Skocz do zawartości

Nasze małe Car Spa - czyli pokaż nam swój garaż!


Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, KUBA46 napisał:

@stawek pół roku. Jest ok, napewno lepsza od Nobilesa.

Masz jakieś aktualne zdjęcia ? Jak ze ścieralnością i jak zachowuje się gdy jest na niej woda/śnieg ? Dodawałeś jakieś "płatki" lub piasek aby była bardziej antypoślizgowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, stawek napisał:

Masz jakieś aktualne zdjęcia ? Jak ze ścieralnością i jak zachowuje się gdy jest na niej woda/śnieg ? Dodawałeś jakieś "płatki" lub piasek aby była bardziej antypoślizgowa ?

Żywica i ścieralność? Kolega na warsztacie samochodowym ma już dobre 7-8 lat. Nic się nie dzieje złego. Ale on ma Sikę. W dostawionej części na posadzce ma sigmę tyle, że farbę epoksydową i płatami mu schodzi.

Jeśli chcesz uzyskac warstę antypoślizgową na  świeżą żywicę posypujesz drobny żwirek/piasek płukany. Następnie to zamalowujesz. Możesz tak zrobić kilka warstw.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak to wygląda jakiś czas temu robiłem małą przebudowę, posadzka Proplast oraz montaż lamp zamiast banerów 🙂 garaż blaszak 5x7 ocieplony - strefa sucha mycie na zewnątrz


56b31c455e151.jpg

f91043edbf071.jpg

c41d5cb2eac8b.jpg

Koza jako ogrzewanie w zimie, ale na ten moment już nie robię w zimie aut to stoi tylko do palenia papierów 😛

  • Lubię to 11
  • Super 5
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2020 o 17:50, b0l5 napisał:

@Treys powiem Ci że wygląda to super. Co ja bym dał za takie garage.

Dzięki 🙂 też jestem zadowolony z pomocą Taty wybudowany ale coś się kręci, teraz brata pasuje wkręcić w detailingi bo kiedyś to będzie trzeba zostawić i iść na swoje 😛

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do małego remontu garażu i przy okazji chciałby go bardziej dostosować pod detailing. Obecnie wygląda mniej więcej tak:

IMG_20180324_182153.jpg.873ef3adc66ad8f84e1f31c4f0438036.jpgIMG_20180324_181101.jpg.0adf6cc2c6132bbce116a70e0d9b74b3.jpgIMG_20180324_181120.jpg.368cca7826542d1fd843da0e2e96aab6.jpgIMG_20180324_181020.jpg.2f12350fb3ef5ade08ee837b9e4d2a64.jpgIMG_20180324_181109.jpg.484666c380e9a9800f149314c49323d7.jpg

 

W planie jest zmniejszenie okien i zrobienie szafek na tej ścianie. Zrobiłem sobie myły projekt:

4.PNG.d070cb4bbaaf35b7e453cde4a17e3ba6.PNGPrzechwytywanie.PNG.ba53e8bd9b9548ad9f10e5e0567e7546.PNGta niebieska bryła to kompresor.

Przechwytywanie2.PNG.4bee99bcd1526e4d73c1323e0c5d72a6.PNGta żółta to piec dwufunkcyjny piec gazowy. Będzie zasilał nagrzewnice wodną i podgrzewał wodę użytkową.

Przechwytywanie3.PNG.74447ebfc5e7848711ca3d2669ad6b20.PNG Wymiary są na na projekcie, wiadomo że na tylu metrach szału nie będzie, ale nawet przy dużym samochodzie jak na modelu mam swobodny ruch w okół auta a to najważniejsze. Może macie jakieś lepsze pomysły na to pomieszczenie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiesz w czym zrobiłeś ten projekt? W sensie programu?

 

 

Ja bym wrzucił wszystkie wiszące szafki na ścianę gdzie jest tył auta. Z doświadczenia szafki z boku auta to nie jest najwygodniejszy wybór.

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dareme89 program to PRO100 jest przeznaczony do projektowania mebli, ale projekt jest tylko orientacyjny. Szafki wiszące mam obecnie za samochodem i też średnio jestem zadowolony, bo garaż jednak jest trochę za krótki. Najlepiej byłoby upchnąć wszystko na ścianie z oknami ale nie chce ich całkiem zamurować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz możliwości w innym pomieszczeniu dać kompresor np. ? No i te kwestie piecyka itd. ? 
Można to bardzo łatwo udostępnić a miałbyś więcej miejsca i oczywiście mniej hałasu w środku.

Co do półek itd. może lepiej warto zainstalować wieszaki na kosmetki na ścianie? Coś ala karnisz na którym o atomizery powiesisz sobie produkty niezbędne no i fibry. 
Ewentualnie jak chcesz bardzo półki to dałbym od okna mimo wszystko, jak zawalić to jedną ścianę a nie każdą po trochu 😉 

Półki jak to półki. Miejsca zabiorą zrobisz sobie bałagan i będzie to mało estetycznie wyglądać.

Co do wymiarów garażu nie masz źle, nie jeden ma gorzej 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MirekGTS te szafki na długiej scianie możesz w przyszłosci przeklinać. Jak bedziesz robił cos przy drzwiach otwartych to już bedziesz miał głowe pod nimi. Może lepiej dac dużo szuflad pod oknami i przedluzyc na maksa blat. Szuflada ma tą zalete ze otwierasz i masz dostęp do wszystkiego od razu. W szafkach jak chemia stoi jedna za drugą i jest czesto szukanie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.