Skocz do zawartości

Nasze małe Car Spa - czyli pokaż nam swój garaż!


Rekomendowane odpowiedzi

Co powiecie na 9,5 x 4,5 m wysokość 2,2

Jak dla mnie długość OK, ale szerokość to według mnie mało, gdy się pootwiera drzwi to będzie ciasno żeby np. przejść z odkurzaczem.

 

[ Dodano: 24 Marzec 2013, 17:05 ]

gtszudi, Chcesz beton bez pośrednio lać na stary beton ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gtszudi, Chcesz beton bez pośrednio lać na stary beton ?

 

najpierw groszkowanie badz frezowanie , zobacze co mnie wyjdzie taniej , bo frezarka dosyc droga sprawa w wynajmie , a jak mega drogo wyjdzie , to bedzie szlo beton na beton , ale cienka warstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cienka warstwa to ile? Ja wylalem na stara betonowa zniszczona posadzke ok 5cm miejscami moze ciut wiecej na to poszly plytki do dzis nic nie zapracowalo, cementu nie zalowalem :D Tylko lejac nowa warstwe nie zapomnij pomyslec moze o jakims odlywie, nawet plytkim ale zeby gdzies woda mogla uciec ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cienka to okolo 4 -5 cm max , po to zeby byl spad okolo 5 % w kierunku bramy.

 

a co do zwiazania , to juz drugi garaz tak bede wylewal , w pierwszym juz tak mam zrobione od 7 lat i nigdzie nie peka.

 

ale tutaj wole zrobic bardziej profi.

 

sciana koncowa bedzie czarna , razem ze sciana gdzie sa okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gtszudi, zrób sobie ewentualnie w połowie długości dylatację w posadzce, zapobiegnie pękaniu przy pracy posadzki

 

razem z kratka sciekowa od mniej wiecej polowy dlugosci do bramy to mogloby isc w parze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka mniej wiecej 10 cm szeroka i ze 3 m dluga

 

:good: zebym robiac wylewke juz wiedzial ze detailing mnie kiedys wciagnie tez bym zrobil odplywy. Ale jak to mowia czlowiek uczy sie na bledach ;D jak bede budowal nowy garaz kiedys juz bedzie prawidlowo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soll, Dylatacje na takich małych powierzchniach są zbędne. Nawet jak się pojawi jakieś lekkie zarysowanie nic posadzce się nie stanie, zrobisz dylatacje a posadzka i tak może pęknąć w innym kierunku czy miejscu. Daj sobie specjalne siatki zbrojeniowe, albo specjalnie mikrowłokno to nie będzie pękać. Najlepiej zatrzeć ją mechanicznie i przegładzić gletą jeżeli nie chcesz kłaść płytek. Dobrze zrobiona posadzka nie będzie się ani łuszczyć, ani kruszyć i będzie bardzo wytrzymała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bienek, ja o tym wiem, ale z drugiej strony lepiej zastosować dylatację, nie boli, a na taki proces

Daj sobie specjalne siatki zbrojeniowe, albo specjalnie mikrowłokno to nie będzie pękać. Najlepiej zatrzeć ją mechanicznie i przegładzić gletą jeżeli nie chcesz kłaść płytek.

nie każdy może/ chce sobie pozwolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatka 2x1 kosztuje ok 5-8 zł za sztukę więc to nie jest jakiś koszt. Można położyć ażurowo jak ktoś chce oszczędzić. My nigdy nie robimy dylatacji w garażach bo nie ma takiej potrzeby, nawet w garażach warsztatowych i nic się nie dzieje. Jak coś robić to raz a dobrze tym bardziej posadzki których nie wymienia się często i raczej robi się je na lata :) ale to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dniem wczorajszym po 3 tygodniach malowania, skręcania, cięcia, równania, klejenia etc... Udało mi się ukończyć remont garażu! Teraz odpoczywam!

 

Było tak:

 

Obrazek

 

A jest tak:

 

Obrazek

 

 

Piękny garaż masz :good:

 

Dzięki... Wczoraj miałem okazję pierwszy raz wjechać do niego samochodem. :good:

Kafelki nie strzeliły chyba będzie dobrze.

 

Dodatkowo na lewej ścianie przywiesiłem dwa banery:

Czekam jeszcze na trzeci, z Megsa...

 

20130321192511.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.