Skocz do zawartości

Tornador Gun


Gość szeryf

Rekomendowane odpowiedzi

[mention=15508]Arkeolowy[/mention]
Ciekawe aukcje, duzo tansze niektóre akcesoria niz w naszych sklepach z forum. Chociazby tornador z odciagiem.
Ten tornador z odciągiem, jest beznadziejny w sensie jakości wykonania i pracy nim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gurtaz a mógłbyś podzielić się swoimi doświadczeniami co do samych tornadorów ze zbiornikiem/bez, konkretnych modeli, jak to sobie  radzi, jak z zamiennikami do tego co się psuje?

Chciałbym to zaraz zamówić i nie wiem jak z częściami do tego modelu, żebym nie nusiał później całego kupować 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam ten że zbiornikiem z podanej aukcji już około 2 lata. Plus to metalowa rurka, te gumowe do mnie nie przemawiaja. Na moim kompresorze zdecydowanie lepiej pracuje się tym z metalowa rurką. Ten z odciągiem to taka zabawka która bardziej irytuje niż pomaga w pracy, myślę że gdyby jakość była taka jak tego drugiego to ten odciąg miałby sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy dobrze zrozumiałem powyższe opinie? Lepiej brać BenBowa PRO Cleaning Gun Premium zamiast PRO Vacuum Gun Classic, ponieważ wersja odkurzająca jest w praktyce wkurzająca i jest gorzej wykonana (ma plastikowy wężyk)? A co powiecie o wersji PRO Vacuum Gun Black z metalowym wężykiem? Nadal nie warta uwagi i lepiej postawić na wersję bez odsysania? Z góry dzięki za odpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • Moderator
11 minut temu, Glassgaurd napisał:

@Bare Shine  A czy próbowałeś tymi cudami umyć auto? Ile czasu by to zajęło? W sensie lakier. I jak to się sprawdza na dolnych zew. plastikach? 

tornadorem auto myć 🙄? To jak juz to lepiej kup sobie pneumatyczną pianownice ale to i tak bez myjki cisnieniowej to słbo sie umyje auto, tzn. mozna ale wypłukać brud bedzie ciezko z niektorych miejsc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Streat napisał:

tornadorem auto myć 🙄? To jak juz to lepiej kup sobie pneumatyczną pianownice ale to i tak bez myjki cisnieniowej to słbo sie umyje auto, tzn. mozna ale wypłukać brud bedzie ciezko z niektorych miejsc 

No generalnie też sobie nie wyobrażam, ale nie do końca 🙂 No bo tak sobie robię pre wash z APC obecnie, splukuje i potem myję za pomocą rinselessa w małym garażu. Idzie łatwo i jest efekt. Myjka nie do końca chwyta film/ nalot po prewashu. Zastanawiałem się czy tornado z APC odepchnie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie jestem po pierwszych próbach,

pojemność zbiornika nie jest aż tak istotna jak ilość przepływu powietrza, a minimalna do pracy tornadorem to 280l/m

jednosilnikowe (25/50) maja wydajność około 180l/m a to zdecydowanie w tym wypadku za mało

dwusilnikowe dalby tu pewnie rade ale przez mały zbiornik kręciłby się na okrągło 

 

!edyta

własnie jestem po technicznej rozmowie z producentem kompresorów tłokowych

producenci podają wydajność przepływu na ssaniu, a do np Tornadora na wydechu (exhaust), a ta czasem może wynoscic 50-80% przepływu powietrza na ssaniu

dlatego przy zakupie upewnijcie się ze kompresor ma odpowiednia wydajność na wyjściu (l/min)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 19.01.2020 o 08:20, 4l3x69 napisał:

własnie jestem po pierwszych próbach,

pojemność zbiornika nie jest aż tak istotna jak ilość przepływu powietrza, a minimalna do pracy tornadorem to 280l/m

jednosilnikowe (25/50) maja wydajność około 180l/m a to zdecydowanie w tym wypadku za mało

dwusilnikowe dalby tu pewnie rade ale przez mały zbiornik kręciłby się na okrągło 

 

!edyta

własnie jestem po technicznej rozmowie z producentem kompresorów tłokowych

producenci podają wydajność przepływu na ssaniu, a do np Tornadora na wydechu (exhaust), a ta czasem może wynoscic 50-80% przepływu powietrza na ssaniu

dlatego przy zakupie upewnijcie się ze kompresor ma odpowiednia wydajność na wyjściu (l/min)

I jak Ci się widzi ten tornador do odkurzacza ktory wczesniej wrzuciles na pierwszym zdjęciu? Bo przymierzam się do zakupu czegoś takiego, ale chciałbym raz wydać na coś porządnego niż co roku badziew więc się mocno zastanawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Cześć ktoś ma jakieś materiały do porównania BenBow Black Gun i Venturi? Szukam czegoś do wydmuchania syfu z sprzętów budowlanych i rolniczych przed odkurzaniem. Do tego filtry wstępne.

Czasem może przydać się w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.