Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

@W1Michal  ten najnowszy model czyli z tamtego chyba roku, właśnie szybko schodzi, znajomi mieli tak samo w pracy. Na starszych modelach spokojnie 3 sezony a na nowych boja się ze drugiego sezonu nie dojeżdżą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko u mnie bieżnika jest sporo po jednym sezonie. Problem jest z sparciałą gumą na krawędziach klocków bieżnika. Postaram się zamieścić fotki. Miałem wczesniej TS830 i 830P oraz letnie Premiumy i nie było czegoś takiego. Tylne co ciekawe są ok ale przednie z osi napędowej kicha. Po trzech latach może bym sie nie dziwil ale po roku i to garażowanym......

Jeden sezon i 4000 km przejechane, zobaczcie sami co jest. Co będzie po następnym sezonie ? ostatnie zdjęcie poprzedni model po SIEDMIU latach jazdy sprzedany za psie pieniądze wygląda lepiej jak te po roku

 

c211c39a678b86e3med.jpg

 

a895409aa9c2b8femed.jpg

 

23fdaee0f0b942aemed.jpg

 

DOT 2011

143cd89f523a7daamed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 24.05.2019 o 22:46, Gesiu_15 napisał:

Ma ktoś może Dębice UHP2 ? 🙂  Na grupie na fb bardzo dużo osób poleca tą gumę .

Opon długo nie mam od początku sezonu zrobiłem 3kkm z czego 2600km w trasie Niemcy-Polska i na ten moment mogę polecić, 150km/h na łuku i ładnie trzymają, na mokrym też niczego sobie choć przy mniejszej prędkości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Kolega @W1Michal musiałem oddać opony zimowe do reklamacji.

Po przeczytaniu kilku postów na temat pękających Nokianów postanowiłem się przyjrzeć swoim WRD 4.

Opony użytkowałem od listopada 2015 roku ( pierwszy sezon jak na rynku pojawiła się "czwórka" ) W kwietniu podczas oględzin zauważyłem to co na zdjęciu - trup z szafy wyleciał 🙂

b7e65ea6e47cae36.jpg

Przejechałem na nich łącznie około 25 tyś km, widniało jeszcze ponad 6mm bieżnika

Rowki bieżnika całe w mikro pęknięciach, klocki z lamelami jakby odcięte nożykiem... Chwaliłem, chwaliłem a tu taka sytuacja.

Złożyłem reklamację  i dziś dostałem odpowiedź, że została rozpatrzona pozytywnie.

Mam dwa wyjścia :

- wymieniają na nowe 1:1

- zwracają gotówkę pomniejszoną o zużycie

I teraz tak się zastanawiam. Opony Nokian jak dla mnie idealne jeżeli chodzi o właściwości jezdne no, ale jest ale ... Jakość ( choć teraz podobno dużo lepiej po jakiś ruchach w bolszewickiej fabryce ) .

Myślałem nad Goodyear Ultra Grip 9 - mam w służbowym, ale i tak uważam że lepiej się spisywały Nokiany - rozmawiałem z Panią w wulkanizacji i mówiła, że była ostatnio reklamacja na te zimówki UltraGrip ponieważ guma sparciała też po czterech sezonach i klientka odebrała 60% gotówki - Nokian daje nowe opony.

Chodziły mi po głowie Continentale TS 860, ale znowu kolega Michał opisał problem powyżej

Dziś wulkanizator, u którego kupiłem powiedział mi że właśnie przed chwilą wyrzucił 3 letnie Conti bo bieżnik się kruszył w rękach...

Powiedział mi, że to co się dzieje teraz z oponami to efekt pieprzonej Unii - przez jakieś ekologiczne dyrektywy, które określają skład mieszanki i dlatego tak jest.

Na chwilę obecną skłonny jestem zostać przy Nokianach, bez żadnej dopłaty i zobaczę czy jakość faktycznie się poprawiła. pop

No chyba, że jeszcze jakieś propozycje od Was 😉

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciek-drummer przejechałeś 25 tys a ja 4 tyś 😕 także twój problem to mały pikuś w stosunku do moich TS850P  (TS860 nie miałem). tak czy tak robią chłam coraz gorszy.  Ode mnie polece TS830P - jak sie trafią nawet z zeszłego roku nowe to brać. Są mega wytrzymałe. Btw gdzie kupowałes nokiany ? ja odesłalem swoje do Oponeo i czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@W1Michal u przedstawiciela Nokian we Wrocławiu - stacjonarny punkt. No ten też mi powiedział, że poprzedni model Wrd3 był lepszy jakościowo od Wrd4. Na te nowsze zdarzają się reklamację a na Trójki w ogóle.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zadowolony jestem używam w żony i swoim aucie Uniroyal Rainsport 3

A kilka dni temu kupiłem do swojego Goodyear Eagle Asymetric 5 - super wyszła ta opona w testach w tym roku wprowadzona 

Oparłem  się na tych testach - bardzo pożyteczne zestawienia ( w tym na mokrych zakrętach promienia gdzie opona trzyma się ) więc się podzielę z przyjemnością. Wg mnie supertest ! opon letnich 😎

https://www.tyrereviews.co.uk/Article/2019-Summer-53-Tyre-Braking-Shootout.htm

 

tu z rozbiciem na różne opcje sucho, mokro, głośność itp itd

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2019-Auto-Bild-Summer-Tyre-Test.htm

 

Podpowiedź Tu gdzie paski wykresu bez nazwy kliknąć w nie trzeba, doszedłem po czasie a takie proste niby 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.