Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego ja zrezygnowałem z kupna Nokianów. Oponę letnią Powerproof mają super jeśli chodzi o parametry na papierze, cenę i nawet wygląd, ale za dużo negatywnych opinii. Odczują na spadku sprzedaży to się może poprawią, ale opinia czasem pozostaje na lata. I jeszcze ta ruska fabryka... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maciek-drummer napisał:

@Sebalbn ja reklamowałam opony wrd4 po czterech sezonach. W listopadzie odbieram nowe. Tylko kupowałem je u przedstawiciela Nokian we Wrocławiu. Słyszałem, że Oponeo odrzuca reklamacje natomiast producent/przedstawiciel uznaje na korzyść użytkownika.

oponeo to wysyła opony do zakladu badawczego wyznaczonego przez producenta opon. To nie oni mają wpływ na decyzje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwagier reklamował na oponeo Michelin Crossclimate i dostał pełny zwrot pieniędzy. Fakt faktem przed reklamacją wyważał je z 3x i miał na to kwity, które dołączył do opon. Komplet wysłali do producenta i po 2 tygodniach decyzja pozytywna 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wahałem się nad zakupem zimówek, czy kupić coś lepszego czy przyoszczędzić parę stówek, ale chyba jednak zdecyduję się na DUNLOP Winter Sport 5. Cenowo podobnie co moje letnie Sport Maxx RT2, które kupowałem w tym roku, a jestem baardzo zadowolony. 🙂 Rozważałem też Nokiany WR D4, ale jednak w testach lepiej wypadają DUNLOPY Winter Sport 5, a cena jednych i drugich bardzo podobna.  WInter Sport 5 nawet na oponeo jest  w spoko cenie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wahałem się nad zakupem zimówek, czy kupić coś lepszego czy przyoszczędzić parę stówek, ale chyba jednak zdecyduję się na DUNLOP Winter Sport 5. Cenowo podobnie co moje letnie Sport Maxx RT2, które kupowałem w tym roku, a jestem baardzo zadowolony.  Rozważałem też Nokiany WR D4, ale jednak w testach lepiej wypadają DUNLOPY Winter Sport 5, a cena jednych i drugich bardzo podobna.  WInter Sport 5 nawet na oponeo jest  w spoko cenie. 

Mam i tez polecam
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z czystym sumieniem polecam GoodYerar UG Performance. Sprawdzona w Galaxy w górach i na suchych autostradach. Do tego 2 razy zaskoczyła mnie gołoledź.

Dlatego do nowego samochodu też kupiłem takie same.

Niedawno były w dobrej cenie w Norauto. Świeża data.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, planuję na zimę 225/45/17 i myslę nad Dębicą HP2, gdyż cena/jakość jest ok. 
Ale zastanawiam się też nad Conti Winter, z 2017r z bieżnikiem na poziomie 7.5-8mmm czyli prawie nowe, półka premium a w cenie Dębicy. Sprzedawca ma kilka takich kompletów, więc pewnie ściąga zza granicy od flot.
Właściwie to z reguły ja kupuję nowe i sprzedaję po sezonie czy dwóch, kiedy felgi mi się znudzą, ale tutaj mam ochotę zrobić wyjątek
Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy ile planujesz na nich jezdzić. Bo za dwa lata to używane będą raczej już do kosza albo nikt ci nie kupi starych zimówek chyba że je wystawisz za jakieś grosze, Zerknij na Hankook Winter Icept RS2 są nie drogie a o niebo lepsze od Dębicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie ts860 vs ug9 vs sport 5d??? Potrzebuję zmienić swoje oponki - 205/55/16.  Wcześniej jeździłem na ts860. Ale może czas na zmiany???. Najbardziej kusi mnie ug9 (bez plus) z racji dobrej ceny (mogę dostać taniej o 400zl) niż reszta z trójki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, DonatellO napisał:

Co polecacie ts860 vs ug9 vs sport 5d??? Potrzebuję zmienić swoje oponki - 205/55/16.  Wcześniej jeździłem na ts860. Ale może czas na zmiany???. Najbardziej kusi mnie ug9 (bez plus) z racji dobrej ceny (mogę dostać taniej o 400zl) niż reszta z trójki. 

Ja mogę polecić Dunlopa W Spot 5 mam w 225/45/17  zacna oponka . Zerknął bym na Michelin Alpin 6 jeszcze ,  z tym że najdroższa będzie pewnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, W1Michal napisał:

@skleja Zerknij na Hankook Winter i*cept evo2 W320.

 

Własnie takie zakupiłem i zamontowałem. Na razie mogę stwierdzić że są ciche. Więcej będzie można powiedzieć przy niższych  temperaturach jak i gorszych warunkach na drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie oponki w rozmiarze 225/40/18 polecicie na lato? Myślałem nad P Zero. Auto to Alfa Giulietta 1.4 MA. Obecnie na lato mam Goodyear Efficient Grip, i idą one na sprzedaż -> zrobione ledwo 12-14k na nich, ale one są akurat 225/45/17, zakupiłem już nowe felgi, także stare opony po zmianie na zimówki będą na sell. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.