Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

235/40/18 na VC, jedyne odgłosy jakie wydają to przy dużej prędkości na mokrej naweirzchni jakby turbiny tak wyrzucają wodę spod siebie ;) przyczepność na suchym i mokrym świetna, opony miekkie i wygodne, przy 150km w dieslu bez strzału ze sprzęgła nie było możliwości nawet zapiszczeć na starcie na nich tak kleiły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie:

Dunlop SP SportMaxx RT 215/50 R17 91 Y za 555 zł

 

Opłaca się takie dunlopy za tą cenę czy lepiej poczekać do wiosny i wtedy szukać?

 

Na wiosnę będzie +100zł / sztuka

 

 

no dokladnie, teraz z kazdym tygodniem ceny beda rosly, opony na sezon sie kupuje sporo przed sezonem - zlota zasada :)

 

 

Te dunlopy wlasnie wszyscy pisza to samo, ze b dobra guma, ale mega szybko ucieka bieznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
opony na sezon sie kupuje sporo przed sezonem - zlota zasada

 

W piątek kupiłem do siebie Pilot Sport 3, na pytanie czy uda się zrobić lepszą cene sprzedawca powiedział, że owszem ale dopiero w lato (najpopoularniejszy serwis oponiarski w PL, kupowane "po znajomości" więc nie mieli powodu ściemniać). To samo tydzień czy dwa temu powiedział mi inny znajomy handlujący oponami jak dopytawłem o inny model letnich opon, że cena będzie dużo lepsza na przełomie marca/kwietnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to trochę jak z wymianą oleju przed lub po zimie. Zarówno jedni jak i drudzy mają swoje racje i trudno się nie zgodzić... Teraz wydaje się logiczne, że będą tańsze, bo nie ma takiego zbytu, a każdy ce zarabiać. Natomiast na wiosnę moja być tańsze bo producenci jak i sprzedający będą się ścigać kto zaproponuje lepsza cenę... Dlatego ja wiedząc że i tak i tak musze kupić, czekałbym za dobrą ofertą i brał:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A polecicie jeszcze jakieś dobre opony na 215/50/17 oprócz tych dunlopów? Teraz miałem bridgestone turnaza i w aucie mam zrobione 55 tyś z czego pewnie koło 30 tys na letnich i są już prawie łyse, a wcale nie trzymają rewelacyjnie. Bo jeżeli te dunlopy tak szybko lecą to może polecicie jakąś alternatywę? Zależy mi mocno na trakcji ale też chce żeby te opony cokolwiek wytrzymały.

P.S. te DUNLOP SP SPORT MAXX, o których wcześniej pisałem są na opony.net.pl za 488 zł (oponeo- 550)- miał ktoś jakieś doświadczenia z tym sklepem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sens pakowac sie w zimowki 225/45/19? Jest raptem kilka modeli i w cenach ok 1000 zl sztuka...

 

Czy lepiej poszukac felg 17" i przejsc na 225/55/17?

 

No ale do czego te kola :) ?

 

Jak tylko 17 wchodza na zacisk no to oczywiscie, komfort wiekszy na dziurach po zimie. Opona tansza z 2 razy pewnie na bide, felgi tez, ogolnie same zalety. No chyba ze hebel na bogato w samochodzie i nic ponizej 19" nie wchodzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie stanąłem przed wyborem nowych oponek na lato.

 

Generalnie biorę pod uwagę 2 modele.

 

Rozmiar: 225/40R18

 

1. Goodyear F1 Asymmetric 2 92 Y

 

2. Vredestein Ultrac Sessanta 92 Y

 

 

Przez ostatnie 4 lata jeździłem na Asymmetricach 1 i byłem bardzo zadowolony, świetna opona zarówno na suchym jak i mokrym no i też dobre resorowanie na czym mi zależy bo z racji dużej felgi nie chcę już sztywnej opony :D

Vredestein Ultrac Sessanta też raczej należy do "wygodnych" opon, ma dobre opinie, ale też skrajnie negatywne, w testach wypada gorzej od Goodyeara, ale ma jedną zaletę - wygląda obłędnie! :D

Za Fredziem przemawia cena - 413 zł/szt, natomiast Goodyear 480 zł/szt.

 

Co byście wybrali, ewentualnie coś innego w zbliżonych cenach.

 

Mam w Bravo 225/40 R 18 Falken-y ZE 914- przejechane 20 tkm - opony naprawdę super- fajnie trzymają -szczególnie zaskoczyło mnie to na mokrej nawierzchni i do tego ubezpieczenie w cenie- złapiesz kapcia dostajesz nową oponę- sprawdzone- ubezpieczenie działa- po 3 dniach miałem nową oponę- wcześniejszą rozciąłem na A4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.