Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

mysle nad oponami saulin, sunny, nankang , nexen , wszystkie mają podobną tą etykiete , podobnie głośne są .

Lecz nigdy nie miałem tych opon na aucie (oj raz na tylnej osi nankangi) ale to były używki , miał ktoś z nimi do czynienia ?

Zaznaczam ze opona na jaką patrzę to 215/40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze ślizgały sie ?

Moja wypowiedź dotyczy modelu SN3970. Opony słabo kleją i piszczą. Z głośnością tragedii nie było (205/50R17). Kiedyś czytałem opinie w internecie o tych oponach i ludzie zachwalali, ale chyba nie jeździli na niczym lepszym lub mają w jakimś mały aucie do typowo miejskiej jazdy :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ja się zapytam ostatecznie:

 

Dunlop SP SportMaxx RT vs Continental ContiPremiumContact 5 vs Uniroyal Rainsport 3

 

Które z tych byście wybrali?

Skłaniam się ku Sportmaxxom, ze względu na najniższy poziom hałasu i rant ochronny, chociaż nowe Rainsporty też kuszą. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz opony na jeden lub 2 sezony to bierz sportmaxy... U mnie po 6 tysiącach i jednym sezonie w BMW 530d 270/600NM z tyłu została połowa bieżnika... A ani razu nie spaliłem gumy, tylko normalna jazda i przyśpieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ja się zapytam ostatecznie:

 

Dunlop SP SportMaxx RT vs Continental ContiPremiumContact 5 vs Uniroyal Rainsport 3

 

Które z tych byście wybrali?

Skłaniam się ku Sportmaxxom, ze względu na najniższy poziom hałasu i rant ochronny, chociaż nowe Rainsporty też kuszą. :o

Conti mogę polecić,naprawdę porządna opona,mam w dwóch autach i daje radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chodziło o to, że nie było żadnego palenia gumy, latania bokiem itd. Normalna jazda głównie autostradowa z wykorzystaniem mocy podczas przyśpieszania. Moim zdaniem trochę za szybko poleciał bieżnik mimo wszystko :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem powiedzieć juz dawno ile zlecialo mi bieżnika po roku uzytkowania bluesportow dunlopa, który właśnie jakoś teraz przypadl, otóż zostało 7mm. Przód i tył podobnie, także całkiem spoko myślę, aaa i zimą tez na nich latałem i w sumie wyszło jakoś 12tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej mam dylemat

Sport Maxx RT

vs

Contipremiumcontact 5

 

lub czy warto dorzucić do Pilot Sport 3

 

Cały czas jestem nastawiony ku Dunlopom, ale obawiam się szybkiej utraty bieżnika o czym pisze coraz więcej osób :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

cannonn, z fizyki to ja orłem nigdy nie byłem ale czy na zdrowy rozum, krótka droga hamowania i szybkie zużycie bieżnika, nie idą ze sobą w parze?

 

PS: Continentali o które pytasz, nie znam ale bieżnik ContiSportContact 5 znika równie szybko co Dunlopów o które pytasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie logiczne jest to że lepsza przyczepność idzie ze zwiększonym zużyciem, ale co czytam opinie o oponach to tylko w Sportmaxxach piszą, że bieżnik ucieka jak oszalały. I tak mam teraz już namieszane, że się nie mogę zdecydować ostatecznie, chociaż Dunlopy chodzą za mną od samego początku.

 

Eh :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Dunlop SP SportMaxx RT jest tańszy od ContiSportContact 5 na sztuce ca 100 zł. Na komplecie będzie to już 400 zł. Myślę że stąd większa popularność Dunlopów na naszym rynku i co za tym idzie więcej opinii na ich temat.

Prawdą jest że bieżniki obu tych opon znikają szybciej niż np Dębicy Passio ale coś za coś ;)

Na Sport Maxach TT i na RT, udało mi się przejechać w sezonie letnim po ok 25 - 30 tyś km. Auto Honda Accord 2.0 - głównie miasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie głównie poza miastem, koło 1.5 tys km/miesiąc, jazda dynamiczna, ale staram się często hamować silnikiem przez co opony chyba też przedłużają swoją żywotność.

 

Co do ceny, to właśnie wkleiłem wcześniej linki do sklepu, w którym cena opon jest zbliżona i dlatego waham się co do wyboru tych odpowiednich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam stety/niestety u siebie te Dunlopy, niby Sport Maxx RT, ale pod AMG. Ogólnie kleją jak dzikie, nawet teraz przy 2-3 stopniach. Już się oswoiłem z myślą, że sezon-dwa i trzeba będzie się przesiąść na Super Sporty, ale jak na razie jestem dużo bardziej zadowolony niż z tych samych Dunlopów w MINI u młodej. Może to kwestia rozmiaru :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.