Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Poczekam z ostatecznymi osądami do śniegu, bo na razie jeździłem tylko na deszczu ze śniegiem i suchej nawierzchni. Letnie Conti a UG9 w Aygo to bardziej miękka mieszanka, zachowanie na drodze to samo, cichsze, zero odgłosów opon. A4 są tak kur3wsko głośne, ze nie wiem kto to dopuścił do sprzedaży. Do tego trakcyjnie mają problem z przeniesieniem czegokolwiek na asfalt, na mokrym pływają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

geno, ojciec ma UG9 w GTi i narzeka, ze na mokrym bardzo szybko zalacza sie ABS. Nie wiem czy to kwestia elektoniki czy gumy, ale tak dziwnie. Nie to, ze zle, tylko jest po prostu zaskoczony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damianTDCi, powiedz mi jeszcze jak zachowują się te Dunlopy na mokrej nawierzchni i błocie pośniegowym :?: ogólnie jestem raczej na nie zdecydowany :)

Na mokrym nie mam zastrzeżeń ;) Klasa przyczepność na mokrej nawierzchni jest określona jako B, więc jak na zimówkę to bardzo dobrze. W tamtym roku było mało śniegu, ale jak już coś spadło to dawały radę na śniegu jaki i na błocie pośniegowym.

 

Alpin A4 w porównaniu do UG9 to jest jakiś chłam :idea::zly:

Miałem kiedyś A3 i to jak z biegiem czasu traciły właściwości głównie na śniegu skutecznie mnie zniechęciło do michelinów. :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekam z ostatecznymi osądami do śniegu, bo na razie jeździłem tylko na deszczu ze śniegiem i suchej nawierzchni. Letnie Conti a UG9 w Aygo to bardziej miękka mieszanka, zachowanie na drodze to samo, cichsze, zero odgłosów opon. A4 są tak kur3wsko głośne, ze nie wiem kto to dopuścił do sprzedaży. Do tego trakcyjnie mają problem z przeniesieniem czegokolwiek na asfalt, na mokrym pływają.

 

Nie znam co prawda UG9 ale zjeździłem dwa komplety A4 i jestem kompletnie zdumiony tym co piszesz o tych oponach. Fakt że miałem je w samochodzie który w żadnym wypadku nie przypomina MINI ale nie były głośne a na mokrym samochód zachowywał się jak mastodont, nie wiem co musiałbym zrobić żeby wytrącić go z równowagi. Na śniegu baaardzo dobrze, lepiej niż UG8. Trwałość - rewelacja.

Używałem opon w rozmiarze 205/55R16 XL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wcześniej nowe A4 i złego słowa nie powiem. Na śniegu bardzo dobrze się spisywały i nie kojarzę, aby były szczególnie głośne. Jeździły na dieslu, więc mógł trochę zagłuszać :)

Teraz mam A5 i pomimo, że bieżnik wyglądał na głośny, to chodzą cichutko. Wydaje mi się, że nawet ciszej niż moje letnie Michelin Energy Savery. Zobaczymy później jak zrobią pare km.

 

Jak zależy, aby opona była jak najcichsza, to należy szukać opon z bieżnikiem asymetrycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.