Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Vujek napisał(a):

Może kolega ma zbyt wysokie oczekiwania co do opon, a zimą jak to zimą nie zawsze musi być przyczepność jak latem choćby opony z kosmosu były.

A może tak chwalone przez ciebie Klebery jednak nie są takie cudowne? Po raz n-ty podkreślę, że mocno budżetowe Dębice Frigo HP2 sprawowały się o niebo lepiej.

 

5 godzin temu, Kuba1 napisał(a):

Mieszkam w górach i z racji zawodu wiecznie jeżdżę po bocznych drogach. W tym roku odkryłem złotego grała 😍 Dunlop winter sport , zero kłopotu , jeszcze nigdzie nie utknąłem co wcześniej było normą 

 

18 minut temu, Vujek napisał(a):

We wszelakich testach te Dunlopy nie prezentują bardzo wysokiego poziomu.

No tak. Wszelkie testy .... 🤣

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuba1, miałem Dunlop Winter Sport 5 i naprawdę świetnie zachowywał się na nich Leon w zimie. W połączeniu z 4drive nie miałem problemów w żadnych warunkach.

Teraz mam Vredesteiny, które również w testach nie są za wysoko i nie ma do nich żadnych zastrzeżeń. Jest jedynie różnica w zakupie, gdzie za Micheliny lub Bridgestony musiałbym zapłacić 3000zł, a nie 2000zł. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mówicie o warunkach ekstremalnych i jeździe w kopnym śniegu / oblodzeniu czy twardym śniegu, nie ogólnych warunkach zimowych? 😉 bo najlpeiej na kopnym śniegu to pewnie pociągnie nalewajka. Opony trzeba ocenić w całości i pod konkretne oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2024 o 08:33, xadamx napisał(a):

Mały update. Byłem niedawno w okolicach Szczyrku. Na Skodzie roczne zimówki Kleber Krisalp HP3. Nie zalecam wyboru tych opon jeśli ktoś wybiera się w takie rejony, gdzie jest śnieg. Uślizgi niemal przy każdym  hamowaniu, niemal każdy zakręt i uczucie delikatnego ślizgania i podsterowności. Strach pomysleć co by było gdybym chciał odrobinę dynamiczniej pojechać.

Są i takie warunki że i kolec sobie idealnie nie poradzi. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Slovak napisał(a):

@Kuba1, miałem Dunlop Winter Sport 5 i naprawdę świetnie zachowywał się na nich Leon w zimie. W połączeniu z 4drive nie miałem problemów w żadnych warunkach.

Teraz mam Vredesteiny, które również w testach nie są za wysoko i nie ma do nich żadnych zastrzeżeń. 

 

Vredesteiny ( które znam doskonale) akurat są przeważnie w pierwszej piątce a Dunlopy ok. 10 pozycji za nimi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopny/ dziewiczy śnieg to żaden problem, najgorszy jest lód, Dunlopy pięknie się wgryzają i łapią przyczepność. Ogólnie moim zdaniem na każdej w miarę swiezej oponie jeśli się nie boisz jest dobrze, kłopoty zaczynają się jak robi się ruch, ktoś staje itp. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, maciek-drummer napisał(a):

@xadamx Tak się niektórzy podniecali tutaj tymi Kleberami, a ja też mam o nich odmienne zdanie...

Radecki z MotoLabu kiedyś dobrze opisał te opony w jednym z materiałów - nadają się do odśnieżonego miasta. Niestety na każde gorsze warunki pozamiejskie już średnio.

Osobiście w nowym aucie służbowym miałem do czynienia z ich bliźniakami (BF Goodrich G-Force Winter 2 z fabrycznego montażu) i nawet w mieście ciężko na tym było podjechać pod pierwszą lepszą górkę.

 

Drugi sezon śmigam na mocno krytykowanych (choć nie wiedzieć czemu) przez naczelnego forumowego "znafcę" Firestonach Winterhawk 4 i na kopny śnieg i ślizgawkę lepszych opon chyba nie miałem. Ze swojej strony gorąco polecam.

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BF Goodrich G-Force Winter 2 a Kleber Krisalp HP3 to zupełnie inna opona. Mieszanka robi dużą różnicę na korzyść klebera, choć bieżnik ten sam. BF Goodrich G-Force Winter 2 za to trochę trwalszy.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maciek-drummer napisał(a):

@Viento zrozumiałeś ? 🤪😉

Nie ma dyskusji 😀 Guru przemówił.

Kolego @Vujek, obie te opony zjeżdżają z tej samej taśmy produkcyjnej w fabrykach grupy Michelin.

Różnica między nimi jest mniej więcej taka jak między Taurus Winter/Kormoran Snow/Riken Snow. Czyli inne napisy po bokach 😉

Jeśli masz dowód na to, że jest inaczej to poproszę o źródło. Bo nawet w testach są klasyfikowane jako ten sam model - sprawdź zestawienie wyników ADAC, AutoBild czy ÖAMTC.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2024 o 19:37, Viento napisał(a):

Nie ma dyskusji 😀 Guru przemówił.

Kolego @Vujek, obie te opony zjeżdżają z tej samej taśmy produkcyjnej w fabrykach grupy Michelin.

Różnica między nimi jest mniej więcej taka jak między Taurus Winter/Kormoran Snow/Riken Snow. Czyli inne napisy po bokach 😉

 

Tak to jest słuchać sprzedawców. Naj wyraźniej kombinują aby sprzedać co akurat mają na stanie lub z dobrym zyskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę zakupić nowe letnie opony do Toyoty Avensis z 2.0 benzyną 147KM, rozmiar 225/45/17. 

To co mnie zainteresowało i rozważam to: Uniroyal Rainsport 5, Vredestein Ultrac i Hankook Ventus Prime 4.

Hankooki ale starszy model kiedyś miałem i nie miałem do nich zarzutów, Uniroyale naczytałem się że podobno szybko się zużywają i nie wiem czy rzeczywiście jest to tak odczuwalne, natomiast markę Vredestein oczywiście znam, jednak nie miałem osobiście z nimi do czynienia - ale bazując na opiniach/testach, które przeczytałem, w sumie to mój faworyt.

Które z w/w są najlepsze, może ktoś stał przed podobnym wyborem i ma jakąś lepszą alternatywę w tej półce cenowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniroyal Rainsport 5 mam w rozmiarze 225/45R17 i 235/55R17, bardzo fajnie kleją, co do głośności to się nie wypowiem bo nie zwracam na to uwagi czy dana opona jest 3 db głośniejsza od innej.  Czy się szybko zużywają ? Według mnie tak i jest to odczuwalne 🙂 

Vredestein mam ale Ultrac Vorti+ w rozmiarze 255/50R19, według mnie bardzo dobre opony, nie zużywają się tak szybko jak Uniroyale. 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vredestein lata na A3 znajomego i jest idealnie. Jedyny minus to trochę je słychać. W porównaniu do zimowych Kleberow HP3 jest słyszalna roznica. Brał bym pod uwagę jeszcze właśnie Klebera letniego UHP w tej cenie lub dopłacił do Bridgestone Turanza 6 które obecnie według mnie mają najlepszy stosunek ceny do jakości. Uniroyal rainsport 5 ok jak nie trafisz na kiepską jakość bo są z tymi oponami czasem problemy ale ogólnie sporo poprawili w stosunku do pływających i szybko znikających rainsport 3. Hankook nie polecam osobiście bo mam złe doświadczenia na grupie vag z tymi oponami o czym pisałem wcześniej.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.