Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

a już pisałem esej na ten tema a pożniej kasowałem , pisałem i w końcu chyba dodam temat do ignorowanych bo nie mogę wielu wypowiedzi czytać :/:dontknow::cry:

...się nie czaj tylko pisz ;) kto będzie potrafił, to skorzysta, kto nie, to nie... a zawsze to opinia więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzikins Dokładnie, najwięcej tutaj piszę osób z silnikami 1.4(bez urazy), który jeżdżą "przepisowo" więc dla mnie taka opinia jest nie przydatna. Bardzo chętnie przeczytam Twoją opinię :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić Conti Spot Contact 5 (225/45 R17 XL)

 

Kiedyś jeździłem na starych dobrych Premium Contact 2 ... i mimo że bieżnika było ubogo to byłem bardzo zadowolony czy to deszcz czy nie.

Potem kupiłem Fuldy ... chciałem zaoszczędzić - i się przejechałem, bardzo słabe opony (na mokrej nawierzchni szczególnie).

 

Potem doszedłem do wniosku że na oponach nie powinno się oszczędzać, pomijam fakt bezpieczeństwa itd ale też przyjemność z jazdy powinna być na jakimś poziomie ...

 

Teraz mam Conti SC 5 i złego słowa nie mogę powiedzieć. Trzymają że :song: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Continentale to chyba najbardziej wszechstronne opony jakie do tej pory miałem - i na suchym i na mokrym radzą sobie bardzo dobrze. Do tego są dość żywotne gdzie gumy innych firm potrafią znikać w oczach pomimo dość spokojnej jazdy.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
dzikins Dokładnie, najwięcej tutaj piszę osób z silnikami 1.4(bez urazy), który jeżdżą "przepisowo" więc dla mnie taka opinia jest nie przydatna. Bardzo chętnie przeczytam Twoją opinię :good:

 

Czyli rozumiem, ze wg Ciebie osoby ze slabymi silnikami nie sa w stanie zerwac przyczepnosci na asfalcie? Czy tez wyczuc zachowania samochodu na mokrej nawierzchni? Chyba sobie zartujesz. Mysle, ze predzej jak osoby z mocnymi autami 4x4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey ja za to zakupiłem wszędzie zachwalane opony z Indonezji (nie chinskie) firmy Zeetex za 205/55/16 zapłaciłem 201 zł za sztukę na oponeo we wtorek montuje :)

Dokładnie taki sam rozmiar szukałem i postawiłem jednak na bardziej renomowaną markę i kupiłem vredesteiny sportrac 5 poniżej 1000 pln z dostawą. Dla mnie niecałe 200pln to za mała różnica żeby tego nie dopłacić do kompletu.

Zeetexy miała moja żona w 147 ale tam było 17 cali i cena była baaaardzo promocyjna ponad rok temu bo za te 17ki zaplaciłem mniej niż Ty za 16ki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzikins Dokładnie, najwięcej tutaj piszę osób z silnikami 1.4(bez urazy), który jeżdżą "przepisowo" więc dla mnie taka opinia jest nie przydatna. Bardzo chętnie przeczytam Twoją opinię :good:

 

Czyli rozumiem, ze wg Ciebie osoby ze slabymi silnikami nie sa w stanie zerwac przyczepnosci na asfalcie? Czy tez wyczuc zachowania samochodu na mokrej nawierzchni? Chyba sobie zartujesz. Mysle, ze predzej jak osoby z mocnymi autami 4x4.

Jeżeli nie widzisz różnicy w testowaniu opon na 200 a 90konnym,to o czym rozmawiać? :dontknow:

Tak i tym i tym rozpędzisz się do 130,tylko jednym dzieje się to częściej,drugim niekoniecznie :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 kucy do 130 będzie bardziej zrywało przyczepność i bardziej zdzierać opony niżeli auta, które rozpędzają się do 130 stosunkowo wolno. Do takich małych pojemności nie ma chyba większego sensu inwestować w jakieś super gumy tylko celować w średnią półkę. Patrzeć jak zachowują się w deszczu, droga hamowania itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, ze wg Ciebie osoby ze slabymi silnikami nie sa w stanie zerwac przyczepnosci na asfalcie? Czy tez wyczuc zachowania samochodu na mokrej nawierzchni? Chyba sobie zartujesz. Mysle, ze predzej jak osoby z mocnymi autami 4x4.

 

Krzychu bronisz tego 1.2 jak niepodległości :zly::zly::zly: Ile kompletów opon zużywasz w sezon? 0,3 rozumiem ????

 

Ja miałem nic nie pisać i nie zaglądać ale nie wytrzymuję wielu bzdur z tego wątku :wallbash::wallbash::wallbash:

 

Parę opon w paru samochodach zużyłem ale po Audi A2 żony jakoś nie mogę skojarzyć czy opony były dobre czy złe bo po 3 sezonach poprostu kupiłem nowe i tyle i co poweidzieć przy samochodzie o mocy 75km :dontknow: jedynie trzymała jak zła , zero poślizgów, na mokrym i suchym - czyli wniosek jaki ?? super guma ? :idea: NIE po prostu charakter auta nie pozwolił po prostu przebadania jej konkretnie :oops:

 

 

Dodam dla potomnych którzy lubią pojeździć :evil: na chwilę obecną poza Michałki Michelin Pilot Super Sport na niczym lepszym nie jeździłem :good: Przetestowana na ulicy i torze :evil: Po małym rozgrzaniu nie do oderwania, szybciej się wyząbkuje niż puści :-]:good:

 

A co do uniwersalnych dobrych opon nigdy nie zawiodły mnie Continental sportcontact 2 :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzinkins, a "zwykłe" Pilot Sport? bo Super Sport raczej się nie znajdzie w rozmiarze 17 cali, choć podobno występują ;)

 

Ja zjeździłem dwa komplety ContiSportContact3, a teraz kupiłem GY Asymmetric2 i... jeszcze daję im szansę się "ułożyć", ale albo mam coś w zawieszeniu po zimie nie teges, albo jednak wyraźnie łatwiej gubią przyczepność... za to są zdecydowanie bardziej ciche (choć w przedziale 170-180km\h "łapią" jakiś dziwny hałas).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś z Was szuka niedrogich opon, mogę polecić Wam produkty firmy Nexen.

Zmieniłem zajechane letnie Micheliny i w tym sezonie jeździłem na zimowych i letnich N'fera SU4. Jestem miło zaskoczony stosunkiem ceny do jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Uniroyal RainSport 3

Kupiłem komplet 205/55/16 za 1 tys i to chyba najlepsze w stosunku Cena/Jakość

Na suchym trzyma się bardzo dobrze a na mokrym jeszcze nie testowałem ale pewnie też bardzo dobrze tylko zobaczymy jak ze ścieralnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam Mariusz, przesadzasz :mrgreen: Prawdę mówiąc moc jedno- tu można porównywać trakcję, rejslodżiki itd, druga sprawa to sam samochód- układ kierowniczy, wyważenie, nastawy itp co sprawia, że opona, a nie podwozie jest czymś co na ogranicza. W E36 na torze i nie tylko 'kilka' kompletów w różnych wymiarach zajeździłem, ale specjalnych różnic pomiędzy samymi gumami nie widziałem- jedne trochę lepiej inne trochę gorzej (może poza slickami, tu była wyraźna różnica) ale generalnie fura prowadziła się podobnie, z kolei w E87, która ma bidne 140KM przelatałem na 4 różnych gumach i na każdej jeździło się zupełnie inaczej:

205/55/16: dunlop'y SP sport (straszny chłam, mieszanka do dupy, jedyny plus to sztywna ścianka boczna) Contiwinter TS850- moim zdaniem nr1 na zimę;

225/45/17: slicki i Goodyear Eagle F1 Assymetric 2. Mimo identycznych wymiarów przepaść w zachowaniu samochodu. Na slicku każdy najmniejszy ruch kierownicą powodował natychmiastowy skręt, zupełnie inne auto.

Chociaż z GY jestem bardzo zadowolony :good:

Czasami sama moc i 'performance' na torze nie do końca daje lepszą opinię o oponie, chociaż tak naprawdę, żeby mieć obiektywne porównanie trzeba by było pojeździć kilkoma furami tego samego dnia na tym samym torze na kilku różnych kompletach ;)

 

Swoją drogą, czy słabe auto nie jest w stanie 'wycisnąć' opony? :o

 

Byłem niedawno w afryce na zamkniętym odcinku drogi... :roll:

210 na dojeździe, 140 na wejściu, w zakręcie między 110-120

http://www.youtube.com/watch?v=bWOJNFeHB-o&feature=youtu.be

Coś tam popiskiwało :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dunlop'y SP sport (straszny chłam, mieszanka do dupy, jedyny plus to sztywna ścianka boczna)

A który konkretnie model, bo jest ich parę i który rok produkcji? Teraz założyłem na przód MAXX bez dodatkowych oznaczeń w rozmiarze 215/45R17. Bardzo fajnie się jeździ, po założeniu musiałem się przyzwyczaić, bo na początku było strasznie nerwowo. Każdy ruch kierownicy momentalnie zmieniający tor jazdy przy poprzednich oponach odbywało się to bardziej płynnie. Na mokrym też dobrze trzymają drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.