Skocz do zawartości

Nasze małe Car Spa - czyli pokaż nam swój garaż!


Rekomendowane odpowiedzi

Oatatnie 4 lata szukałem garażu... byłem tak zdesperowany że kupiłem... dom i działkę dali gratis :-D

A na poważnie... wszystko przede mną. Na szerokość szału nie ma bo jest ciut więcej niż 3m ale na długość ponad 9metrów więc spoko. W dodatku spory podjazd/wjazd do garażu więc będzie gdzie auto ogarnąć. Jaram się jak dzieciak. Jutro zaczynam demolkę :-]

20181105-141109.jpg

20180920-145140.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oatatnie 4 lata szukałem garażu... byłem tak zdesperowany że kupiłem... dom i działkę dali gratis :-D
A na poważnie... wszystko przede mną. Na szerokość szału nie ma bo jest ciut więcej niż 3m ale na długość ponad 9metrów więc spoko. W dodatku spory podjazd/wjazd do garażu więc będzie gdzie auto ogarnąć. Jaram się jak dzieciak. Jutro zaczynam demolkę :-]

Rozumiem Twoja determinację :)
Liczę na szpiegowskie fotki w trakcie prac :-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
9 godzin temu, Fredi88 napisał:

Oatatnie 4 lata szukałem garażu... byłem tak zdesperowany że kupiłem... dom i działkę dali gratis :-D

Cudownie 🙂 gratulacje ! można własne carspa budować i polerować !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Fredi88 napisał:

Oatatnie 4 lata szukałem garażu... byłem tak zdesperowany że kupiłem... dom i działkę dali gratis :-D

A na poważnie... wszystko przede mną. Na szerokość szału nie ma bo jest ciut więcej niż 3m ale na długość ponad 9metrów więc spoko. W dodatku spory podjazd/wjazd do garażu więc będzie gdzie auto ogarnąć. Jaram się jak dzieciak. Jutro zaczynam demolkę :-]

 

HAHA nie tylko Ty taki zdesperowany 😉

A jak wygląda to prawnie? Legalnie bedziesz mogl dzialac? czy raczej po cichu? Sporo szukałem w PL i sie dowiadywałem i praktycznie nierealne jest legalnie dzialanie przy domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, robcok napisał:

 

HAHA nie tylko Ty taki zdesperowany 😉

A jak wygląda to prawnie? Legalnie bedziesz mogl dzialac? czy raczej po cichu? Sporo szukałem w PL i sie dowiadywałem i praktycznie nierealne jest legalnie dzialanie przy domu

Jak to? Myślę, że połowa, która robi to zawodowo działa w domu/przy domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Birkhof napisał:

Jak to? Myślę, że połowa, która robi to zawodowo działa w domu/przy domu?

racja, ale czy w pełni legalnie tego nikt nie wie i pewnie sie nie dowiemy 😉

wiesz inaczej to wygląda gdy mieszkasz już ileś tam lat, znasz sąsiadów itd nikt Ci nic nie powie, a inaczej sytuacja wygląda, gdy szukasz domu, sąsiedzi obcy (znają się miedzy sobą, a Ty jesteś obcy) i nagle w nowo kupionym domu zaczniesz działać..a wiadomo kredyt na całe życie trzeba wziąść 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, robcok napisał:

HAHA nie tylko Ty taki zdesperowany 😉

A jak wygląda to prawnie? Legalnie bedziesz mogl dzialac? czy raczej po cichu? Sporo szukałem w PL i sie dowiadywałem i praktycznie nierealne jest legalnie dzialanie przy domu

Mam dobrą pracę. Nie będę się tym zajmował zarobkowo. Co i jak dokładnie tego nie wiem. W każdym razie znajomi z pracy "myją" auta przy domu i uważają to za normalne, więc podejrzewam że oganięcie swojego to nie problem i nikt za to nie goni. Gdybyś chciał na tym zarabiać to na pewno potrzebna masa papierów no i "coś" żeby te ścieki albo zebrać i zutylizować albo oczyścić. A po cichu to w Austrii nic nie zrobisz bo to państwo policyjne i podpierdzielą cię z każdą najmniejszą pierdołą. Ja się cieszę że w końcu będę mógł swój samochód normalnie umyć, nawet zimą. Uśmiechnę się do kolegi z forum po matę do mycia i nie powinno być problemu z ogarnięciem auta wewnątrz garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej WTN napisał:

@AreK możesz napisać co to za regały w których trzymasz mikrofibry? Szukam własnie czegoś odpowiedniego 🙂

https://allegro.pl/regal-plastikowy-przezroczysty-curver-3-x-20l-i7638228755.html

Cos takiego moze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
11 minut temu, Fredi88 napisał:

A po cichu to w Austrii nic nie zrobisz bo to państwo policyjne

Zgadza sie. Pracuje z Austriakami i są bardziej "niemieccy" niż "Niemcy ;) Czyt: "Ordnung muss sein".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Fredi88 napisał:

Mam dobrą pracę. Nie będę się tym zajmował zarobkowo. Co i jak dokładnie tego nie wiem. W każdym razie znajomi z pracy "myją" auta przy domu i uważają to za normalne, więc podejrzewam że oganięcie swojego to nie problem i nikt za to nie goni. Gdybyś chciał na tym zarabiać to na pewno potrzebna masa papierów no i "coś" żeby te ścieki albo zebrać i zutylizować albo oczyścić. A po cichu to w Austrii nic nie zrobisz bo to państwo policyjne i podpierdzielą cię z każdą najmniejszą pierdołą. Ja się cieszę że w końcu będę mógł swój samochód normalnie umyć, nawet zimą. Uśmiechnę się do kolegi z forum po matę do mycia i nie powinno być problemu z ogarnięciem auta wewnątrz garażu.

@Fredi88 i położyć w środku jakiś fajny wosk 🙂
Przed wjazdem do garażu masz jakąś kratkę ściekową? Bo ten podjazd wygląda jak zjeżdżalnia wody do garażu 😄
Jak robisz remont i będziesz chciał myć w zimie w środku to dobra wentylacja mechaniczna się przyda :good:

2 minuty temu, Domel napisał:

Zgadza sie. Pracuje z Austriakami i są bardziej "niemieccy" niż "Niemcy 😉 Czyt: "Ordnung muss sein".

Szwajcarzy jeszcze gorzej. Wczoraj pijesz i jesz kolację ze znajomymi, a rano zadzwonią na policję, że źle zaparkowałeś 😄 Tam nawet jak auto jest brudne to policja zostawia karteczkę za wycieraczką żeby doprowadzić do porządku 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Fredi88 napisał:

 A po cichu to w Austrii nic nie zrobisz bo to państwo policyjne i podpierdzielą cię z każdą najmniejszą pierdołą.

Ja to marzę, żeby na Śląsku tak było, na szczęście ze wszystkich regionów Polski on i tak najbardziej niemieckojęzyczne kraje przypomina pod tym względem. Np. u mnie we wsi nie ma już psów na łańcuchach, aut nikt po garażach nie maluje, żeby tylko jeszcze ze smrodzeniem z kominów porządek zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Birkhof napisał:

kratkę ściekową? Bo ten podjazd wygląda jak zjeżdżalnia wody do garażu 😄

A gdzie na zdjęciach go widzisz? Sam garaż jest przecież na foto 🤔 Ale fakt do garażu zjeżdża się w dół i na szczęście jest kratka ściekowa niemal na całej szerokości.

44 minuty temu, Domel napisał:

Zgadza sie. Pracuje z Austriakami i są bardziej "niemieccy" niż "Niemcy 😉 Czyt: "Ordnung muss sein".

No dokładnie. I wszystko muszą wiedzieć. Plus taki że pytają wprost a nie za plecami.

16 minut temu, Michał126 napisał:

Ja to marzę, żeby na Śląsku tak było, na szczęście ze wszystkich regionów Polski on i tak najbardziej niemieckojęzyczne kraje przypomina pod tym względem. Np. u mnie we wsi nie ma już psów na łańcuchach, aut nikt po garażach nie maluje, żeby tylko jeszcze ze smrodzeniem z kominów porządek zrobić...

No wszystko ma swoje plusy i minusy. Mi akurat taki "rygor" odpowiada, przynajmniej jest porządek. Nikt nie śmieci, nikt nie pali śmieciami (tylko gaz olej drewno) nikt nie spuszcza oleju ze starego diesla do rowu itp. Pod względem czystości wody/powietrza jest naprawdę ok i to mi odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Fredi88 napisał:

A gdzie na zdjęciach go widzisz? Sam garaż jest przecież na foto 🤔 Ale fakt do garażu zjeżdża się w dół i na szczęście jest kratka ściekowa niemal na całej szerokości.

No właśnie widzę wnętrze garażu, widzę podjazd "w dół", nie widzę fragmentu przed wjazdem do garażu - stąd pytałem :-D

14 minut temu, Fredi88 napisał:

No wszystko ma swoje plusy i minusy. Mi akurat taki "rygor" odpowiada, przynajmniej jest porządek. Nikt nie śmieci, nikt nie pali śmieciami (tylko gaz olej drewno) nikt nie spuszcza oleju ze starego diesla do rowu itp. Pod względem czystości wody/powietrza jest naprawdę ok i to mi odpowiada.

Myślę, że jak ktoś rozumie co robi taki diesel w rowie czy palenie śmieciami w długiej perspektywie to przy takim podejściu nie ma minusów. Zawsze jadąc przez Austrię i Szwajcarię widać, że po prostu tam ludzie dbają o to gdzie żyją i mieszkają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Birkhof napisał:

Zawsze jadąc przez Austrię i Szwajcarię widać, że po prostu tam ludzie dbają o to gdzie żyją i mieszkają.

Nie usprawiedliwiam niczyjego postępowania, ale wpływ na zachowania w poszczególnych krajach i na mentalność ich mieszkańców mają też ich historia i obecna sytuacja materialna. Tam, gdzie nie było narzucania - przez x-dziesiąt lat - obcej kultury, gdzie mieszkańcy nie byli i nie są traktowani przez inne kraje i własnych pracodawców jak wyrobnicy i gdzie sytuacja materialna mieszkańców jest dobra/bardzo dobra, tam "januszowanie" i nie liczenie się z innymi jest o wiele mniej widocznym procesem, niż np. u nas. Wiele lat musi jeszcze minąć, aby Polacy dorównali mieszkańcom większości krajów zachodnich - i to nie tylko materialnie, ale też mentalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
11 godzin temu, Maciej WTN napisał:

możesz napisać co to za regały w których trzymasz mikrofibry? Szukam własnie czegoś odpowiedniego 🙂

Regały HEGA dostępne tutaj..............
https://swiat-agd.com.pl/Szukaj/?search=product&string=regał+hega&search_button=Szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, Fredi88 napisał:

Poleci ktoś z was jakieś dobre farby do betonu? Chciałbym pomalować posadzkę, sufit, ściany czymś sprawdzonym. Najlepiej żeby był jakiś wybór kolorów bo sam biały mnie nie urządza 🙂

 

NA podłodze nie wiem co, ale na ściany sprawdziła się folia w płynie (taka do hydroizolacji łazienek - jest szara i nie przepuszcza wody 🙂
Ja u siebie będę robił beton impregnowany taki jak jest w sklepach. Ponoć najlepsze rozwiązanie na długie lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktoś z was jakieś dobre farby do betonu? Chciałbym pomalować posadzkę, sufit, ściany czymś sprawdzonym. Najlepiej żeby był jakiś wybór kolorów bo sam biały mnie nie urządza
 
Na posadzkę polecam farbę z linku poniżej:
https://www.aksil.pl/produkty/farby-dla-budownictwa-i-drogownictwa/aksilbet-posadzka/
U siebie malowałem stare, sypiące się już posadzki z PRLu. Pożądane gruntowanie i dwie warstwy farby. Myślałem, że polezy krócej i będę mógł sobie zrobić nową wylewkę, ale farba nieźle się trzyma. Jedyny ubytek, to tam gdzie teściu zapomniał, że nie mam stojaka na opony z kółkami
Kolorów też masz kilka do wyboru.
Aksil, ma też farby do betonu "nieposadzkowego" w ofercie.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Fredi88 napisał:

Poleci ktoś z was jakieś dobre farby do betonu? Chciałbym pomalować posadzkę, sufit, ściany czymś sprawdzonym. Najlepiej żeby był jakiś wybór kolorów bo sam biały mnie nie urządza 🙂

 

A ja polecam bautech, robilem tym posadzke ze 3 lata temu, garaz nie ogrzewany wolnostojacy. Posadzka nie byla w zaden sposob szczegolnie przygotowywana, zrobilem systemem parkingowym (powstala grubsza powloka) nie majac zadnego doswiadczenia poradzilem sobie. Kontak telefo niczny z przedstawicielem bardzo ok. No i cena tez bardzo ok w porownaniu chociazby do marketowek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.