Skocz do zawartości

Tornador Gun


Gość szeryf

Rekomendowane odpowiedzi

wiesz ja zawsze dużo czasu spędzam nad wyodkurzaniem całego wnętrza, potem fakt że piasek jest rozsypany gdzie sie da ale potem wszytko odkurzam i jest ok i nie zastąpi mi przy praniu podłogi odkurzacza piorącego który nie zawsze wejdzie w trudno dostępne miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm od 4 lat uzywam odkurzacza Karchera do prania... i przez 2 tygodnie uzywalem tornadora do prania.

 

Karcher : Tornador 1:0

 

efekt prania odkurzaczem jest o wiele lepszy od tornadora

 

pamietam pralem jednego yarisa po przedstawicielu handlowym coca coli... syf na fotelach ogromny, wtarty mega itd... torandor kompletnie nie dał rady nic z tym zrobić

 

itd

 

mnie nigdy nie przekonacie do tego urządzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ten sprzet nie zostal stworzony do prania tapicerek, od tego sa odkurzacze... torneador to idealne rozwiazanie do usuwania syfu z trudno dostepnych miejsc, czysczenia nawiewow czy usuwania pojedynczych plam... zreszta, kamu by sie chcialo jechac tapicerke z tak mala powierzchnia czyszczaca :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tornadora już trzy lata, używam go do wydmuchiwania wody z auta po umyciu a we wnętrzu to gdy plastyki są już naprawdę na tyle brude że muszę np. mocno zamoczyć APC całe drzwi to wtedy znów się idealnie sprawdza do wydmuchiwania płynu z przycisków, szczelin itp. Jeżeli odkurzamy samochód i jest bardzo powbijany piach to torrnadorem tak że fajnie da się wybić ten piach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Prałem póki co dwie podsufitki Tornadorem i efekt rewelacyjny. Odkurzaczem bałem się zamoczyć podsufitkę, żeby nie odleciała, natomiast po praniu Tornadorem podsufitka jest tylko lekko wilgotna. Kokpit i plastiki rewelacja. Kratki od nawiewów. Dywaniki welurowe. Idealnie wybija piach. Już nie muszę się męczyć godzinę z odkurzaczem. Do foteli według mnie się nie nadaje, tutaj odkurzacz piorący jest niezastąpiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa sprawa- duże ciśnienie, min 6,5 Bar. Duże znaczenie ma też użyta chemia. Samo zużycie chemii i wody naprawdę minimalne.

Przy praniu mocno zabrudzonych tapicerek warto po użyciu tornadora ściągnąć resztę wody odkurzaczem i jeszcze raz poprawić tornadorem :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, jest to mój pierwszy post. Widzę, że temat jest dosyć stary ale chciałbym się podzielić swoją wiedzą na temat czyszczenia tapicerki urządzeniem Torrnador Gun.

 

Wydaje mi się, że wielu użytkowników nie jest świadomych jego działania na tapicerkę samochodową.

 

Metoda ta polega na rozpuszczaniu zabrudzeń przy użyciu środków chemicznych i pod wpływem ciśnienia powietrza przemieszczeniu ich w głąb czyszczonego materiału.

 

Hmmm... wydaje mi się, że sposób ten nie ma nic wspólnego z czyszczeniem, polega tylko na odsuwaniu i maskowaniu problemu.

 

Przykładem jest film :

 

Mówią, że podobno w przyrodzie nic nie ginie, tak samo jest w przypadku brudu to, że go nie widać to nie oznacza, że go nie ma. Czyszcząc tą metodą samochód z mocno zabrudzoną tapicerką a w szczególności po śladach z nikotyny czy potu, możemy być pewni, że w krótszym lub dłuższym czasie odwdzięczy się nam w postaci pojawiających się plam lub nieprzyjemnego zapachu stęchlizny, nasilających się w porach deszczowych kiedy jest dużo wilgoci w powietrzu.

 

Metoda ta to rewelacyjny sposób na maskowanie brudu, dla osób zajmujących się handlem używanymi pojazdami, komisami samochodowymi, którzy potrzebują w szybki i tani sposób sprawić aby auto wyglądało na piękne i zadbane. Dla osób, które pragną aby ich prywatne autko było czyste, polecam zastanowić się czy aby na pewno sposób ten jest wart grzechu.

 

Nie chce tutaj nic ani nikogo krytykować, lecz czyszcząc polecam brudu się pozbywać a nie go maskować.

 

Lepiej być świadomym na czym to wszystko polega.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że mój post trochę wniesie do ludzkiej świadomości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JakWyczyscic, rozumiem oczywiście, że swoją wiedzę opierasz na praktycznym użytkowaniu tego narzędzia a nie na filmikach z jutuba i tego "co szwagier powiedział" ?

Masz rację, nic w przyrodzie nie ginie, brud nie jest wpychany w głąb, w sumie na tym filmiku co wkleiłeś dość dobrze to widać. Mocno wskazane jest aby czyszczenie Tornadorem przeprowadzać w przewietrzanym miejscu, trąbkę Tornadora dość często trzeba czyścić w wiadrze z czystą wodą (właśnie w środku trąbki najwięcej brudu się osiada ale zapewne w trakcie tego jak używałeś nie zauważyłeś)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoich rękach posiadałem wiele zabawek czyszczących.

Skoro uważa Pan, ze to co napisałem nie jest zgodne z prawdą proszę o przeprowadzenie doświadczenia.

 

1.

Wyczyścić np. fotel przy pomocy Tornador

 

2.

Wyczyścić po chwili już wyczyszczony fotel lecz tym razem przy użyciu odkurzacza piorącego ( na mokro ), który płucze i wyciąga zabrudzenia

 

Jeżeli po takim doświadczeniu, woda w pojemniku odkurzacza będzie czysta, wtedy możemy stwierdzić, że Tornador brudu się pozbywa a nie wbija go do środka.

 

My na temat tego urządzenia mamy już swoją opinie popartą próbami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zastanówcie się w końcu czy Torrnador czyści ? udaje, że czyści ? odświeża ?

 

Jak się cieplej zrobi, to rozwieję wszelkie wątpliwości. Specjalnie dla was stworzę filmik, który przedstawi ile jeszcze można usunąć zabrudzeń po takim urządzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mamy Pana na forum :D, często przy czyszczeniu Tornadorem wspieram się odkurzaczem, przy mocno zabrudzonych tkaninach ma się wrażenie, że brud lata z kąta w kąt, wtedy właśnie dobrze jest odessać część wilgoci odkurzaczem. Przy drugim podejściu Tornadora (i oczywiście od dmuchaniu samym powietrzem z Tornadora) odkurzacz ściąga już czystą ciecz. Proponuję jeszcze raz lepiej przyjrzeć się temu narzędziu i przeprowadzić lepsze testy.

Skoro brud jest wbijany w wewnątrz tkaniny to czemu trąbka jest taka brudna podczas pracy ?

A film nie twórz tylko nagraj rzetelny test. Ktoś tam gdzieś tam ponoć nawet "stworzył" sztuczną mgłę....

 

Ps. skoro brud się wbija w głąb tkaniny to na jakiej zasadzie czyści to też gumowe dywaniki, plastiki wewnątrz i inne twarde materiały ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wy, ale wg mnie przy tkaninach bród jest po części wydmuchiwany, ale w większej części wpychany w piankę tkaniny.

 

W przypadku doczyszczania plastików i gum z pewnością brud jest wypychany pod ciśnieniem ze szczelin, a środek typu APC doczyszcza zakamarki pod ciśnieniem.

 

Co do brudu na trąbce z tego filmiku, to tylko odbijające się resztki zanieczyszczeń ten mały procent, który chce być wydmuchany pod ciśnieniem;)

 

A Wy jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chodzi o temat Tornador Gun to oryginalny i jedyny dobry jest niemiecki z czerwonym napisem na kartonie. Stąd cena inna niż wszystkie podrobione. Praca Tornador Gun to 6 bar, kompresor do pracy ciągłej minimum 100 l ( najlepiej 150 ). Chemii nie wlewamy do środka, ze względu na rozprysk produktu praca kilka godzin = ból głowy. Niezastąpione urządzenie, ale raczej nie dla detailerów, którzy nie robią aut na skalę masową. Model polecany to Tornador gun Z-020 Black, z metalową końcówką i na metalowych łożyskach. Ale cena kompresor + Tornador oryginalny, to nie tania zabawa. Polecam każdemu. To nie jest do prania tapicerki, tornador wbija brud do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol Damla, o kompresor się nie martwię. Prać tornadorem też nie będę. Często mam auta w których wykładziny podłogowe są zajechane na maksa i chce zobaczyć jak poradzi sobie z tym tornador.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol Damla, o kompresor się nie martwię. Prać tornadorem też nie będę. Często mam auta w których wykładziny podłogowe są zajechane na maksa i chce zobaczyć jak poradzi sobie z tym tornador.
polecam przetestować jest niezastąpiony :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.