Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja z kolei mogę śmiało polecić Vredestein Ultrac Cento.

U mnie obecnie 225/45/17, polecałem je z czystym sumieniem znajomym i nieznajomym Forumowiczom u mnie na FBK (Fiat Bravo Klub ) i każdy kto je zakupił jest z nich w pełni zadowolony i bardzo je sobie chwalą.

Fakt, rocznie nie robię jakiś kolosalnych przebiegów, opony już cztery sezony i nadal zużycie od nowości około 2,5 mm. Opona dość cicha i wypada całkiem fajnie w porównaniu z innymi z tej półki cenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Opony kupiłem jak zawsze na Oponeo.

Rok temu w styczniu była identyczna cena ale odczekałem do marca, dzięki czemu udało mi się zapłacić za jedną oponę sto zł więcej :)

 

Opony które wczoraj kliknąłem są oczywiście z 2014 roku ale zważywszy na krótką żywotność moich opon (dwa sezony), datą produkcji aż tak bardzo się nie przejmuje.

 

Ciekaw jestem ile opony (nie tylko te a w ogóle) będą kosztowały w tym roku, patrząc jak bardzo ostatnio ucierpiała złotówka względem euro :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dunlopy nie maja problemy z nadmiernym scieraniem ? Pojawiają sie czasem takie opinie, a potrzebuje wymienic u siebie 2 sztuki, które kupiłem z autem i tak właśnie sie zastanawiam i szukam opinii bo nie jeździłem jeszcze na tych gumach/ tym modelu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

iljash, auto 150KM, użytkowane w mieście, o ecodrivingu słyszałem ale nie zgłębiałem nigdy tematu, auto raczej "deptane".

Poprzednie opony (dokładnie te same) starczyły mi na dwa sezony czyli ca 30 tyś km. Jak je wywalałem to coś tam jeszcze na nich bieżnika było ale nie tyle żeby było warto zakładać je na wiosnę.

Jak na zachowanie na drodze które oferują te opony to przebieg wydaje mi się optymalny. Jedyne lepsze opony na jakich jeździłem to były Goodyeary Eagle F1 ale je musiałem zmienić w połowie drugiego sezonu (były prawie łyse) a to już jak na moje standardy, trochę uciążliwe :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młoda ma te Dunlopy u siebie. Na początku były mega śliskie, od 2kkm przebiegu już okej. Teraz ma niecałe 5kkm i na oko widać jak bieżnika ubywa, a jeździ baaaaaardzo odmiennie niż ja :P

 

P7 nadaje się do spokojnej jazdy, mama u siebie je bardzo chwali, ze ciche, ze dobrze się prowadzą. U mnie w Sciro się kompletnie nie sprawdzaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Opony które wczoraj kliknąłem są oczywiście z 2014 roku ale zważywszy na krótką żywotność moich opon (dwa sezony), datą produkcji aż tak bardzo się nie przejmuje.

 

Jak ostatnio rozmawialem z klientem - wlascicielem wuklanizacji to mowil, ze przy poprawnym przechowywaniu opona nie zmienia swoich wlasciwosci.

Ja kupilem opony 2-letnie, oczywiscie nowe i jestem mega zadowolony (w sumie to dostalem za darmo :P). Trzymaja bardzo dobrze przy wiekszych predkosciach w zakretach i z hamowaniem na mokrym nie ma problemu - nie pamietam kiedy ABS mi sie wlaczyl :P Mowa o Conti Sport Contact 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar 205/45/16 i do wyboru mam Dunlop SP SportMaxx RT i tańsza alternatywa to Falken ZE 914 i co tu wybrać? Dodam że auto to Ibiza 1.9 tdi 100hp. Dotychczasowe opony na mokrym gdy turbo zaczyna pompować nie dają rady i się ślizgają. Może macie swoje propozycje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei Na były sezon kupiłem na oponeo Nankang As1 205/40/18 i ns20 215/40/18. Marka bardzo zachwalana po innych forach wiec zaryzykowałem i nie żałuję ani trochę. Opony czy to deszcz czy sucho kleją sie jak cholera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pirelli P Zero Nero

2. Vredestein Ultrac Cento

3. Nokian Line

4. Goodyear Eagle F1 Asymmetric

 

 

ktoś coś? na UC sam jeździłem, świetnie odprowadzały wodę ale samochód mało wyścigowy i nie pamiętam czy na suchym trzymały wystarczająco do Burzeusza czy nie :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pirelli P Zero Nero

2. Vredestein Ultrac Cento

3. Nokian Line

4. Goodyear Eagle F1 Asymmetric

 

 

ktoś coś? na UC sam jeździłem, świetnie odprowadzały wodę ale samochód mało wyścigowy i nie pamiętam czy na suchym trzymały wystarczająco do Burzeusza czy nie :dontknow:

 

GoodYearki F1 - swego czasu jak czytałem i pytałem znajomych to jest bdb.

 

Obecnie również bym dodał Conti SC 5 :good: - u mnie padło na nie i jest super. Trakcja :good: Po zakrętach :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jeździ na Bridgestonach Potenza Re002? Najlepiej rozmiar 195/50r15 :) Szukam rzetelnych informacji i nie bardzo mogę znaleźć, tylko testy dziennikarskie z testów organizowanych przez Bridgestone w Hiszpanii :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.