Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Zapomnialem o Vredesteinach. Ja w tym sezonie kupiłem komplet Vredestein Ultrac Vorti. Zrobiony tysiąc po suchym wiec ciężko coś powiedzieć poza tym ze są komfortowe a auto nie pływa mimo ciężkiego SUV. 

 

P_20210324_173109.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakby ktoś wybierał hankook prime k 125 , to są głośne, dosyć głośne. Prędkość autostradowa+ 😀

Trzymanie boczne, napędzanie, hamowanie, dohamowania wszystko ok. Na suchym  a mokrym Ok.

Po rocznym użytkowaniu, dwa.różne auta  16cali i 17 cali.

Co polecicie 235/45r17 lub 225/45 mondeo mk4 Kombi benzyna. Hankook już nie kupię. Marki premium nie koniecznie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na Bridgestone Turanza T005? 

Mam okazję kupić taki zestaw w rozmiarze 225/40/r18 za 1200 zł, nowy komplet. 

Okazja jest ale pytanie czy opony sa coś warte? Użytkowało ktoś z was? 

EDIT. Jednak chyba odpuszczam Turanzy. Opinie o nich są jakieś bez większego przekonania. 
 

Więc teraz tak dwie opcje, którą wybrać?

Vredestein Ultrac Satin vs Falken Azenis FK510

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2021 o 06:35, alexander.p napisał:

Jakby ktoś wybierał hankook prime k 125 , to są głośne, dosyć głośne. Prędkość autostradowa+ 😀

Trzymanie boczne, napędzanie, hamowanie, dohamowania wszystko ok. Na suchym  a mokrym Ok.

Po rocznym użytkowaniu, dwa.różne auta  16cali i 17 cali.

Co polecicie 235/45r17 lub 225/45 mondeo mk4 Kombi benzyna. Hankook już nie kupię. Marki premium nie koniecznie.

 

 

Pytanie nie aktualne  na tą chwilę. Zmieniłem auto. A na kiedy roczne pirelli i goodyear:)

W dniu 18.04.2021 o 16:32, Sodol napisał:

A co powiecie na Bridgestone Turanza T005? 

Mam okazję kupić taki zestaw w rozmiarze 225/40/r18 za 1200 zł, nowy komplet. 

Okazja jest ale pytanie czy opony sa coś warte? Użytkowało ktoś z was? 

EDIT. Jednak chyba odpuszczam Turanzy. Opinie o nich są jakieś bez większego przekonania. 
 

Więc teraz tak dwie opcje, którą wybrać?

Vredestein Ultrac Satin vs Falken Azenis FK510

Vredestein. Są zwykle i XL chyba. XL nie wiem czy każde z racji zmocnienia, lekki uslizguja się na zakręcie. Ale to loja opinia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, PROPER napisał:

Ponadto ścianka boczna w dressingu wygląda świetnie. Gratka dla takich zajobów jak my tu na forum 😛 Wrzucalem fotkę w temacie o dressingach to już ntu nie będę zaśmiecał 🙂

Dzięki temu zdj kupię albo żonie letnie vredki albo sobie zimowe 

Zobaczymy które szybciej będą do zmiany

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PROPER napisał:

Ponadto ścianka boczna w dressingu wygląda świetnie

Zgadza się.

@DZIADZIA takie posiada i na Jego kanale na filmach super wyglądają. 

Szkoda, że ultrac satin nie ma w moim rozmiarze, na kolejny sezon muszę kupić letnie opony i.sie zastanawiam nad Vredestein bo cenowo wypadają dobrze, a teraz wyszedł nowy model Satin, albo zostanę przy Continental bo też fajnie boczne ściany wyglądają 🤪

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również zamawiałem od nich opony, tyle że allegro. Zamawiane po południu, były następnego dnia rano, cenowo najtaniej. Dwóch wulkanizator nie chciał założyć bo miały zgięte ranty (prawodpodobnie transport), kurier je zabrał tego samego dnia. Ogólnie trochę zamieszania ze zwrotem bo źle wypełnił reklamacje, ale suma sumarum ze 3 razy na swój koszt wysyłali kuriera, zwrot gotówki na koncie po max 7 dniach od kupna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to odniosę się do zakupu Verdestein Ultrac Satin. Przejście z jakiś chińskich opon całorocznych jest nie do opisania. Przede wszystkim nastała cisza i opon praktycznie nie słychać do 90 km/h. Auto zyskało niesamowicie na stabilności w zakrętach. Trzeba naprawdę dynamicznie i ciasno pokonywać zakręt zęby auto zaczęło się kłaść w zakręcie. Przedtem przy szybszym pokonywaniu zakrętów nie czułem się pewnie przy dużych prędkościach. Teraz jest kompletnie inaczej, auto jedzie jak po szynach. 

Zobaczymy jeszcze na mokrym i w dłuższej eksploatacji ale narazie jestem bardzo zadowolony 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2021 o 06:35, alexander.p napisał:

Co polecicie 235/45r17 lub 225/45 mondeo mk4 Kombi benzyna. Hankook już nie kupię. Marki premium nie koniecznie.

235/45R17 polecam Nexen N'Fera lun Dębica UHP2 - będziesz Pan zadowolony, ja dokupiłem Uniroyal Rainsport 3 po jednym sezonie od kolegi, bo miałem okazję i tylko dlatego, bo znikają w oczach, są trochę głośne i mega podatne na ząbkowanie, zwłaszcza w kombiakach. Także jeśli już coś z Uniroyal to Rainsport 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kedar napisał:

235/45R17 polecam Nexen N'Fera lun Dębica UHP2 - będziesz Pan zadowolony, ja dokupiłem Uniroyal Rainsport 3 po jednym sezonie od kolegi, bo miałem okazję i tylko dlatego, bo znikają w oczach, są trochę głośne i mega podatne na ząbkowanie, zwłaszcza w kombiakach. Także jeśli już coś z Uniroyal to Rainsport 5.

Już nie aktualne, zmieniłem auto 🙂

ale, Dębica uhp2 wersja XL mialem na Vectra c diesel Kombi, moim zdaniem te XL są za sztywne, czułem uslizgowanie na boki.

Uniroyal rainsport3 .miałem w.passet b6, diesel Kombi, znikały w oczach. Ciekawe jak v5?

Mam to czczesie do teraz, że musiałem nowe grupy do każdego auto kupować i rok przelatać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dementor  jeśli inni Klienci doświadczali takiej komunikacji jak ja to nie dziwię się, że sklepopon.com ma tyle negatywów. Dużo, naprawdę dużo kupuje przez neta, zdarza się pomyłka, problem, skucha i w 99% idzie się na luziku dogadać. Tutaj od strzała robienie z Klienta idioty. Czemu Pan chce zwracać, opony 36 miesięcy od daty produkcji są zgodnie z normą nowe... no ale ja chciałem 2021 i takie były w zamówieniu, po drugie co mnie norma obchodzi 🙂  płacę za konkretny produkt a nie jakieś tam zapisy w normach dla producentów, co mnie one obchodzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Syrio napisał:

a nie jakieś tam zapisy w normach dla producentów, co mnie one obchodzą. 

Zgodnie z Polską Normą PN-C-94300-7 „Ogumienie. Pakowanie, przechowywanie i transport", za opony pełnowartościowe uważa się opony nie starsze niż 36 miesięcy od daty produkcji. Producent opon Michelin postanowił przeprowadzić badania opon magazynowanych przez trzy lata. Jakby nie było to pracuje w tej branży i to jest Polska norma, a nie wymysł producenta 😄 Fakt, że w zamówieniu był 2021 i taki powinieneś dostać, ale mnie zawsze bawi jak kl dostanie np 4020, 4120,4220,4320  i on chce zwrócić bo nie są wszystkie z jednego tygodnia 😉 i argumenty, że tak zaleca ASO, a jak po tygodniu przebije jedną sztukę i się okazuje, że jest np 0120 to już wtedy mu to nie robi...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkeolowy No ale ja chciałem 2021, za to zapłaciłem ponieważ takich szukałem 🙂  Fajnie, że producent zrobił badania, to na pewno w jego interesie, aby towar mający 30 miesięcy sprzedawać jako pełnowartościowy i nowy. Ale mnie jako kupującego nie musi to przekonywać 🙂 

Dwa dostałem nie jakaś końcówka 2020, co by nie było problemem, ale luty 2020. Więc opony co leżą na magazynie 13 miesięcy. A zapłaciłem specjalnie więcej za 2021. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to tam bez różnicy jaki czy nowa opona ma 2 tygodnie czy jest z zeszłego roku, i tak po 3-4 sezonach ie będzie bieżnika więc wpływ żaden. W moim przypadku żadnego ale, tylko jedyne pytanie było czy robimy zwrot gotówki czy zmieniamy na inne :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.