Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Będzie duża różnica jakbym dał 195/50/16?

 

Może obcierać, dlaczego nie chcesz założyć oryginalnego rozmiaru ?

 

Zwyczajnie rzuciłem propozycją, w razie czego jakby używanych nie było w rozmiarze 195/45/16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie:

- Continental ContiSportContact 5

czy

- Dunlop SP SportMaxx RT

 

Miałem ten sam dylemat i przed tygodniem kupiłem sobie SportMaxx RT2 :-]

 

Też się zastanawiałem nad tymi dwoma tylko w rozmiarze 245/40/18 i wybrałem Goodyear Efficientgrip Performance :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie:

- Continental ContiSportContact 5

czy

- Dunlop SP SportMaxx RT

 

Miałem ten sam dylemat i przed tygodniem kupiłem sobie SportMaxx RT2 :-]

 

Też się zastanawiałem nad tymi dwoma tylko w rozmiarze 245/40/18 i wybrałem Goodyear Efficientgrip Performance :D

 

rok temu stałem przed podobnym wyborem ,szukalem 205/45/r17 i własnie continental conti5 czy dunlop a ostatecznie padł wybór na Goodyear Efficientgrip i ani troche nie załuje :) opony według naklejki E/E i cihutkie 69db :) byłem w szoku ich przyczepności i że są bardzo ciche :)

 

 

Wczoraj zakupiłem Falken ZE914 215/40/R18 to zobaczymy czy chodz troche sa podobne do Goodyeara :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie:

- Continental ContiSportContact 5

czy

- Dunlop SP SportMaxx RT

 

Miałem ten sam dylemat i przed tygodniem kupiłem sobie SportMaxx RT2 :-]

 

Też się zastanawiałem nad tymi dwoma tylko w rozmiarze 245/40/18 i wybrałem Goodyear Efficientgrip Performance :D

 

rok temu stałem przed podobnym wyborem ,szukalem 205/45/r17 i własnie continental conti5 czy dunlop a ostatecznie padł wybór na Goodyear Efficientgrip i ani troche nie załuje :) opony według naklejki E/E i cihutkie 69db :) byłem w szoku ich przyczepności i że są bardzo ciche :)

 

 

Wczoraj zakupiłem Falken ZE914 215/40/R18 to zobaczymy czy chodz troche sa podobne do Goodyeara :)

 

no ja dwa sezony jeżdzilem na Goodyear Efficientgrip Performance w CRXie (moc ponad 200km) i też jestem mega zadowolony z tych opon, w ubiegłym roku założyłem do cytryny, i dziś kupiłem nowy komplet do nowych felg do CRXa (chciałem potenze re002 wypróbować ale nie było w moim rozmiarze). Polecam te opony z czystym sumieniem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zamierzam kupić Uniroyal Rainsport 3 235/45R17 94Y.

 

Jakieś uwagi ? wady ? zalety ?

 

 

A nie 225/45/17?

 

Ja tez zamierzam kupic te opony,podobno są miekkie.

 

ja mam homologowany 235/45/17

 

też słyszałem że są miękkie i szybko się zużywają.

 

A te nexen n fera su1 w rozmiarze 235/45/17 ? wiele bardzo pozytywnych opinii. Chyba najlepszy model tego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno mają miękkie boki to zauważyłem jak przyszły zakupione do domu.Guma na biezniku też za twarda nie jest.Założymy zobaczymy

 

Dodane po :

Na pewno mają miękkie boki to zauważyłem jak przyszły zakupione do domu.Guma na biezniku też za twarda nie jest.Założymy zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma Falkeny ZE914 w rozmiarze 215/40/17. Użytkuję je już prawie rok. Z zalet to bardzo dobre trzymanie na suchym (lubię dynamiczną jazdę), porównywalnie dobre trzymanie na mokrym ( w ulewę jechałem z prędkością ok 100 km/h i auto jechało jak po sznurku nawet kałuże nie robiły na mnie wrażenia). Dla mnie "plus" to sztywne barki opony. Na "minus" to głośność opon. Nie jest uciążliwy jak przy Uniroyalach RS3 ale słyszalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie do siebie kupiłem komplet Dunlopow Sport Bluresponse 205/55/16. Opinie na necie miały pozytywne chociaż jedni pisali ze trochę się uginają w zakrętach natomiast inni nie uswiadczyli podobnego zjawiska. Chyba wszystko zależy od prędkości, rodzaju samochodu, obciążenia itp. Przyjdzie wiosna to się będzie testować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam dylemat bo wybieram między Fulda Sport Control a Uniroyal RainSport 3 tylko w rozmiarze 235/35/19. Która lepsza ? Ze swojej strony jestem skłonny kupić Fulde

Pytanie: Która lepsza? jest zbyt ogólne. Wiesz, jeden lubi ogórki, drugi ogrodnika córki :-] Ja miałem styczność z URS3 i pierwsze na co zwróciłem uwagę to hałas jaki wytwarzają. Na szczęście było to chwilowe auto służbowe, bo do codziennej jazdy jakoś sobie nie wyobrażam. Brat miał Fuldy SC przez dwa sezony i nie narzekał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie do siebie kupiłem komplet Dunlopow Sport Bluresponse 205/55/16. Opinie na necie miały pozytywne chociaż jedni pisali ze trochę się uginają w zakrętach natomiast inni nie uswiadczyli podobnego zjawiska. Chyba wszystko zależy od prędkości, rodzaju samochodu, obciążenia itp. Przyjdzie wiosna to się będzie testować :)

Bardzo dobra oponka. W szczególności jeśli chodzi o przyczepność zarówno na suche i mokrej nawierzchni. A co do uginania, co cóż profil 55+ nie stosowane są w sportowych samochodach wiec nie można się spodziewać ze opona nie będzie się uginac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam się za nowymi letnimi w rozmiarze 215/45/R17 i na razie mam dwa typy:

1. Nokian Z Line

2. Bridgestone RE002

 

Ktoś miał z nimi do czynienia? W RE002 trochę się boję że na deszczu będzie dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.