Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, DaV napisał:

Co można kupić dobrze klejącego na lato? Chodzi mi po głowie Michelin pilot sport 4 ale co jeszcze można popatrzeć? Cena nie gra roli ale muszą być to cywilne opony, gumy pokroju R888 odpadają bo w deszczu też planuję jeździć 😄

Jak cena nie gra roli i walczysz o ułamki sekundy to jest jeszcze opcja Michelin Pilot Sport 4S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie od tygodnia "ujeżdżam" Dębicę Frigo HP2, na nizinach raczej, i w temperaturach raczej dodatnich. Przy wyborze stwierdziłem, że co nowe to nowe, a chińskich plastików nie chcę. Ponadto dużo poprawnych opinii o tych oponach na internetach czytałem, więc mam Debicę. Na razie jest OK, w Alpy się nie wybieram, więc myślę, że do końca sezonu będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2021 o 21:41, gordon napisał:

w Alpy się nie wybieram, więc myślę, że do końca sezonu będzie OK.

No to właśnie szkoda... te oponki ponoć pokazują pazur dopiero na śniegu 🙂 Ja chyba też się na nie zdecyduję... szkoda mi kasy na jakiś top do auta, które większą część zimy przeczeka w garażu i tylko rezerwowo wyjedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2021 o 19:45, DaV napisał:

Co można kupić dobrze klejącego na lato? Chodzi mi po głowie Michelin pilot sport 4 ale co jeszcze można popatrzeć? Cena nie gra roli ale muszą być to cywilne opony, gumy pokroju R888 odpadają bo w deszczu też planuję jeździć 😄

Bridgestone Potenza Sport

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2021 o 22:51, patol napisał:

No to właśnie szkoda... te oponki ponoć pokazują pazur dopiero na śniegu

Niestety są ok tylko przy tym jednym parametrze. W kopnym śniegu, reszta słabiutko.

Radzę przemyśleć.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Dębica Frigo jeżdżę już 3 sezon w 250 konnym aucie 4x4. Kupiłem je trochę z czystej ciekawości jak się sprawdzą. Oprócz tego że należą raczej do głośnych opony to w naszych warunkach ciężko im coś zarzucić. Trzymaja dobrze auto w zakrętach. Nie są zbyt miękkie. A przy 17 calach dość komfortowe. Jeżeli innych opon nie byłoby w dobrej promocji to kupiłbym je jeszcze raz. Zdecydowanie lepszy produkt niż jakieś chinole które raz mogą być ok a raz nie wiadomo co.

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Patryk14 napisał:

Na Dębica Frigo jeżdżę już 3 sezon w 250 konnym aucie 4x4. Kupiłem je trochę z czystej ciekawości jak się sprawdzą. Oprócz tego że należą raczej do głośnych opony to w naszych warunkach ciężko im coś zarzucić. Trzymaja dobrze auto w zakrętach. Nie są zbyt miękkie. A przy 17 calach dość komfortowe. Jeżeli innych opon nie byłoby w dobrej promocji to kupiłbym je jeszcze raz. Zdecydowanie lepszy produkt niż jakieś chinole które raz mogą być ok a raz nie wiadomo co.

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki za opinie. Czekam do wieczora jak nic ciekawszego nie znajdę dla Siostry to zamówię ten model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2021 o 09:32, Patryk14 napisał:

Na Dębica Frigo jeżdżę już 3 sezon w 250 konnym aucie 4x4. Kupiłem je trochę z czystej ciekawości jak się sprawdzą. Oprócz tego że należą raczej do głośnych opony to w naszych warunkach ciężko im coś zarzucić. Trzymaja dobrze auto w zakrętach. Nie są zbyt miękkie. A przy 17 calach dość komfortowe. Jeżeli innych opon nie byłoby w dobrej promocji to kupiłbym je jeszcze raz. Zdecydowanie lepszy produkt niż jakieś chinole które raz mogą być ok a raz nie wiadomo co.

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka
 

Jesteś pewien że piszesz o "gołej" Frigo a nie o Frigo HP2? Bo zwykłe frigo, pomijając śnieg, to kupa z włosem. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2021 o 13:49, dudek_t napisał:

Jesteś pewien że piszesz o "gołej" Frigo a nie o Frigo HP2? Bo zwykłe frigo, pomijając śnieg, to kupa z włosem. 

 

W dniu 22.11.2021 o 14:44, flatron007 napisał:

Potwierdzam emoji106.png miałem zwykłe Frigo 2 i na śniegu muszę przyznać że dawały radę, ale jak droga była mokra to lipa straszna, trakcję gubiły nawet na 3 biegu. Zeszłej zimy kupiłem Hankook Winter i*cept i jestem zadowolony

 

Niestety goła Frigo w ofercie była, nie kupiłem po Waszych opiniach.

Po ponownej filtracji i selekcji mam do wyboru do Clio Siostry takie modele :

1. Imperial Snowdragon HP

2. Nexen Winguard SnowG 3 WH21

3. Uniroyal WinterExpert

4. Fulda KRISTALL MONTERO 3

Korzystał ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, PressionLife napisał:

 

 

Niestety goła Frigo w ofercie była, nie kupiłem po Waszych opiniach.

Po ponownej filtracji i selekcji mam do wyboru do Clio Siostry takie modele :

1. Imperial Snowdragon HP

2. Nexen Winguard SnowG 3 WH21

3. Uniroyal WinterExpert

4. Fulda KRISTALL MONTERO 3

Korzystał ktoś ?

A Barum Polaris 5 nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PressionLife po zakupie fokusa musiałem od razu złożyć koła zimowe i w danym budżecie wyszło mi - Nexen. 4 lata i jestem zadwolony z opon. Patrzyłem na wyniki sucho mokro i komfort gdzie opony wypadała znakomicie. Na śniegu w górach też dawały radę. Nie miałem też żadnej awarii. Mam 215/50/17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jak z olejami - jaki polecacie i ktoy najlepszy 😁. Dyskusja nierozwiązywalny.

Ja natomiast chce napisać, jakich opon nie polecam - Kleber HP3. Gorszych nie miałem. W ubiegłym roku około 15 lutego tak mnie wkurzyły (od pierwszych kilometrów miały tragiczną trakcie na śniegu), że kupiłem komplet Nokianow, które okazaly się bdb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PressionLife napisał:

Właśnie dopatrzyłem, są. 

No to to są bardzo dobre opony w relacji jakość-cena.

Nie wiem jak te nowe Uniroyale, ale też mogą być ciekawe. Stare MS Plus 77 dobrze kopały się w śniegu i były bardzo przyzwoite na mokrym (tak z tysiąc razy lepsze niż Dębica Frigo 2). Ich minusem były natomiast stosunkowo wysokie opory toczenia, miękkość zwłaszcza przy dużym profilu i huczenie na suchym. Jednak od Fuldy Kristall Montero były o wiele, wiele lepsze, bo na Fuldzie jeździ się jak na plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.