Skocz do zawartości

Jakie żarówki polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

@lol19pl dzięki. No właśnie mi się Tungsram spalił po równo 1.5 roku i tak zawsze było bo przerobiłem już parę kompletów, więc tak jak mówisz. Nic, trudno będzie trzeba się przerzucić na inne, znalazłem wczoraj na necie coś takiego jak Elta, ponoć bardzo bliźniacze do Tungsramów. Auto robi max 12 tyś rocznie.

Screenshot_20231210_095611_Allegro.jpg.be565daccc8222a1bbf64870c2c4d130.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osram silver - tego nie polecę. h11 w lexie właśnie pierwsza odeszła. Przejeździły mniej niż 11mcy w aucie z DRL. Przebieg znacząco nie przyrósł a w lecie za dużo nie miały do roboty. Założone pod koniec stycznia.

hmm z żarówek premium co wam jeździło najdłużej i z czego byliście zadowoleni? ja wspominał Ring które i świeciły i pojeździły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Strus napisał(a):

H18 15zł

Racing Vision 100zł

 

Sensu nie widzę 

 

Jeśli reflektor jest przystosowany do żarówek H7, to tylko takich można używać. Montowanie w takim przypadku H18, to proszenie się o kłopoty w razie ewentualnej kolizji/wypadku. Mówimy o światłach mijania, czyli jednych z najważniejszych świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maciek-drummer napisał(a):

@Gardor które Philipsy kupiłeś ?

Ja chyba się skusze na te z postu wyżej czyli Elta

Philips Vision 55W +30% więcej światła, mają normalną żółtą dość barwę. Brakuje mi ledowych lamp co miałem w Leonie ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakujecie te zamienniki ledowe? Jest faktycznie różnica w komforcie? Działa to jakoś w reflektorze bez soczewki?

Do lexa kupiłem Lucas lightboostsr. Coś bardziej egzotycznego i zobaczymy 😉 przy okazji niezła cena a producent nie brzmi jakoś zbyt azjatycko 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2023 o 23:30, maciek-drummer napisał(a):

Ja chyba się skusze na te z postu wyżej czyli Elta

Ja właśnie wczoraj je zamontowałem, bo skończyły mi się zapasy Tungsgram, a ostatnie Neolux +130% wytrzymały 11kkm, więc malutko.

Co do Elta świecą bardzo ładnie i lepiej niż Neolux +130%, więc polecam, ale o trwałości nie mam pojęcia.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dobre xenony polecicie? Ogólnie nie mam założonego budżetu, do tej pory mam dogorywające bosmy d1s 6000k (fajne typowo niebieskie światło ale w deszcz jest masakra) i myślę nad philips white vision gen2. Ktoś jeździ z tymi żarówkami? Warte tych 500zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alexander.p w jakim samochodzie masz założone? Interesuje mnie czy nie generują błędu spalonej żarówki (Ford).
Audi a4 b6. Na soczewce.
Rewelacja.
W deszc jak .każde czy zwykły halogen h7 cze te Ledy trochę słabną. Nie porównujmy do fabrycznych led, xenon czy laserów71a82011b6a12f45a25e271f0be39cd0.jpg1bef207b379273348cb1b129892bb765.jpg

Wysłane z mojego SM-A326B przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy efekt to jak najlepiej wszystko widać...  Zatem, nie lepiej 4300K? Mam dwa auta i jak pada to zdecydowanie wolę te z "mniej niebieskimi" xenonami.
Zgadzam się z Tobą. W C8 są właśnie 4300K Boscha i wygląda oraz świeci to optymalnie jak dla mnie. Nie lubię światła niebieskiego do bólu...

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, arczar napisał(a):

Najlepszy efekt to jak najlepiej wszystko widać...  Zatem, nie lepiej 4300K? Mam dwa auta i jak pada to zdecydowanie wolę te z "mniej niebieskimi" xenonami.

Te white vision to jest max w okolicach 5000k więc nie aż taka duża różnica 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.