Skocz do zawartości

Maksymalny Wet Look


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

Po zakupionym CG Butter... udało mi się w niedzielę zrobić mały teścik na swojej masce.

Mój entuzjazm i zapał do pracy zmalał do zera po tym jak zobaczyłem efekty.

A więc tak :

Zrobiłem sobie 50/50 maski w taki oto sposób:

mycie>suszenie>prickbort>IronX> glinka>P1Gtechniq robiona 3-colorem>IPA>wosk_Lusso>CG Butter>na drugi dzień QD.

Maska niestety po P1 nie wyglądała tak jak na filmiku

wydawało mi się że była jeszcze bardziej porysowana przez glinkę. Co do śliskości czuć było poprawę i gładkość, natomiast co do wet look-u nie zauważyłem jakiegoś oszałamiającego wyglądu i różnicy. Może jak będę robił boki będzie lepiej.

Załamanie przeżyłem też dzisiaj. Umyłem maskę, przetarłem QD i podczas padania deszczu kropelkowanie nie różniło się prawie niczym od tej nierobionej połowy maski. Krople nie były okrąglutkie

Niestety nie mam zdjęć kropelkowania bo nie miałem czym zrobić zdjęcia.

Jaki popełniłem błąd w sztuce ? co zrobiłem nie tak, może nałożenie Lusso było niepotrzebne, może odstęp czasowy (30min.) między lusso a CG był za krótki ?

Tyle zachodu i efekt mizerny :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakupionym CG Butter... udało mi się w niedzielę zrobić mały teścik na swojej masce.

Mój entuzjazm i zapał do pracy zmalał do zera po tym jak zobaczyłem efekty.

A więc tak :

Zrobiłem sobie 50/50 maski w taki oto sposób:

mycie>suszenie>prickbort>IronX> Glinka>P1Gtechniq robiona 3-colorem>IPA>wosk_Lusso>CG Butter>na drugi dzień QD.

Maska niestety po P1 nie wyglądała tak jak na filmiku

wydawało mi się że była jeszcze bardziej porysowana przez glinkę. Co do śliskości czuć było poprawę i gładkość, natomiast co do wet look-u nie zauważyłem jakiegoś oszałamiającego wyglądu i różnicy. Może jak będę robił boki będzie lepiej.

Załamanie przeżyłem też dzisiaj. Umyłem maskę, przetarłem QD i podczas padania deszczu kropelkowanie nie różniło się prawie niczym od tej nierobionej połowy maski. Krople nie były okrąglutkie

Niestety nie mam zdjęć kropelkowania bo nie miałem czym zrobić zdjęcia.

Jaki popełniłem błąd w sztuce ? co zrobiłem nie tak, może nałożenie Lusso było niepotrzebne, może odstęp czasowy (30min.) między lusso a CG był za krótki ?

Tyle zachodu i efekt mizerny :(

 

Aby uzyskać efekty jakie chciałeś musiałbyś maszynowo polerować każdy element po kilka godzin i to całym system polerskim.

Nie ma, ale to nie ma środka, który pozwoli na osiągnięcie efektu :shock: tylko poprzez samo nałożenie jakiegoś wosku, powłoki etc. To nałożenie tak jak się wiele razy na tym forum przewijało to 1%, no może 5% całego efektu.

Wydaje mi się, że padłeś ofiarą marketingu szeptanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adr_ad" zdaje sobie dobrze sprawę, że musiałbym maszynowo robić, żeby uzyskać efekt ale się człowiek stara ręcznie coś osiągnąć i nic. Nawet to kropelkowanie po CG było kiepskie

Jak już to powinieneś zrobić odwrotnie,butter wax+lusso.

Wybrałeś 2 podbijające,aczkolwiek chyba jedne z mniej trwałych produkty :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marasec. tak jak wyżej. Nie wiadomo co źle robiłes bo skąd? Nie wiadomo jaki jest stan lakieru,jak wyglądał lakier po korekcji itd itp. Zabieram głos dlatego,że ja z kolei po wielogodzinnym ręcznym odświeżeniu lakieru UC Megsa ,położeniu cleanera Vanilla Hand Glaze a dwie godziny pózniej Buttera jestem zachwycony swym autem. Nie robię zdjęc bowiem działam tylko dla swej przyjemności i poddenerwowaniu upierdliwych sąsiadów z parkingu. I spytam jak Kolega wyżej. Po co dwa woski jeden na drugim? Weź UC,oczyść lakier,daj cleaner i Buttera i odzyskasz wiare w ten wosk :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jam mam takie pytanko. Do wykorzystania mam cleaner PB PP glaze PB BH i na to CG butter. Jakie robic odstepy czasowe pomiedzy polozeniem powyzszych warstw? oraz czy to polaczenie bedzie okej czy cos sie moze "gryzc"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadłem się z tandemu BH + Colli na BH + nattys i mam rade, nie nastawiaj się na jakąś spora różnice bo tak jak ja sie zawiedziesz. Różnica naprawde niewielka nie wiem czy rekompensuje ona zdecydowania gorszą trwałość nattysa.

 

Co do tej pory używałeś pod Colli? Jak nic zarzuć jakiś dobry glaze. Ja po DJ LP + Black Hole + Colli byłem zadowolony. Auto super wyglądało i wosk 3 miesiące siedział na aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadłem się z tandemu BH + Colli na BH + nattys i mam rade, nie nastawiaj się na jakąś spora różnice bo tak jak ja sie zawiedziesz. Różnica naprawde niewielka nie wiem czy rekompensuje ona zdecydowania gorszą trwałość nattysa.

 

Co do tej pory używałeś pod Colli? Jak nic zarzuć jakiś dobry glaze. Ja po DJ LP + Black Hole + Colli byłem zadowolony. Auto super wyglądało i wosk 3 miesiące siedział na aucie.

 

mam jeszcze auto finesse tripple.

 

nie ma roznicy miedzy colli, natty blue?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma roznicy miedzy Colli, natty blue?

Jest, przynajmniej ja u siebie dostrzegam, na zimę aplikuję Coli, a na lato blue. Tak jak napisał Sabat Nattys ociepla lakier i nie wygląda lakier tak sztucznie, trudno to opisać ale różnica jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nie ma roznicy miedzy Colli, natty blue?

 

Jakaś tam rożnica jest ale moim zdaniem nie na tyle duża aby było sie czym zachwycać. Może po prostu czytając to forum i zachwyty nad nattysem za bardzo się nastawiłem na dużą rożnicę dlatego właśnie tobie radze nie na stawiać się na jakiś efekt WoW. Mam czarny lakier wiec najlepsze efekty widać po aplikacji specyfików typu Black Hole bo fajnie podbija głębie i maskuje swirle, Sam wosk to juz jest tylko kilka procent do wyglądu końcowego. Potestuje jeszcze nattysa na UDS ponoć UDS nie nadaje sie pod woski ale to wyjdzie w praniu ;)

 

Za to w porównaniu do Colli nattys ma super zapach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.