Skocz do zawartości

Maksymalny Wet Look


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

Jan Wronowski, bardziej podba ci sie system duraglosa niż Wosk lusso?

 

Trudno to ując ale tak... Lusso gościło u nie na jesieni, było mało słońca może nie zauważyłem całego potencjału tego wosku. zobaczymy w lato.

Co do wetlooku, to po #111 jest wg. mnie bardzo duży - widac to nawet na zdjęciu.

 

Na wiosne przygotuje odpowiednio lakier naloże Duraglossa i na to wosk lusso i wtedy zoabczę, jak mi nie przypadnie do gustu to i tak w przeciągu 3 tygodni powinien zejsc bo duzo jeżdżę...

 

Co do zdjęcia to przepraszam za jakość - robione telefonem na szybko, na parkingu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestudiowałem cały wątek, ponieważ także dążę do maksymalnego "wet look" w moim autku.

 

Samochód ma 4 lata. Lakier czarny metallic po profesjonalnej polerce w wakacje 2010.

 

Zastanawiam się nad zakupem takiego zestawu:

 

1. Glinkowanie: Bilt Hamber Auto Clay Soft

2. Oczyszczanie: Dodo Juice Lime Prime Lite

3. Woskowanie: ClearKote Carnauba Wax lub Poorboy's World Natty's Wax Red

4. QuickDetailer: Duragloss Fast Clean & Shine lub Poorboy's QD+

 

Woskowanie ręczne przy pomocy mikrofibry.

 

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mamy wielki wybór kosmetyków samochodowych, ciężko zdecydować się na coś... Po obejrzeniu zdjęcia twojego auta rozważam także DG :)

 

Co daje większy połysk lakierowi - wosk naturalny czy sealant?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli decydujesz sie na wosk naturalny to IMO tylko CG PRO detailer, a jeśli wybierzesz Sealant to FC&S od duraglossa :)

Duragloss FC&S #921 może być używano na woski naturalne i sealanty :)

 

Ale pamietaj, że wosk naturalny wygląda super na czarnym a Sealant niekoniecznie :)

Tutaj muszę się nie zgodzić. Absolutnie tak nie jest :) Sealanty wyglądają świetnie na jasnych i na ciemnych kolorach. A wspomniany Duragloss #111 na czarnych wygląda obłędnie. To mój ulubiony LSP na czarne kolory (i nie tylko).

 

Duragloss #111 na Porsche Cayenne Turbo: http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... p?t=177275

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co bym nie robił to na białym wet looku nie mogłem osiągnąć jakiegoś porażającego, składam zamówienie teraz na:

 

POORBOY'S WORLD NATTY'S WAX

POORBOY'S WORLD EX-P SEALANT

 

Auto będzie po korekcie systemem 3M

 

Widzi ktoś jakieś lepsze rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniels81, na bialym rzeczywiscie jest ciezko. Odnosnie PB, tutaj zdjecia po PB White Diamond + EX-P: http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=4835 , tutaj po White Diamond + Natty's Red: http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 55&start=0 . Sam wybierz, IMO z PB zdecydowanie Red, ewentualnie WD -> EX-P -> Red .

Mala ankieta na temat LSP do jasnych lakierow: http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... viewresult . Troche juz nieaktualna, brakuje np zestawu Werkstat Acrylic ktory podobno bardzo dobrze sprawuje sie na bialym.

Moze to subiektywne odczucie, jesli juz cos robilo na mnie wrazenie to kombinacja glaze + sealant + carnauba. Np SRP + FK1000p + Red.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to na początek spróbuję DG. Cenowo ładnie wychodzi i z tego co tu piszecie efekt też powinien być "mokry" :P

 

Glinka -> Duragloss Bonding Agent #601 -> Duragloss Clear Coat Polish #111 -> Duragloss Fast Clean & Shine #921

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dotychczas "bawiłem się" woskami naturalnymi,więc teraz w celu osiągnięcia dobrego efektu czyt. "maksymalny "wett look" :-] chciałbym spróbować sealentów :

 

Zastanawiam się nad takim zastawem:

 

1. Prima Amigo

2. ClearKote Red Moose Machine Glaze

3. Prima Epic

4. PB Red lub Lusso Oro Wax

4. FK #425

 

tylko czy nie lepiej zastosować 1. Lusso Revitalizng Creme 3. FK 1000p lub PB EX-P?...w sumie z nimi już pracowałem i wiem czego mogę się spodziewać :good: z Primą miałbym "pierwszy raz", chociaż poczytałem trochę i brzmi zachęcająco ...chyba,że się wstrzymam i poczekam,aż pojawi się w sklepach cały zestaw DG, bo teraz widzę ,że wszędzie braki z #111.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam lakier Dolphin Grey w Audi. Planuje wykonać korektę systemem menzerna. I myślałem nad cleanerem Dodo Juice Lime Prime Lite oraz woskiem CLEARKOTE CARNAUBA MOOSE WAX jak myślicie ten zestaw nadaje się do mojego lakieru. Dodam że zależy mi na maksymalnym wet looku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P-U-M-A Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś sobie wypróbował wyżej wymieniony zestaw ClearKote. Tym bardziej, że możesz sobie kupić mniejsze opakowania po 118ml do testów i za 3 zapłacić 80 złociszy :)

Tylko właśnie :o

teraz to bardziej cos do ochrony lakieru niz dla blasku

Lepiej przetrwać tą naszą niby zimę, a póżniej przy słoneczku i browarkach można sobie z lakierem kombinować.

Chyba, że Cię kusi to zamknąć się na tydzień w ciepłym garażu i testować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.