Skocz do zawartości

Szczotka do czyszczenia felg


pro rider

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam czarnego Vikana.

Kiedyś przyszedł mi do głowy głupi pomysł żeby ją sprzedać ale mi przeszło, a w dodatku wróciłem do niej na dobre.

To tak budżetowo. Wyższej klasy szczotek do felg nie używałem to też nie doradzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałbym sobie kupić polecaną przez wiele osób tutaj szczotkę Mothers. Tą długą. Jednak nie do mycia felg, a do nadkoli. Wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że w planach mam obniżenie samochodu. Prześwitu będzie bardzo mało. Identycznie, jak na tym zdjęciu: http://i1079.photobucket.com/albums/w50 ... e1b2d0.jpg

Chciałbym się Was zapytać, czy włosie Mothersa jest na tyle miękkie, żeby wcisnąć je do tak niewielkiego prześwitu? Czy raczej innej szczotki do nadkoli szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że nie przyda ci się na wiele. Tutaj możesz zobaczyć jaki mniej więcej mam prześwit. Włosie nie jest przesadnie sztywne jednak swoje miejsce musi zająć (powiedzmy połowę jego długości). Operowanie szczotką uzależnione jest więc głownie od tego czy masz miejsce w nadkolu (w środku, już po włożeniu szczotki). W moim np. bez problemu czyści się górę i przód nadkola, ale tył do pewnej głębokości jest na równi z blachą i tą część bardzo źle się szoruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to dobrze pamiętałem, że jest jakiś specjalny dressing do nadkoli i zawieszenia. :) Tylko nie umiałem sobie przypomnieć co to było. Dzięki, Kamil!

Jeszcze tylko dopytam: jeśli chciałbym przy cotygodniowym myciu robić taki zestaw to APC 1:4 z atomizera będzie ok, czy za mocno? Wiem, że nadkola powinno się pianować, ale myję auto na bezdotyku, więc kupno dodatkowej pianownicy tylko do nadkoli niespecjalnie mi się kalkuluje.

Żeby nie było zupełnego offtopu, to przeczytałem cały temat o myciu felg i ten o szczotkach i chyba jednak zakupię szczotkę VP - tą długą. Daytona na razie nie przekonuje mnie ceną, więc najpierw skorzystam z Valeta. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Jeżeli chodzi mycie samych ramion to polecam szczotkę Muc-Off Two Prong Brush jak miałem szprychowe felgi to była ona genialna, natomiast jeśli chodzi o mycie środka to jeżeli normalna szczotka pokroju Muc-Off Wheel & Brake nie włazi pozostaje zainwestować w Wheel woolies KIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

MOTHERS-Brake-Dust-Brush - tej szczotki nie polecam :(

Już podczas pierwszego (prawdopodobnie również ostatniego) użycia na feldze zostają fragmenty szczotki!!! Dwa - mocowanie "włosia" to skręcony drut, który szoruje po feldze, bo tego "włosia" za dużo nie ma i się zbija. Regulacja szerokości to fajna rzecz, ale nie rekompensuje wad.

Z kolei tej MOTHERS-Tire-Brush dam jeszcze szansę, przy lepszej pogodzie na spokojnie. Ponieważ dość ciężko chodzi po oponie, ale wygląda że całkiem dobrze dociera brud. Wadą może być bardzo sztywne "włosie" - trzeba uważać przy rantach felgi bo może rysować.

 

Drake - ta szczotka EZ w jaki sposób ma mocowane włosie? Na jakimś drucie, czy wtopione w tworzywo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOTHERS-Brake-Dust-Brush - tej szczotki nie polecam :(

Już podczas pierwszego (prawdopodobnie również ostatniego) użycia na feldze zostają fragmenty szczotki!!! Dwa - mocowanie "włosia" to skręcony drut, który szoruje po feldze, bo tego "włosia" za dużo nie ma i się zbija. Regulacja szerokości to fajna rzecz, ale nie rekompensuje wad.

Z kolei tej MOTHERS-Tire-Brush dam jeszcze szansę, przy lepszej pogodzie na spokojnie. Ponieważ dość ciężko chodzi po oponie, ale wygląda że całkiem dobrze dociera brud. Wadą może być bardzo sztywne "włosie" - trzeba uważać przy rantach felgi bo może rysować.

 

Drake - ta szczotka EZ w jaki sposób ma mocowane włosie? Na jakimś drucie, czy wtopione w tworzywo?

Podzielam Twoje spostrzeżenie co do drugiej szczotki, chodzi ciężko po oponie, ale bardzo dobrze czyści.

Jak chłopaki użyli jej pierwszy raz u mnie to myśleli że coś z nią nie tak, ale myją nią cały czas opony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio 1 raz używałem Tire brush i bardzo mi podpasowała, czyści super. Jak dla mnie nie jest jakoś ciężko, ale ja podobno nie mam dobrego czucia i coś co dla mnie jest lekkie dla innych niekoniecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Moderator

_jedrek_, jestes w stanie nia domyc, ale niestety ta szczotka jest bardzo kiepskiej jakosci. Osobiscie ja ukrecilem, ze odpadla raczka. I wiem, ze nie jestem jedyny... Jak umiesz sie obchodzic bardzo delikatnie (co przy felgach nie jest proste) to spelni zadanie. Jak jednak masz czasami za duzo sily to proponuje poszukac czegos innego. Uzytkuje rowniez Daytone (wiem ze inny przedzial cenowy) ze 2 lata ponad juz bedzie i nic sie nie dzieje - solidny sprzet, na ktorym mozna polegac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzytkuje rowniez Daytone (wiem ze inny przedzial cenowy) ze 2 lata ponad juz bedzie i nic sie nie dzieje - solidny sprzet, na ktorym mozna polegac.

 

 

Mi w daytonie się ułamala rączka...Musiałem pospawać drut :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.