Skocz do zawartości

Nasze małe Car Spa - czyli pokaż nam swój garaż!


Rekomendowane odpowiedzi

a ja jade z koksem , dzis caly dzien sprzatalem garage , a w przyszly weekend wyrownam posadzke , klade kafelki i bede bral sie za sciany i odplyw wody.

 

i na sam koniec wywalam stol i polki a wstawie 2 regalu metalowe na narzedzia.

 

8,4 x 3,2 m niestety :/

2013-03-09-329.jpg.1bcd1cd552891f7263594066950df429.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w211 wjezdza ale tylko jedna strone idzie robic polerka , trzeba auto przestawiac a to mi sie nie podoba :/

 

ale za pol roku okolo bedzie 7,5 x 4,5 m wiec bedzie ciutke lepiej.

 

poki co tutaj walcze jak sie da zeby w miare to wygladalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie, w zeszłym roku z ojcem postawiłem garaże, w tym jeden 6x6m, drugi 6x5m w środku. Na razie jest wylewka betonowa słabej jakości byle auta miały na czym stać przez zimę. Wylewane było z założeniem, że tym roku i tak na to coś pójdzie. I właśnie siedzę i się zastanawiam czym wykończyć. Opcje są 3: kostka brukowa (pomysł ojca który niezbyt mi podchodzi), beton utwardzany maszynowo pomalowany potem betondurem lub czymś takim, albo opcja, która chyba najbardziej mi się podoba czyli jakiś gres, z tym, że całość muszę podnieść jeszcze ok 5-6cm, bo przed garażami położona będzie kostka brukowa, tak, żeby próg garażu był ok 1cm nad kostką. Może ktoś już miał takie rozważania i na czym się skończyło? Może ktoś poda przybliżone koszty tych opcji (bo robił u siebie)

 

Widok garaży:

12374824.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co chcesz robić w tym garażu,

kostkę bym odpuścił bo pije różne specyfiki (olej w szczególności) jak głupia.

betonduru nigdy na oczy nie widziałem.

Ja mam kafle i nie ma żadnego problemu, a trzaskam mechanikę pojazdową we własnym zakresie i nie ma lekko. pękły tylko dwa kafle, ale z winy układającego. Zamiast na pace zębatą to położył na mniejsze i większe "placki" :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co chcesz robić w tym garażu,

 

Na pewno jako garaż :P ale też jakiś mały serwis rodzinnych aut typu wymiana oleju itp, do tego detailing, w tym po prawej też mały warsztat do własnego użytku (ojciec majsterkowicz) i postój mojego Merca, który będzie użytkowany już typowo jako wóz weekendowy :good: Kostkę właśnie odrzucam ze względu na chłonność rożnych specyfików, ojciec się uparł, ale jakoś mu to wyperswaduję. W takim razie muszę się zorientować w cenach płytek, jakieś polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było zrobić dobrą wylewkę.Np taka z dodatkiem kamienia i zatartą maszynowo łopatkami. Można też dodać posypki i wtedy wygląda to jak posadzki w marketach. Nie raz już takie posadzki robiliśmy i wygląda i sprawdza się to doskonale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkładasz deskę, albo kawałek płyty mdf i nic się nie stanie.

+1, dokładnie :good: Z trzeciej strony jak masz wszystko równo położone, nic nie powinno pęknąć ;)

 

 

kupusso, co się stało z Twiom Bartem Simpsonem??? :shock::shock::shock:

Jestem w szoku! Gorzej jak by mnie prąd pokopał :shock::shock::kox::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkładasz deskę, albo kawałek płyty mdf i nic się nie stanie.

 

 

To u mnie nie przejdzie :PP Zaba wchodzi z 1mm zapasem wiec raczej nie ma opcji.

Trzeba bedzie pomyslec o czyms innym niz plytki, albo sie dobrze przylozyc do ich kladzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równo położony można bardziej sprecyzować, że "kleju na pełno", dla osób nie mających styczności z takimi pracami podpowiem, że na całej powierzchni płytki :) Jeśli sam kładziesz to sobie tego dopilnujesz, natomiast fachowiec położy tak jak mu wygodniej i nic nie zauważysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz 5 cm zapasu i o tyle musisz się podnieść z poziomem to dopilnuj tylko żeby firma równo położyła wylewkę wtedy problemu z płytkami nie będzie.

Tak jak pisze kapusso klej musi być w 100% pod płytką, najprostszy sposób

to przeciągnięcie pacą na grzebień na podłodze i dodatkowo na ostro przeciągnąć samą płytkę wtedy nie będzie pustych przestrzeni.

Gres do tego będzie najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kostkę bym odpuścił bo pije różne specyfiki (olej w szczególności) jak głupia.
mozna zamowic kostke z powierzchnia hydrofobową ewentualnie pomalowac bezbarwnym lakierem do galanterii betonowej, także ani olej ani chemia nie wniknie i kropelkowac bedzie ładnie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu u znajomego na podobnych drzwiach zastosowaliśmy płytę OSB.

 

U innego znajomego - mechanika samochodowego - widziałem taką płytę na wszystkich ścianach łącznie z sufitem...

 

Powiem Ci, że efekt był naprawdę ciekawy...

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.