Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Ojciec Dyrektor napisał:

Podepnę się i zapytam dodatkowo o HANKOOK Winter i*cept RS2 W452, rozmiar 205/55 R16. Warto dołożyć do niego od Dębicy?

Mam te opony w jednym samochodzie (kupione nowe w ubiegłym sezonie) , co prawda w innym rozmiarze i jestem bardzo zadowolony. Pewne prowadzenie na suchym i mokrym, przez śnieg też bardo dobrze się przedzierał. Co do głośności - niczego niepokojącego nie słyszałem. Nie było w tamtym roku ani jednej sytuacji gdzie opony by zawiodły. 

 

21 godzin temu, Tommy Lee napisał:

Panowie Dębice Frugo hp2 będą dobre ?
Czy może coś innego w cenie do ok 270-300zl za oponę?
Głównie jazda po mieście na północy Polski więc błoto i deszcz niż czysty śnieg.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Tutaj widziałem, że szukasz w rozmiarze 17. Ja miałem dylemat w podobnym budżecie na 205/55 R16 i w grę wchodziły Klebery, Dębice, Hankook - ale ostatecznie zdecydowałem się na Dunlopy Winter Sport 5 - różnica na całym komplecie tak naprawdę niewielka (okolo 350 zł). Sprawdzimy co to warte. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Poszukuję opon zimowych 205/65/15, auto - Peugeot Partner.

Czy ktoś z Was miał styczność z poniższymi i mógłby się wypowiedzieć? 

-Uniroyal MS plus 77

- Hankook Winter Icept RS2

-Dayton DW510 Evo

-BFGoodrich GForce Winter 2

A może macie inne propozycje? 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2019 o 06:44, ManiekRS napisał:

Cześć,

Poszukuję opon zimowych 205/65/15, auto - Peugeot Partner.

Czy ktoś z Was miał styczność z poniższymi i mógłby się wypowiedzieć? 

-Uniroyal MS plus 77

- Hankook Winter Icept RS2

-Dayton DW510 Evo

-BFGoodrich GForce Winter 2

A może macie inne propozycje? 

Pozdrawiam

 

MS Plusy to fajne opony - dość wprawdzie głośne, ale bardzo zadowalające na mokrym i śniegu. Z minusów to przede wszystkim miękkie ścianki boczne, przez co auto ma tendencję do lekkiego pływania przy szybkim pokonywaniu zakrętów. Ja ogólnie polecam, w klasie ekonomicznej/średniej dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2019 o 17:33, Forest napisał:

Bierz bez zastanowienia Goodyear 4season. Świetne gumy. 

https://www.oponeo.pl/dane-opony/goodyear-vector-4seasons-g2-205-55-r16-91-h#262088906

 

Możesz też zobaczyć Nokian WeatherProof. Sam się nad nimi zastanawiałem. Też mają bardzo dobre recenzje. I cenowo nieco korzystniejsze od Goodyeara, ale to pewnie zależy od sklepu. 

https://www.oponeo.pl/dane-opony/nokian-weatherproof-205-55-r16-91-h#256497617

GoodYear'y już na kołach. Trzeba tylko umyć i dressing położyć.

Nokian'y dowiedziałem się, że też OK ale byle by nie były Made In Rossia.

Szukam teraz komplet typowych zimówek - czy też iść w GR ? Myślałem nad tymi UG9PLUS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać, jak już zrobisz parę km na nich. Też chyba je kupię na wiosnę.

GoodYear'y już na kołach. Trzeba tylko umyć i dressing położyć.




Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat używałem Nokianów Wr D4 przez ostatnie dwie zimy w Stilo 200KM/440Nm i nie mogę złego słowa powiedzieć. W tym roku Nokian poleca na tył, a z przodu będzie Dunlop, zatem będę mógł jako tako porównać ;)

W moim przypadku Nokian po 2 sezonach z 9mm starł się do 6mm. Mniej więcej 8000km w sezonie zimowym zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak zachwalałem tego Nokiana a tu taka wtopa... Pierwszy raz mam taką sytułację z oponami, zimówki wr d4 się nieźle trzymają, za to moje letnie Zline'y które mają zaledwie 2 sezony i około 20 000km to istna tragedia. Kupione przed wiosną 2018 na oponeo, data produkcji to 49 tydzień 2017 roku, po pierwszym sezonie było wszystko ok i właściwości jezdne też były ok. Po drugim sezonie opony wyglądają jak ze śmietnika, cały rant opony sparciał i popękał. Dodam tylko, że na opony cały czas używam mazideł, które natłuszczają opone oraz chronią właśnie przed takimi sytułacjami. Czy na tym można jeździć czy lepiej do kosza? 

20191002_102156.jpg

20191002_102212.jpg

20191002_102213.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał126 niestety ale oponeo po opiniach nie przyjmuje żadnych reklamacji, zrzucają wine na użytkownika. A dodatkowym minusem jest to, że jedna opona jest łatana, wbił mi sie wkręt i ją zawulkanizowali sznurkiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sebalbn ja reklamowałam opony wrd4 po czterech sezonach. W listopadzie odbieram nowe. Tylko kupowałem je u przedstawiciela Nokian we Wrocławiu. Słyszałem, że Oponeo odrzuca reklamacje natomiast producent/przedstawiciel uznaje na korzyść użytkownika.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, maciek-drummer napisał:

@Sebalbn ja reklamowałam opony wrd4 po czterech sezonach. W listopadzie odbieram nowe. Tylko kupowałem je u przedstawiciela Nokian we Wrocławiu. Słyszałem, że Oponeo odrzuca reklamacje natomiast producent/przedstawiciel uznaje na korzyść użytkownika.

Dzięki wielkie za cenne info. Zastanawiam się czy będzie możliwość zdziałać coś u przedstawiciela/producenta skoro nie były tam zakupione bezprośrednio. Muszę po prostu podzwonić i popytać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.