Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
W dniu 22.02.2022 o 09:45, Vujek napisał:

Moje podium.

1. Nokian Season Proof

2.Goodyear Gen 3 - miejsce za wysoką cenę

3.Falken AS210 i Nokian WeatherProof

4. Vredestein Quatrack

wszystkie testowane w 205/55r16

 

 

 

A miałeś styczność z Yokomaha?  Właśnie skończyły mi się zimówki i letnie też już ostatni sezon, może nawet w połowie bym zmienił, ale kupić chyba warto już teraz. Obecnie już nie jeżdżę tyle co kiedyś i połowa po mieście więc myślę nad wielosezonowymi.  Season Proof oczywiście biorę pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2022 o 07:25, Vujek napisał:

Stare modele F1 były rewelacyjne. Myślę że kontynuacja myśli nie może być gorsza.

Kupiłem je wczoraj 🙂 Bieżnik aż klei się do rąk 😄  Jakby ktoś był zainteresowany to zostawiam link do kompletu w dobrej cenie https://www.miwan.pl/opona/goodyear_eagle_f1_asymmetric_6_54793.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rombinik ibiza IV. Tak jest to nietypowy rozmiar, ale nie spodziewałem się takiej lipy z wyborem. Niestety na wyższe profile nie mogę sobie pozwolić bo jest kolizja z nadkolem. Już się tak załatwiłem z zimówkami kupując 195/55 🙂

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2022 o 10:30, kedar napisał:

A miałeś styczność z Yokomaha?  Właśnie skończyły mi się zimówki i letnie też już ostatni sezon, może nawet w połowie bym zmienił, ale kupić chyba warto już teraz. Obecnie już nie jeżdżę tyle co kiedyś i połowa po mieście więc myślę nad wielosezonowymi.  Season Proof oczywiście biorę pod uwagę.

Muszę przyznać że nie miałem nigdy Yokohamy,. Pewnie dlatego że w testach szału nie ma, zwłaszcza wielosezon bo letnie i zimowe ok..Lepej coś sprawdzonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Vujek napisał:

Muszę przyznać że nie miałem nigdy Yokohamy,. Pewnie dlatego że w testach szału nie ma, zwłaszcza wielosezon bo letnie i zimowe ok..Lepej coś sprawdzonego.

https://www.ranking-opon.eu/calorocznych-2022/

Może nie jest wiarygodny, ale daje trochę do czytania i myślenia. Opinie o Yokohama są bardzo dobre. Pomyślę, jeszcze trochę czasu mam. Yokohama, Nokian albo Hankook, jeśli wielosezonowe to raczej tylko z tych 3 firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Yokohamy zdecydowanie Falken jeśli trzymać się tej trójki.Hankook trochę twardawy na mrozie i raczej na umiarkowane, miejskie warunki. Rozważ Vredestein. Ja z tych 3 zdecydowanie wybrał bym Nokian. To na razie najlepsze całoroczne z jakimi miałem styczność.

Ten niby test jak dla mnie mało wiarygodny bo to raczej opinie użytkowników i pomieszanie opony z różnych epok.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuję zakupić opony letnie w klasycznym rozmiarze 195/65/15  - budżet do 1000 PLN

Moje typy:

- Hankook Ventus Prime 3

- Vredestein Ultrac

- Uniroyal Rain Expert 5  ( nowość )

- Goodyear EfficientGrip Performance 2

Domyślam się, że co bym z wyżej wymienionych nie kupił to będzie bardzo dobrze, ale może ktoś coś zasugeruje.

Najchętniej kupiłbym Continental, ale cena dosyć wysoka, a właśnie zjeździłem Conti Premium 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Ultrac Satin pięknie siadały wszelkie dressingi i m.in. dlatego ich szukałem na ten sezon, niestety chyba zakończyli produkcję tego modelu 😅

Ostatecznie padło na Ventus Prime 3 (co prawda mam trochę większe koła, bo 225/45/17), ale po tygodniu jazdy jestem bardzo pozytywnie nastawiony. Jest cicho i klei świetnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, maciek-drummer napisał:

Panowie, potrzebuję zakupić opony letnie w klasycznym rozmiarze 195/65/15  - budżet do 1000 PLN

Moje typy:

- Hankook Ventus Prime 3

- Vredestein Ultrac

- Uniroyal Rain Expert 5  ( nowość )

- Goodyear EfficientGrip Performance 2

Domyślam się, że co bym z wyżej wymienionych nie kupił to będzie bardzo dobrze, ale może ktoś coś zasugeruje.

Z wymienionych zdecydowanie najlepsze Goodyear ale i cena sporą. Gdybym miał wybrać z najlepszą relacją cena-jakość - komfort brał bym Uniroyal.Jeśli masz sportowe zacięcie to rozważył bym Vredestein Goodyear ewentualnie Hankook w tej kolejności. Pomyśl jeszcze o Dunlop i Nokian Wetproof bo godne uwagi. Z twoich typów wykluczył bym Hankook a w ich miejsce Dunlop a bardziej Nokian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vujek patrzyłem na Dunlop. Znana mi opona sport blue rensponse. Nie wziąłem jej pod uwagę bo ona już bardzo długo jest na rynku, a widzę że już nie jest produkowana w 2022 ( na czym mi zależy ).

Nokian mam na zimę i sobie chwalę choć z Nokianami jest różnie z jakością.  Sam doświadczyłem wymiany zimowych wrd4 ze względu na spękania. Sąsiad kupił chyba dwa lata temu wetproof i teraz się ściera z gwarancją bo popękały mu po dwóch sezonach, a auto jeździ praktycznie po mieście, tak więc chyba postawie na Goodyear bo można troszkę dołożyć i kupić za nieco ponad założony budżet.

  • Okay 1
  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie pisać te głupoty że z Nokianami jest różnie z jakością.To historia 2014-2016 roku gdzie bywały problemy. Temat już dawno zażegnany. Teraz dają dla zapewnienia bezpieczeństwa klientów  dłuższą gwarancję.

Co do Dunlop to inne modele też są super, a blueresponsy nadal w produkcji. Widzę że zatrzymałeś się z wiedzą kilka lat temu. Proponuję odświeżyć zanim popiszesz coś znowu. 

Co do wyboru Goodyear na pewno będziesz zadowolony. Duża kasa, dobra klasa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witać 

Potrzebowałbym letniaki 225/ 40/ 18 

Patrzyłem na takie oponki jak 

Falkeny 510 ew. nowe 520 tylko ,że nic o nich nie ma ;/ 

Goodyear EfficientGrip Performance 2

Pirelli Cinturato P7 (P7C2)

 

Które będą lepsze jeżeli chodzi o komfort + spalanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vujek nie prawda, reklamowałem zimówki w 2019 roku, a w tym roku widziałem jak wyglądają letnie po dwóch sezonach. Pełno mikro pęknięć. Z nokianem od dawna jest na bakier z jakością, choć uważam, że lepszych opon zimowych nie ma.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje kupić do clio iv 1.5dci opony wielosezonowe, rozmiar jaki tam jest to niestety 195/55 R16 wiec nie jest to typowy rozmiar. 
Czy warte uwagi są Vredestein Quatrac? Czy w przypadku wielosezonowych trzeba dołożyć do topowych opon typu GoodyearVector 4Seasons Gen-3 lub Michelin CrossClimate 2? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gardor  mam od ponad roku, więc przetestowane i lato, i zima, i dużo śniegu w podobnym "bzyczku" co Twój (Fiat Grande Punto). Jestem mega zadowolony. Dość miękka mieszanka i więcej charakteru zimowego niż letniego, ale raczej cecha większości wielosezonowych opon. Jedne są bardziej letnie, drugie są bardziej zimowe 🙂

@Adaszek96  nie wiem jakie masz auto. Jeśli jakiegoś potwora 400-500+ to pewnie celowałbym w top czyli PS4S. Ale jeśli znacznie mniej to był brał Vredesteiny. Osobiście mam PS4 i jestem mega zadowolony, ale chciałem brać VORTI+ tylko sytuacja losowa nie pozwoliła ich kupić (nowe opony potrzebne na gwałt i braki w magazynie + długi czas oczekiwania).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.