Skocz do zawartości

Jakie żarówki polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcia mają ukazać rzekomo bielsze światło philipsa. Coś faktycznie widać ale to trzeba przetestować po ludzku, a nie w ten sposób.

Dam znać czy warto płacić 80zł za ten komplet jak przetestuje to jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by się pokusić i pojechać na jakąś prostą opuszczoną drogę (najlepiej w lesie albo pozamiastem) w nocy i odmierzyć te 100-150 metrów i na telefonie sprawdzić lumeny jakąś apką (jak ma się czujnik). Wiadomo że to nie będą 100% wyniki ale zawsze też jakieś porównanie. Tylko nie w taki sposób pół na pół. Tylko założyć stare, zmierzyć, potem nowe i zmierzyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Światło wsteczne C3Picasso. Jest tylko z jednej strony (pasażera) Zarówka w lampie P21W. 

Trafiłem przez przypadek na coś takiego: http://www.sklepledowy.pl/pl/p/Zarowka-LED-P21W-Ba15s-IP65-3W-39x-SMD-3014-10-30V-DC-Bialy-Cieply-12V-24V/2591

Jest szansa, że da to trochę więcej światła:?: lub podrzućcie coś co będzie lepsze od zwykłej żarówki. Barwa TYLKO ciepła. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koniec końców nie mogłem się zdecydować i padło na osram night breaker laser. Na razie wymieniłem tylko w mijania. Jestem zadowolony, świecą przyjemnym ciepłym białym, dają dużo więcej światła niż osram orginal line.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2017 o 18:33, daniel87 napisał:

Światło wsteczne C3Picasso. Jest tylko z jednej strony (pasażera) Zarówka w lampie P21W. 

Trafiłem przez przypadek na coś takiego: http://www.sklepledowy.pl/pl/p/Zarowka-LED-P21W-Ba15s-IP65-3W-39x-SMD-3014-10-30V-DC-Bialy-Cieply-12V-24V/2591

Jest szansa, że da to trochę więcej światła:?: lub podrzućcie coś co będzie lepsze od zwykłej żarówki. Barwa TYLKO ciepła. 

 

Poszukaj czegoś o większej mocy a nie 3014 np 5050 ją ma i różnica wielką w porównaniu do zwykłej żarówki tylko że ja mam 2 wsteczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Administrator

Pytałem już kiedyś ale Wasze propozycje się nie sprawdziły. Szukam dobrych i co najważniejsze trwałych żarówek led na postój. Zamiennik caloszklanej W5W. 

Ma ktoś u siebie żarówkę która długo swieci?

szukam tez żarówek xenon. Jakieś dobre źródło ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AreK napisał:

Pytałem już kiedyś ale Wasze propozycje się nie sprawdziły. Szukam dobrych i co najważniejsze trwałych żarówek led na postój. Zamiennik caloszklanej W5W. 

Ma ktoś u siebie żarówkę która długo swieci?

szukam tez żarówek xenon. Jakieś dobre źródło ?

 

Polecam Philips Xtreme vision led t10 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też pozwolę sobie odkopać moje pytanie :D Uważacie, że warto iść w te z poniższego linka? A może znacie jakieś firmowe led H1 lub inne dające lepsze światło?

W dniu 4.10.2017 o 10:58, paperson napisał:

Chciałbym zmienić żarówki H1 w swojej E36 (mijania na soczewkach). Co myślicie o tych LEDach? Producent chwali się m.in. tym, że są one na chipie Luxeon Zes ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paperson te lampy, które Ci dałem nie były czyszczone, ja tego nie zdążyłem zrobić. Ty je czyściłeś? Jeśli nie to polecam to zrobić. Stare lampy częściowo rozebrałem i wyczyściłem, wstawiłem Night Brakery OSRAMa i było dużo, dużo lepiej. ;) Co do rozbiórki lamp to trzeba je zdemontować i tylko zrzucić klosz który jest na zaczepach. Klosz od środka wymyłem woda z szamponem, jest taka dziurka w rogu przez którą można spokojnie wlać i wylać wodę, suszyły się na kaloryferze. Odbłyśniki i soczewkę czyściłem delikatną mikrofibrą, żeby nich nie uszkodzić. Dojście może nie jest świetne, ale pomożesz sobie detailing sticksami albo dłuższymi wykałaczkami i wszędzie doczyścisz. ;) Najpierw spróbowałbym tego, zanim będziesz kombinował z ledami. Po czyszczeniu miałem nawet zatrzymanie przez policjanta, również fana marki i pytał się mnie co z tymi lampami zrobiłem, bo wyglądają jak nowe. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, paperson napisał:

A może znacie jakieś firmowe led H1 lub inne dające lepsze światło?

Co się tyczy H1. W NB (też soczewka) włożyłem Tungsramy Megalight +90%. Prognozowana żywotność - 300h (120% mają 250h). Reflektory mam nowe, oryginalne (jeden kupiłem, drugi kupiło mi PZU). Granica światła i cienia jak od noża, światło piękne, białe. Bez kombinacji z czymkolwiek, do czego miśki mogłyby się przyczepić, bo wszystko ma homologację. Jak światła są serio w dobrym stanie, to uważam to za rozwiązanie absolutnie wystarczające. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paperson, możesz włożyć tzw. lampy sexu produkcji DEPO albo SONAR, one chyba mają homologację, ale to tak trochę z deszczu pod rynnę :D

Co do reklamy - jedna z najlepszych reklam samochodów jakie w życiu widziałem :) To jest sztuka, zrobić reklamę, o której przez piętnaście lat ludzie pamiętają. :) Ale taki piękny Hindustan Ambassador był, tylko jego szkoda. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał126 jeden Hindustan to nic, w porównaniu z tą akcją:

Stwierdziłem, że kupię firmowe H1 i tyle. Pamiętam, że w tym tamacie @krd polecał jakieś sprawdzone żarówki pod soczewkę, które kupił sobie do skody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.