Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Ari napisał:

Rozumiem, że jeździłeś i nie byłeś zadowolony?

Tak, miałem kiedyś takie założone w służbowym aucie, a wówczas w moim prywatnym miałem wtedy Dębica Frigo. Bieżnik był praktycznie taki sam, ale  była między nimi przepaść, obstawiam że to była kwestia mieszanki, dlatego uważam że te Kelly to bardzo słabe opony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2020 o 08:45, flatron007 napisał:

opony Apollo Alnac Winter, bieżnik 2szt po 7,5mm, 2szt po 6,5mm. Komplet za 270zł. Da się jeździć na tych oponach, bo firma jakoś chyba mało znana.

Trochę późno ta moja odpowiedź, ale mam na dwóch służbowych samochodach zimowe Apollo i są naprawdę spoko jak na budżetowe opony. Kwestia żeby nie były starsze niż 4-5 lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2020 o 08:35, Ari napisał:

Kelly. 

Rozumiem, że jeździłeś i nie byłeś zadowolony? Normalną rzeczą jest, że stare wzory tłuką inne wynalazkowe brandy, bo nowi muszą co chwilę coś zmieniać ;-)

Wzór mogą mieć odwzorowany nawet 1:1.

Jednak materiały i ich mieszanki wykorzystywane do produkcji opony różnią się i to znacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzór mogą mieć odwzorowany nawet 1:1.
Jednak materiały i ich mieszanki wykorzystywane do produkcji opony różnią się i to znacznie.
Jeździłem, zadowolony. Chyba miałem kauczuk nowozelandzki, ale trzymały jak złe ;-)

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powoli zaczynam oglądać się za nowymi oponami letnimi. Rozmiar jaki mnie interesuje to 225/45r17.

Wytypowalem sobie 5 zawodników ale nie wiem co będzie lepsze. Jazda przeważnie dynamiczna, w deszczu również żeby były super. Oto moje typy:

1. Goodyear Eagle Asymmetric 5

2. Michelin Pilot Sport 4

3. Hankook Ventus s1 evo3

4. Continental Premium Contact 6

5. Falken Azenis FK510

Co byście doradzili? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomek1419 napisał:

Powoli zaczynam oglądać się za nowymi oponami letnimi. Rozmiar jaki mnie interesuje to 225/45r17.

Wytypowalem sobie 5 zawodników ale nie wiem co będzie lepsze. Jazda przeważnie dynamiczna, w deszczu również żeby były super. Oto moje typy:

1. Goodyear Eagle Asymmetric 5

2. Michelin Pilot Sport 4

3. Hankook Ventus s1 evo3

4. Continental Premium Contact 6

5. Falken Azenis FK510

Co byście doradzili? 😉

Pewnie 1 i 2 🙂 i pewnie będzie ciężko znaleźć kogoś kto przerobił komplety. Mając fabryczne sportcontacty zastanawiałem się nad zmianą na michałki. W premium różnice są niewielkie i głównie patrzyłbym na wytrzymałość i komfort, mając na uwadze subiektywne wyniki testów. Wyniki na torze czy hamowania na poziomie 0.1% są mniej ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Makaveli napisał:

Co sądzicie o Uniroyal Rainsport 5? Potrzebuję fajnych, dobrze klejących opon, sczególnie na mokrej nawierzchni. Auto około 200 KM mocy, rozmiar opony 235/40 R18. Dziękuję z góry.

Przejeździłem komplet poprzednich rainsportów. Opony sport mają w nazwie. Miękkie i z opóźnieniem auto się składa do zakrętu.

Popatrz na continental. Na 235/40/18 sportcontact  w focusie złapałem się na jechaniu 180+ w sporym deszczu. Po prostu się zagapiłem 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Makaveli napisał:

Co sądzicie o Uniroyal Rainsport 5? Potrzebuję fajnych, dobrze klejących opon, sczególnie na mokrej nawierzchni. Auto około 200 KM mocy, rozmiar opony 235/40 R18. Dziękuję z góry.

to ja bym raczej uderzal w opony ktore szybciej wymienił kolega @Tomek1419
czyli Goodyear Eagle Asymmetric 5 lub Michelin Pilot Sport 4 . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.
Potrzebne 4 opony zimowe w rozmiarze 195/65/15. Wybrałem kilka modeli, wszystkie w podobnej cenie, więc pewnie jakościowo też podobne, ale na pewno macie większe rozeznanie ode mnie i doradzicie które wybrać
1. Firestone Winterhawk 4
2. FULDA Kristall Montero 3
3. Falken EUROWINTER HS01
4. DĘBICA Frigo 2
5. BARUM Polaris 5
6. HANKOOK Winter i*cept RS2 W452

Osobiście myślałem o oponach Hankook, mam letnie VP3 i jestem zadowolony, do tego niby dożywotnia gwarancja (lub osiągnięcie 1,6mm bieżnika), ale nie wiem czy to jakiś wyznacznik.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mk4tdi napisał:

Cześć.
Potrzebne 4 opony zimowe w rozmiarze 195/65/15. Wybrałem kilka modeli, wszystkie w podobnej cenie, więc pewnie jakościowo też podobne, ale na pewno macie większe rozeznanie ode mnie i doradzicie które wybrać
1. Firestone Winterhawk 4
2. FULDA Kristall Montero 3
3. Falken EUROWINTER HS01
4. DĘBICA Frigo 2
5. BARUM Polaris 5
6. HANKOOK Winter i*cept RS2 W452

 

Z tych które przedstawileś miałem Fuldy i Barumy.

Fulda Montero 3 była fajna na kopny śnieg, ale głośna na suchym asfalcie. Poza tym to już konstrukcja sprzed 7-8 lat. Polarisy 5 z czystym sumieniem polecam, radziły sobie doskonale na każdej nawierzchni, ciche i przewidywalne, przejeździłem na nich 2 sezony.

i*Cepty to też dobre śnieżne zimówki, tylko mają dość spore opory toczenia.

Co do Firestonów WH4 się nie wypowiadam bo to nowość, moja żona ma na swoim poprzedni model Winterhawk 3 i są bardzo w porządku, ale etykiety też nie powalają i trochę je słychać.

Z Debicą i Falkenem nie miałem styczności, więc się nie wypowiem.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, maciek-drummer napisał:

Ja nie polecę Dębica Frigo2, opony nieprzewidywalne na mokrym.

Dokładnie. Miałem takie w poprzednim aucie, to zrywały przyczepność przy każdym trochę mocniejszym hamowaniu. Dramat.

Za to HP2 już są bardzo chwalone, ale występują dopiero od 16 cali z tego co pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od dawna Frigo mam opinię opony typowo zimowej.. czyli takiej gdzie jest śnieg, bardzo ją chwalą w południowych częściach Polski. Tam gdzie jest śnieg sprawdza się znakomicie, ale jednak przecież jakie są zimy wiadomo, także na typowej mokrej nawierzchni szału już z nią nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jolley napisał:

Za to HP2 już są bardzo chwalone, ale występują dopiero od 16 cali z tego co pamiętam.

Są w rozmiarze 195/65/15, ale kosztują tyle co opony premium np. Nokian, Hankook...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2020 o 00:43, analyzator napisał:

Pewnie 1 i 2 🙂 i pewnie będzie ciężko znaleźć kogoś kto przerobił komplety. Mając fabryczne sportcontacty zastanawiałem się nad zmianą na michałki. W premium różnice są niewielkie i głównie patrzyłbym na wytrzymałość i komfort, mając na uwadze subiektywne wyniki testów. Wyniki na torze czy hamowania na poziomie 0.1% są mniej ważne.

1 przejeżdżałem sezon kleją jak złe na suchym i na mokrym  w moim STI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, flatron007 napisał:

Koledzy Barum Polaris 5 czy Hankook Winter i*cept RS2?

Jeśli więcej jeździsz miasto/autostrada bierz Polarisy ze względu na wszechstronność.

Jeśli poza miastem/szutry gdzieś na Hebzi bierz i*Cepty, są bardziej "śnieżne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam do was pytanie.

Mam problem ze swoimi oponami zimowymi. Mam Michelin Aplin PA4 kupione w 2016 i 3szt są tego samego rocznika, a jedna 2014 (niestety). Z racji, że mało jeżdżę alfą (jakieś 5k rocznie), to mają jeszcze około 7mm, więc je zostawiłem na ten sezon. Okazuje się, że słabo się zachowują przy temperaturach 3-5stopni i jak jest mgła, wilgotno to ewidentnie nie trzymają się drogi.

Stwierdziłem, że trzeba je wymienić. W swojej historii miałem na zimę i Goodyeary, Bridgestone, Continentale, Pirelli i najlepiej wspominam Goodyeary.

I teraz pytanie.... czy na dzisiaj  Goodyear ULTRA GRIP PERFORMANCE w rozmiarze 225/45/R18 to najlepszy wybór?

Jaka różnica jest między Goodyear ULTRA GRIP PERFORMANCE G1 a Goodyear ULTRA GRIP PERFORMANCE +?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.