach dostawić.

Patent z linkami i mobilnym pionowym ledem coś pięknego, ale chyba zrobie jeszcze jednego na statywie.

4000k to wystaczający kolor światła? Czy masz mieszaną barwę? 

Garaż około 33 m2, narazie hobby, plany na przyszłość studio 😉

Zamontowałeś u siebie już ten zestaw? 

50tki polecam - 4k. Zupełnie wystarczające u mnie przy dużej powierzchni.

O który zestaw pytasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.