Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie najlepiej zamówić opony? Macie jakieś sprawdzone sklepy online?

Tam gdzie najtaniej. Nie przywiązuję sie do żadnego sklepu - kupuje tam gdzie mają najtaniej dany model po uwzględnieniu/porównaniu daty produkcji opon, indeksu, nośności i kosztów wysyłki... Porównuję dodatkowo na ceneo, skąpcu i innych porównywarkach. Unikam sklepów gdzie trzeba najpierw zrobić przelew i później czekać na opony. Raz tak zamówiłem i opon finalnie nie dostarczyli - "wyprzedali zapasy na magazynie". Później bujałem się około miesiaca, żeby oddali mi pieniądze. Tylko odbiór osobisty albo płatność za pobraniem. Warto pośledzić kilka dni te same portale ponieważ nawet w ciagu dnia potrafia zmieniać ceny opon - podnosić, obniżać, podnosić, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie najtaniej. Nie przywiązuję sie do żadnego sklepu - kupuje tam gdzie mają najtaniej dany model po uwzględnieniu/porównaniu daty produkcji opon, indeksu, nośności i kosztów wysyłki... Porównuję dodatkowo na ceneo, skąpcu i innych porównywarkach. Unikam sklepów gdzie trzeba najpierw zrobić przelew i później czekać na opony. Raz tak zamówiłem i opon finalnie nie dostarczyli - "wyprzedali zapasy na magazynie". Później bujałem się około miesiaca, żeby oddali mi pieniądze. Tylko odbiór osobisty albo płatność za pobraniem. Warto pośledzić kilka dni te same portale ponieważ nawet w ciagu dnia potrafia zmieniać ceny opon - podnosić, obniżać, podnosić, itd.

 

Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tak, że jak wczoraj z kumplem jechaliśmy na spota dwoma prawie identycznymi autami (1.9 vs 2.4 - cięższy płużący dziób u mnie więc teoretycznie powinno być gorzej, no i inne opony ofc) to po dojechaniu kumpel pyta czy też się bardzo ślizgałem a ja dopiero po chwili zajarzyłem o czym on w ogóle mówi. :D

 

Generalnie musi być szklanka/pełen lód żebym czuł że mi koła uciekają w którąkolwiek stronę przy normalnej jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, że jak wczoraj z kumplem jechaliśmy na spota dwoma prawie identycznymi autami (1.9 vs 2.4 - cięższy płużący dziób u mnie więc teoretycznie powinno być gorzej, no i inne opony ofc) to po dojechaniu kumpel pyta czy też się bardzo ślizgałem a ja dopiero po chwili zajarzyłem o czym on w ogóle mówi. :D

 

Generalnie musi być szklanka/pełen lód żebym czuł że mi koła uciekają w którąkolwiek stronę przy normalnej jeździe.

Na jakich Ty oponach jechałeś a na jakich kolega? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że popadało trochę to mogę co nieco napisać o Nokianach WR D3, które kupiłem przed zimą na przód. Po zniżkach z IC wyszły mnie po 180zł/sztuka w rozmiarze 195/65/15.

Na suchym i deszczu kleją jak głupie, lepiej niż letnie dunlopy. Nie udało mi się przy normalnej i trochę ostrzejszej jeździe stracić trakcji na przodzie. Ponadto bardzo łatwo się wyważyły. Myślałem, że mam lekko krzywą felgę, bo miałem drgania przy ok 100 km/h, ale jak się okazało po zmianie opon wszystko przeszło. Wcześniej ani przekładanie opon, ani ponowne wyważanie nie dawały żadnych rezultatów.

Ale i tak najlepsze jest to co te opony robią na śniegu. Jeżdżę szybko, bardzo często ślizgiem (:D) i to jak te opony się zachowują to jest poezja. Naprawdę trzeba przegiąć by na zakręcie przód wyleciał.

Gdyby ktoś się zastanawiał to jak najbardziej polecam! Najlepiej wydane 4 stówki na opony ever :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj na Michelin Pilot Alpine 2 tańczyłem niczym Katarina Witt, opony może dobre ale trakcja tragiczna. Wystarczą mi jeszcze na 3 sezony więc szkoda kupować co innego. Rozmiar 215/55/16.

 

Na wiosnę szukam czegoś w rozmiarze 225/45/17, znajomy gumiarz proponuje Kormorany Gamma B2 w dobrej cenie, chyba się skuszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kormorany ? eee :thumbdown: dołoż kup coś z sensem. gumiarze zawsze proponują najgorszy shit, nie wiem co z nimi jest, znajomemu zachwalali Diplomaty, że najlepsze i wogóle, oczywiście przypadkiem leżały u niego 3 komplety tych opon więc wiadomo że chciał wcisnąc komplet

 

a te Michelin Pilot 2 to z którego roku masz że tak zapytam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@W1Michal

 

z tego wątku wynika ze gumiarze polecali też chińczyki i sprawdziły się :) niestety w tym roku nie ma zbyt dużego budżetu na opony i muszę się zmieścić w 1k a używek i chińczyków nie chcę, gdybym nie musiał robić dwumasy i kupować letnich felg 17" to mógłbym (mając felgi) bawić się w lepsze kapcie. Do tego planuję jeszcze kupić bloczek Hoyt`a więc....

 

Opony poprawka - model PA3, DOT z 2010, aż się przestraszyłem że takie staruchy :( Najlepsze jest to, że poprzedni właściciel kupił je w serwisie w 2014, też widać dał się zrobić. Cóż, maja u mnie dożywocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.