Skocz do zawartości

Szczotka do czyszczenia felg


pro rider

Rekomendowane odpowiedzi

Róznie to moze byc ale moze rozpuszczalnik coś z nią zrobić, w koncu to tworzywo.

Ja myślę ze spróbuj blue gelem delikatnie spryskać atomizerem albo czymkolwiek co uzywasz do felg. To co zmyło Ci brud z felgi tak samo zmyje Ci go ze szczotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze szczotka Daytona nr1 ale przyznam ze cena troche powala.

Na poczatek myslalem o tanszej szczotce? bardziej zalezy mi na zewn czesci felgi ale ta zolta powinna jedzic tez po wewn. ale nie znam wymiarow... :/

 

Czy ktos z was stosowal ta szczotke?

 

http://temachem.sklep.pl/opis/id,2317592/

 

 

Miałem taką szczotkę, od początku bardzo uginała się przy rękojeści i przy trzecim myciu ugięła się na amen. Nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze szczotka Daytona nr1 ale przyznam ze cena troche powala.

Na poczatek myslalem o tanszej szczotce? bardziej zalezy mi na zewn czesci felgi ale ta zolta powinna jedzic tez po wewn. ale nie znam wymiarow... :/

 

Czy ktos z was stosowal ta szczotke?

 

http://temachem.sklep.pl/opis/id,2317592/

 

 

Miałem taką szczotkę, od początku bardzo uginała się przy rękojeści i przy trzecim myciu ugięła się na amen. Nie polecam.

 

Ja myję ta szczotką już 1,5 roku i jak na razie wszystko jest OK!

Jedynie mam zastrzeżenia co do twardości do delikatnych ona nie należy więc co jakiś czas trzeba felgi polerować. Oczywiście fronty myje pędzelkiem :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jeśli chodzi o szczotki jakie mam i z których jestem zadowolony to:

 

1) EZ DETAIL / DAYTONA - bez zdejmowania kół nie ma lepszej szczotki do umycia wnętrza felg

2) twarda szczotka którą ma w ofercie AutoGlym / Scholl. - taka z jasną rączką plastikową i czarnym włosiem - wydaje się ostra, ale do czyszczenia ramion od wewnątrz nie znam lepszej

3) ValetPro ta z drewnianą rączką - początkowo uznałem że to g... bo jest zbyt miękka ale do czyszczenia wnęk na śruby od zewnątrz się nadaje

 

do mycia felg od zewnątrz nie używam szczotki, tylko większego pędzla

 

do mycia opon ta AutoGlym/ Scholl też się nadaje, ale trzeba się namachać, tutaj najlepiej mi się sprawdza taka z Mothersa, szeroka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

paluch, podpisuję się pod ValetPRO Chemical Resistant Brush - jeśli felga nie jest szprychowa (gdzie nic nie zastąpi Daytona Speed Master) ten pędzel jest bardzo skuteczny. Dodatkowo, jest bardzo żywotny - w firmie nawet ten najstarszy nadal jest w 100% sprawny (tylko rączka, delikatnie mówiąc, nie wygląda :) - jest już w sprzedaży wersja z plastikowym uchwytem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paluch, podpisuję się pod ValetPRO Chemical Resistant Brush - jeśli felga nie jest szprychowa (gdzie nic nie zastąpi Daytona Speed Master) ten pędzel jest bardzo skuteczny. Dodatkowo, jest bardzo żywotny - w firmie nawet ten najstarszy nadal jest w 100% sprawny (tylko rączka, delikatnie mówiąc, nie wygląda :) - jest już w sprzedaży wersja z plastikowym uchwytem).

 

Ja sobie rączkę od razu klarem prysnąłem i nie mam problemu brudzenia. Ale fakt włosie jest nie do zdarcia w tym pędzlu nawet nie działają na nie czyste kwasy i rozpuszczalniki. Nieśmiertelne narzędzie. Chyba mój grób rodzina będzie nim omiatać :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paluch, podpisuję się pod ValetPRO Chemical Resistant Brush - jeśli felga nie jest szprychowa (gdzie nic nie zastąpi Daytona Speed Master) ten pędzel jest bardzo skuteczny. Dodatkowo, jest bardzo żywotny - w firmie nawet ten najstarszy nadal jest w 100% sprawny (tylko rączka, delikatnie mówiąc, nie wygląda :) - jest już w sprzedaży wersja z plastikowym uchwytem).

 

Ja sobie rączkę od razu klarem prysnąłem i nie mam problemu brudzenia. Ale fakt włosie jest nie do zdarcia w tym pędzlu nawet nie działają na nie czyste kwasy i rozpuszczalniki. Nieśmiertelne narzędzie. Chyba mój grób rodzina będzie nim omiatać :kox:

 

 

Bardzo słusznie !

 

A narzędzie naprawdę świetne. To i Daytona i w zasadzie można temat czyszczenia felg zamknąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i Daytona

Używaliście wheel woolies? :-]

 

 

 

Sa rewelacyjne, masz racje :)

 

Niestety, cena jednoznacznie ustawia je na polce ultra premium. Znalazlem jeszcze jeden minus woolies - po umyciu nimi kol sa bardzo brudne i trudne do przechowywania (np powrot z bezdotyku ;) ). Poza tym to swietny produkt do delikatnych felg (polerowanych przede wszystkim).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem jeszcze jeden minus woolies - po umyciu nimi kol sa bardzo brudne i trudne do przechowywania

A to fakt,ja zawsze wiozę spowrotem w wiaderku,a fibry do siateczki i spokój ;)

Urzekły mnie przede wszystkim tym,że jak się przejedzie po feldze,to potem nie zostają jakieś dziady,gdzie włos szczotki nie dotarł...

Cena,fakt zabija,ale w końcu nie denerwuje się po myciu felg 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Obrazek

 

kilka osób już kupiło te pędzelki, jakieś opinie? najbardziej interesuje mnie porównanie z drewnianym :o

 

Kupiłem i jestem zaskoczony na minus - jak dla mnie włosie jest za długie - odgina się za bardzo... Przez to trudniej docisnąć, manewrować przy bogatej rzeźbie felgi. Wolę zwykły pędzelek valetpro 16

 

Ile cm ma to niebieskie włosie w przypadku pędzelka z drewnianym trzonkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek WRO, dla mnie włosie jest dokładnie takie samo. ale wykonanie tego z drewnianym trzonkiem wydaje się dokładniejsze. W nowym plastikowym, pierścień wokół nasady włosia jest luźny (przynajmniej u mnie ) i obawiam się ze cała raczka plastikowa może kiedyś chrupnąć przy mocniejszym docisku. Na plus można zaliczyć to ze wygląda estetyczniej niż stara wersja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.