Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.03.2022 o 09:29, Gardor napisał:

Planuje kupić do clio iv 1.5dci opony wielosezonowe, rozmiar jaki tam jest to niestety 195/55 R16 wiec nie jest to typowy rozmiar. 
Czy warte uwagi są Vredestein Quatrac? Czy w przypadku wielosezonowych trzeba dołożyć do topowych opon typu GoodyearVector 4Seasons Gen-3 lub Michelin CrossClimate 2? 

W przypadku całorocznych oszczędności nie do końca się opłacają. Kupisz średniaki a później będziesz niezadowolony i napiszesz że całoroczne do du...

Jeśli cię tylko stać bież Goodyear Michaly odpuść bo to słaby pomysł biorąc pod uwagę cenę do jakości. Lepiej Nokian Season Proof, Falken AS210, Vredestein Quatrack.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michaly zimą szybko tracą właściwości zwłaszcza jak są mocniej eksploatowane latem. Nie warty bo w przeciwieństwie do pozostałych michelinów letnich czy zimowych mało trwałe i bardziej letnie niż zimowe. Rozważ Nokian Season Proof . Jeżdżę na nich i to rewelacyjne gumy. Wcześniej zajezździlem Vredestein Quatrack 5 i widzę różnicę zwłaszcza zimą na korzyść Nokian. Na drugim aucie Falken AS210 i powiem że porównywalny z Vredestein a cena fajna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam takie pytanie dot. Opon. 

Otóż posiadam takiego gruzika, na dojazdy do pracy itd. Patrząc na ceny opon szkoda mi tam pakować opon za 1,5 kafla. Potrzebuje jakiś opon R16 pewnie 205/55. Przeglądam ceny Dębice presto i kiedyś za 17 płaciłem 950zł a teraz za 16" ponad 1tys.

Natrafilem na naprawdę budżetówki Targum, ktoś to miał u siebie może? 

Bo już nie wiem czy interesować się tymi Targum? Szczerze auto jest tylko na takie dojazdy, ale nie wiem jak te opony zachowują się w deszczu itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój z bieżnikowanymi, ale z używkami też jest różnie. W teście motoru (205/55/16) presto wypadła bardzo dobrze jak na swoją cenę. Nie oszczędzaj na swoim bezpieczeństwie.

Wyryte w skale z S20 FE 5G

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzięki wszystkim za pomoc 🙂

Więc będę brał pod uwagę tylko nowe, uzywki nie uznaję bo wolę jednak te 400zl dopłacić. 

Tylko bardziej pod uwagę brać Nexen czy Dębica? Dębice mam i ogółem nie mam zastrzeżen żadnych, nie wiem jak to jest z nexen. Muszę trochę redukować wydatki na opony, bo jeszcze do drugiego auta Vredestein wlatuje w 18 calach, i jakieś zimówki itd. 😅😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to uwielbiam opinie użytkowników na serwisach oponiarskich...

image.png.536dd2d7ce2b29892273e0c3f16c1c25.png

Typ ma pretensje, że nie można 6 dać, ale w tej samej ocenie ładuje 3x3 między innymi w kategorii na śniegu dla opony letniej XD. 

Dwie linijki niżej jakiś następny talent dał 0 gwiazdek w każdej kategorii skutkujące oceną 0,0/5 z dopiskiem "Polecam".

I weź tu zrób zakupy... To troche jak pytanie do publiczności w Milionerach.

  • Dziękuję 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tańszych jak najbardziej Nexeny, Falken czy Maxxis. Będziesz zadowolony.

Dopóki mi finanse pozwolą w życiu nie kupię opony używanej czy bieżnikowanej. Nowe zawsze bezpieczniejsze, oczywiści jak się nie słucha gumiarzy tylko trochę poczyta przed zakupem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodzi o to, że opony przed założeniem i przetestowaniem w terenie nie jesteś w stanie dokładnie sprawdzić. Na oko nie wszystko stwierdzisz, a świeża używka sprzedawana bez żadnych wad to raczej rzadkość. Wiadomo są sytuacje, że komuś zostały po sprzedaży auta czy coś, ale w większości jednak jak ktoś sprzedaje za pół ceny świeże opony to raczej należy być ostrożnym. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kaight napisał:

Zapewne chodzi o to, że opony przed założeniem i przetestowaniem w terenie nie jesteś w stanie dokładnie sprawdzić. Na oko nie wszystko stwierdzisz, a świeża używka sprzedawana bez żadnych wad to raczej rzadkość. Wiadomo są sytuacje, że komuś zostały po sprzedaży auta czy coś, ale w większości jednak jak ktoś sprzedaje za pół ceny świeże opony to raczej należy być ostrożnym. 

W tym celu polecam dokładnie przejrzeć allegro i tam zrobić zakupy. Miałem w życiu już fazę na kupowanie tylko nowych opon. Do czasu aż 2 lata temu komplet rocznych/dwuletnich PZero 225/40/18 wyniósł mnie jakieś 800zł 😛  Z tym że chyba korzystniej przeglądać co kto ma do sprzedaży w wersji para + para, a niżeli komplet.

A dlaczego tam? Bo program ochrony kupujących działa tam na tyle skutecznie, że nawet jak zdarzyło mi się dostać felerne opony, to po konsultacji z oponiarzem założyłem spór i w kilka dni kasa wróciła, a po opony jeszcze sprzedający zamówił sobie sam kuriera.

 

A ostatnimi czasy polecam przeglądać program allegro smart, co jakiś czas tam wrzucają opony nowe w niezłych cenach i raczej właśnie w rozmiarach 16/17'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Apovsky zgadzam się. Po prostu wystarczy sprawdzić od kogo się kupuję, nie wybierać na siłę najtańszej oferty. Akurat w takim rozmiarze jak przed chwilą był poruszony (205/55/16) to umówmy się nie ma wielkich różnic pomiędzy nówkami, a używkami w stanie 5/5, ale przy większych rozmiarach amplituda cenowa zaczyna mocno wzrastać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Vujek napisał:

Hankook , jak najbardziej w dobrej cenie godne uwagi.

Kupiłem ostatnio Ventus Prime 3 i jestem ciutkę zawiedziony hałasem, który powstaje powyżej 55km/h przy niższych temperaturach. Z początku myślałem, że koła są źle wyważone, ale wszystko jest w porządku - to kwestia opon. Mam nadzieję, że ten hałas zniknie gdy już ustabilizują się na wyższym poziomie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mumins napisał:

Kupiłem ostatnio Ventus Prime 3 i jestem ciutkę zawiedziony hałasem, który powstaje powyżej 55km/h przy niższych temperaturach. Z początku myślałem, że koła są źle wyważone, ale wszystko jest w porządku - to kwestia opon. Mam nadzieję, że ten hałas zniknie gdy już ustabilizują się na wyższym poziomie. 

Pod tym względem nie polecam tych opon. Po trasie mega glośne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.