Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

my Tomek chyba podobnie okresowo kupiliśmy PZero Nero i podobnie nam zniknęły :mrgreen: Ja na swojej długiej liście opon które zmieliłem mam swoje ulubione:

 

-Uniroyal Rainsport 1 (na 2jce nie jeździłem)

-PZero Nero mimo szybkiego zużycia

-Michelin Pilot Sport

-Yokohama Parada (też znika w oczach ale klei super)

 

Najgorsza opona jaką w życiu miałem to Pirelli P6000 i P5000, nawet Savy na których teraz Seat wychodzi z fabryki są o niebo lepsze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo opona trzyma albo mało się ściera. Zależy też kto jak jeździ i ile. Oczywiście dobrze jest znaleźć kompromis ale pamiętajmy że opona to najważniejszy element w aucie wpływający na bezpieczeństwo a powierzchnia styku a uta z podłożem to mniej więcej kartka A5. Dlatego nie ma co oszczędzać na oponkach.

Jeżeli ktoś szuka opon cichych niech nie kupuje opon typu "V", zawsze jest większe ryzyko że będą głośniejsze od tradycyjnych bieżników.

Wszystkie opony które wymieniliście są bardzo dobre ale do cywilnych dupowozów na dojazdy do pracy i wyskok z rodziną poza miasto są aż nadto. Do co dziennego użytku polecam np.

- Hankook Ventus Prime

- Bridgestone Turanza ER300

- Pirelli P7

- Continental PremiumContact

- Uniroyal RainSport2

- Falken FK452

Dwie ostatnie pozycje to pony typu "V" jeżeli komuś zależy na bieżniku, należy się jednak liczyć z ryzykiem większego hałasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi poszły w dwa sezony ( z jakieś 30 tyś przebiegu) no ale żywota łatwego też nie miały... Cena strasznie niszczy... W zeszłym roku u wulkanizatora pytałem to krzyknął 900 żł od sztuki
-PZero Nero mimo szybkiego zużycia

 

tak, podobno ta opona zużywa się szybciej ale ja u siebie po 7kkm nie zauważyłem większego zużycia niż każdej innej dobrej markowej opony. Wiadomo, że zależy jak kto jeździ. Czasami śmigałem nimi ostrzej w zakrętach ale starałem się dbać poza tym większość kilometrów narobiłem w trasach...zresztą 7kkm to rzaden przebieg dla opony. Mam nadzieje, ze starczą mi na 30-40tyś (a to i tak mało patrząc na ceny tych P Zero Nero tym bardziej w rozmairze 19")

 

Najgorsza opona jaką w życiu miałem to Pirelli P6000

Mamy A3 już kupioną na tych P6000 i rzeczywiście mogę potwierdzić, że opona słaba. Są troche podmęczone ale i tak przyczepność jest tragiczna w szczególności na mokrym.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja teraz jezdzilem na Toyo T1R 225/40 R18 i powiem wam ze w suchych jak dobrze dogrzana to mistrz ale jak bylo chlodniej i mokro to naprawde trzeba bylo poprawke brac;/ kolejny minus to bardzo szybkie zużywanie sie toyo

teraz szukam czegos w rozmiarze 205/40 r18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mat's, w polo mam Dunlopy Winter M3 185/55/14 i to co bardzo mi się w nich podoba to właściwości w zimowo-niezimowych warunkach ;) mam na myśli to, że opona jest bardzo sztywna bocznie (w przeciwieństwie np. do zimowej Fuldy i Klebera z którymi też miałem przyjemność), precyzja prowadzenia na suchym i mokrym niewiele ustępuje letnim 195/45. Na śniegu również bez zastrzeżeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Borek od lat jeździłem na tych oponach zimą, dwa lata temu kupiłem Dunlop SP Sport 3D i są jeszcze lepsze (ale głośniejsze).

 

Czy ktoś miał już kontakt z tymi Continentalami:

ContiSportContact 5

są jakąś tam alternatywą dla Dunlopów Maxów :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od 3 sezonów Dunlop Sport Maxx i w sumie już się kończą. Nie wiele przejechane na przedniej osi w Sporcie, obecnie na tyle je mam, już bieżnika niewiele. Generalnie na tylnej osi są super, dobre trzymanie boczne, dobre na mokrym i świetny wygląd, natomiast z przodu ślizgały się, hamowanie bez szału. Zupełnie nie lepsze od Goodyear Excellence, a zupełnie w tyle za moim ideałem opon czyli Continentalami ContiEco/Premium/SportContact conajmniej 2.

 

W ogóle miałęm stare zimówki (2006+2002 TS810 i TS790) w Classicu Continentala... tak się do nich przyzwyczaiłem, że po przesiadce do Sporta na tanich zimówkach jeżdząc robie tak :? Dobry prezent zrobiłem nowemu właścicielowi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś porównanie Barum Bravuris 2 vs. Uniroyal Rainsport 2 ?

Ew. coś na ich temat może powiedzieć sprawdzonego ?

Bo nie mogę się zdecydować :o

 

OK 5 lat różnicy w technologii (w wielkim uproszczeniu) :good: porównujesz budget do mid-end, a poza tym to jeden koncern, jedne fabryki. Jak fundusze pozwolą to bierz Uni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wyrwać roczne używki Bridgestone Potenza RE050A w baaaardzo dobrym stanie i według mnie też dobrej kasie, dzisiaj przyszły i stan tak jak zapewniano idealny, jedynie na jednej oponie łatka ale to nie problem, jutro zawożę do wulkanizatora i w sobotę montaż :-]

 

Muszę przyznać, twarde są skubane :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mojej mamy w Golfie VI GTD seryjnie są właśnie te RE050A i tak jak mówisz, twarde to one może i są. Ale jak je już rozgrzejesz, to kleją się niemiłosiernie do asfaltu. Opona naprawdę godna polecenia do auto z aspiracjami sportowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony ( Bridgestone Potenza RE050A ) już na aucie, przeszły pierwsze testy i jestem na dzień dzisiejszy mega zadowolony... Opona mimo że sama w sobie dość twarda po założeniu na auto i napompowaniu odpowiednim - 2.8/2.6 bara wydaje mi się że jest tak samo twardo jak było na poprzednich jak nie nawet trochę bardziej miękko... Trzymanie w zakrętach niczego sobie ( temperatura +8 stopni ), opony jedne z najcichszych jakie użytkowałem, chyba że wydech je tak mocno zagłusza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.