Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja wytrzymałem z letnimi Matadorami jakieś 3000km. Octavia wyjechała na takich z salonu w 2006 roku. Jakiś model elite coś tam (chciałem jak najszybciej zapomnieć). Trzymanie na suchym/mokrym - masakra. Ta firma dla mnie nie istnieje, chyba już bym wolał jakieś Wanli czy inne Zeetexy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wjechaliście mi na ambicję i przemyślałem sprawę raz jeszcze. Znalazłem na miejscu Falken hs 449 w cenie lepszej niż mają internetowe portale. Dodatkowo na opony jest roczna gwarancja na wymianę w razie uszkodzenia oraz zakład wulkanizacyjny daje swoją, dożywotnią na klejenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wytrzymałem z letnimi Matadorami jakieś 3000km. Octavia wyjechała na takich z salonu w 2006 roku. Jakiś model elite coś tam (chciałem jak najszybciej zapomnieć). Trzymanie na suchym/mokrym - masakra. Ta firma dla mnie nie istnieje, chyba już bym wolał jakieś Wanli czy inne Zeetexy :D

 

 

 

tia ja również octavią wyjechałem na nich z salonu, pare miesięcy im dałem, potem out. kolego Wkr Nie lepiej kupić opony premium niż jakieś badziewie + stalówki ? koła masz 20 cali w chromie że sie boisz o nie ? ja tyle lat jeżdże na alufelgach zimą i są jak nowe. Zważywszy że zimy teraz to nie to co 15 lat temu że było śniegu po pas od listopada do końca lutego i tony soli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W1Michal, Do tej pory również jeździłem na tych samych alu zimą i nic złego się nie działo. Sęk w tym, że teraz mam 17 z dość egzotycznym rozmiarem opon 205/50/17 i opony zimowe wychodzą praktycznie tyle samo lub drożej niż komplet stalówek plus opony 16'. Skoro mam możliwość mieć dwa komplety i dzięki temu zadbać o 17 to czemu nie ? Nie mam opcji ani czasu, żeby ściągnąć takie felgi i ogarnąć gdzieś pod domem. Z dwoma kompletami jest łatwiej. Poza tym prostowanie alu a prostowanie lub nawet kupno nowej stalówki po zimie to różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy robi jak uważa ale tanie zimówki na mokrym są tragiczne, poczytaj testy. Felge mozna pogiąć również latem, zima ma mało do tego, wręcz jak jest dużo śniegu to jest trudniej znaleźć gdzieś jakąś dziure. Ogarnąć felgi tzn ? wyczyścić ? jaki problem prysnąć np Tugą i spłukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegos do vw passata b7 na felge 7,5x17

Teraz jezdze na conticontactsport5 235/45/17

Co polecicie ?

I szukam kompletu felg do vw o nr 3AA 601 025G moze ktoś wie cos na ten temat wolalbym zeby były nowe bo maja byc na sezon letni.

Albo cos w podobnym stylu koniecznie czanypołysk/mat a ranty polerowane.

Dzieki za pomoc :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegos do vw passata b7 na felge 7,5x17

Teraz jezdze na conticontactsport5 235/45/17

225/45/17 Conti TS850 :good:

lub jak nie chcesz mniejszego ( co prawda o 4mm ale jednak ) profilu od letnich to 225/50/17 ( wtedy będzie większy o 7mm ;-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokian WR D4

Conti TS850

 

ew. UltraGrip9 i Dunlop 4d

 

to tegoroczna czołówka opon zimowych.

 

Nie sztuką jest zrobić oponę dobrą na śnieg (np. dębica sobie bardzo dobrze radzi na śniegu)... . ale sztuką jest zrobić oponę która będzie dobrze się zachowywać na mokrej drodze. I tu np. debica jest daaaaaleko z tyłu. A zimą głównie jeździmy po mokrym asfalcie bo jednak drogi są odśnieżane gdy ktoś jeździ w trasy. A te wymagania spełniają w/w 2 opony.

 

Wystarczy poczytać testy i to się potwierdza. Tania zimówka nie hamuje na mokrym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tabelkę, śledzę oponeo codziennie, od soboty np Dunlop Winter Sport 3d w moim rozmiarze podrożały o 100zł, a jest przypadek, że inna opona potaniała o prawie 50zł. Ceny zmieniają się codziennie, jedne idą w górę, jedne w dół. Na taką pogodę jak mamy teraz (ponad 10stopni i deszcz) nie ma sensu zakładać zimówek, więc czekam i obserwuję rynek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja 15.07 kupiłem po 556 zł, na Oponeo:

Dunlop Winter Sport 5 225/50 R17 94 H MFS

dziś te same opony są po 517 zł. Euro zdrożało od tego czasu o 4%.

Tu nie ma żadnych zasad - rządzi prawo popytu / podaży / potrzeba uwolnienia zamrożonej gotówki, sam nie wiem co jeszcze :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 15.07 kupiłem na Oponeo:

Dunlop Winter Sport 5 225/50 R17 94 H MFS

dziś te same opony są po 517 zł. Euro zdrożało od tego czasu o 4%.

Tu nie ma żadnych zasad - rządzi prawo popytu / podaży / potrzeba uwolnienia zamrożonej gotówki, sam nie wiem co jeszcze :dontknow:

 

nie napisałeś po ile kupiłeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.