Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, Kaight napisał:

Sam nie miałem tej Dębicy ale jeśli szukasz budżetowych opon to chyba lepszej nie znajdziesz, na necie zdecydowana większość opinii jest bardzo pozytywna.

Jeszcze wspomniane przez Maćka (@maciek-drummer) Bravurisy są sensownym wyborem w tej kasie i klasie. Choć osobiście przy takiej eksploatacji kupiłbym coś kompletnie bez zacięcia sportowego. 😉

20 godzin temu, menior napisał:

E tam,to forum detailingowe,nie wazne jak jezdza wazne zeby dressingi ladnie siedzialy 😂

To wszystkie Continentale ze wzorkiem a'la banknot nie mają prawa bytu :mrgreen: Choć moim zdaniem tak rozumując wszystkie opony z gęstymi rowkami są strasznie upierdliwe - np. Uniroyale, szczególnie ten rowkowany napis "UNIROYAL" to koszmar. Już Nokiany WR D4 mnie wkurzają przy dressingowaniu, to co dopiero to 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Michał126 napisał:

Choć osobiście przy takiej eksploatacji kupiłbym coś kompletnie bez zacięcia sportowego. 😉

Szukam opon dla Siostry do Colta 225/45/17 i tak właśnie myślałem o Bravurisach. Co miałeś na myśli o zacięciu sportowym przy oponach z dolnej półki? 😉

 

11 godzin temu, Michał126 napisał:

wszystkie Continentale ze wzorkiem a'la banknot nie mają prawa bytu :mrgreen:

Ja sobie już z tym zacząłem radzić. Ogólnie bardzo dobra opona. 

 

11 godzin temu, Michał126 napisał:

Nokiany WR D4 mnie wkurzają przy dressingowaniu, to co dopiero to 😉

Trzeba się namachać, dressingi na wodzie typu Black Wather lub Mamba tu najlepiej się spisują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2019 o 19:36, W1Michal napisał:

Nie lepiej S1 Evo2 ?

Miałem te opony i nie byłem z nich zadowolony. Wcześniej miałem ContiSportContact5 i w stosunku do nich miały trochę twardszą ściankę, co było dal mnie plusem, ale po za tym trzymały gorzej,szczególnie na mokrym. Poza tym przy rozmiarze 225/40 r18 opony nie miały żadnego rantu ochronnego, gdy połozyłem po sezonie jedno koło na drugim, to oparły się felgi, a nie opony. Osobiście drugi raz ich nie kupię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2019 o 23:11, maciek-drummer napisał:

Szukam opon dla Siostry do Colta 225/45/17 i tak właśnie myślałem o Bravurisach. Co miałeś na myśli o zacięciu sportowym przy oponach z dolnej półki? 😉

(...)

Trzeba się namachać, dressingi na wodzie typu Black Wather lub Mamba tu najlepiej się spisują.

Ad. 1. - miękką mieszankę.

Ad. 2. - nie jest źle, Uniroyal u mnie przoduje pod tym względem (in minus oczywiście). Ja Mamby używam jako boostera żelowego dressingu w momencie jego zanikania, ale tylko gdy opony nie mają luźnych zanieczyszczeń. Normalnie używam żelu Sonax Xtreme, którego nabieram sobie do szklanego spodka (pozostałość po Creme Brulee z Lidla :mrgreen:) i nakładam pędzlem. Proces może i dość powolny, ale rozprowadzenie bardzo dokładne, a zużycie niewielkie, do tego gdy tak potraktuje się opony po sezonowym czyszczeniu, warstwa jest na tyle cienka, że w krótkim czasie wnika w pory na powierzchni ściany bocznej opony, niwelując efekt tłustości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, W1Michal napisał:

jak sie przesiadłeś z opon premium na pólke niżej to trudno aby trzymały lepiej. Hankook w swojej cenie nie jest zły. Ale ile ludzi tyle opinii i zalezy kto czego oczekuje.

Właśnie dlatego to zrobiłem, by ocenić czy warto dopłacać do droższych opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2019 o 14:14, maciek-drummer napisał:

Jeździł ktoś z Was na Barum Bravuris 3 ? Teraz podobno wychodzi 5. 

miałem je kiedyś w szatanie prędkości Audi A4 B5 1.6. Rozmiar 17 225/45 ogólnie fajne opony i dość sztywne. Mam jednak wrażenie że na wilgotnej nawierzchni robiły się śliskie i gubiło trakcję. Teraz w innym aucie mam Michelin Pilot Sport 4 i pomimo tego że są już 4letnie to wyżej opisane zjawisko występuje rzadziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volvo S60 T5 260 km rzucone na przód, felga 17" 225/45 jakie gumy można by polecić? Chcę się czuć bezpiecznie i nie bać się awaryjnego hamowania gdyby coś mi wlazło na drogę... Konkretnych kryteriów nie mam ale zależy mi na tym żeby opona też dobrze kleiła na mokrym, bo na suchym to wiadomo że ma dobrze kleić. Nie musi być to jakaś wyczynówka bo nie chce też wydać parę tysięcy a nie jeżdżę jakoś bardzo ostro ale chce czuć się bezpiecznie. Jakoś zbyt dużo nie jeżdżę więc ewentualne szybsze zużycie schodzi na drugi plan. W necie ile ludzi tyle opinii i każda inna zgłupieć można. Poleci ktoś coś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lukaso napisał:

Napewno uniroyal dobre ma deszcz

Na rainsportach 3 205/55 R16 latam 3 rok, w deszczu faktycznie super, na suchym też niczego sobie. W tej cenie to dobry wybór, należy mieć jednak na uwadze, że dość szybko sie skończą jak lubisz ostrą jazdę no i opony w moim rozmiarze mają miękkie ścianki co trochę denerwuje przy szybszym pokonywaniu zakrętów. Co prawda zima to się kończy ale pochwalę kupione na ten sezon Klebery Krisalp hp3 🙂 Dobrze się sprawdzają na śniegu, w sytuacjach gdzie koledzy mieli problem z wjazdem/wyjazdem z zaśnieżonego parkingu ja zawsze robiłem to bez problemu 😄 Jazda w "kontrolowanym" poślizgu z tylnym napędem też znacznie bardziej przewidywalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Uniroyale RainSport 3 już tylko na tylnej osi (po ~8000km agresywnej jazdy przód poleciał do kosza). W odniesieniu do Dębicy HP to zachowanie na suchym bardzo podobne, na mokrym bardzo niewiele ale Uniroyale były ciut lepsze (jednak od opon niby typowo deszczowych oczekiwałem czegoś więcej). Dębice jednak są nieco twardsze w zakrętach (choć wg mnie i tak za miękkie w porównaniu z posiadanymi zimówkami czy wcześniejszymi letnimi) i na pewno zauważalnie cichsze, szczególnie na zakrętach. Drugi raz RainSportów nie kupię, bo mają za miękkie ścianki i za szybko bieżnik zniknął (poprzednie Firestony wymieniłem po 6 latach z bieżnikiem ok 4.5mm, bo się ślizgały na mokrym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomas22 ostatnio testowalem w porownaniu z klasykiem Endurance i wnioski takie:Efekt i aplikacja na korzysc dressingu IW (poza zapachem) plynna konsystencja produkta bardzo ulatwia nakladanie(z tlustym,kleistym Endurancem wiemy jak to wyglada) efekt jak daje,mokry gleboki,naturalny polysk tez mi sie bardziej podoba od nieco tlustego  efektu Endurance.Wszystko byloby pieknie gdyby nie trwalosc 😕 Po tygodniu i 1 deszczu efektu juz nie ma gdzie Endurance jest jeszcze bardzo widoczny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pilot sport 4 sprawuje się na mokrym? Te uniroyale namawiają przyczepnością na mokrym ale inne parametry nie robią szału i tak nie wiem co wybrać. Ewentualnie jakieś one opony? Proszę mi tylko nie proponować jakichś drogich z górnej półki bo aż tak nie chce szaleć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Lukaso napisał:

Jak pilot sport 4 spraw........ Ewentualnie jakieś one opony? Proszę mi tylko nie proponować jakichś drogich z górnej półki bo aż tak nie chce szaleć

Przecież można śmiało powiedzieć, że M PS4 to numer jeden i najwyższa półka na warunki drogowe (nie torowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ghost napisał:

Przecież można śmiało powiedzieć, że M PS4 to numer jeden i najwyższa półka na warunki drogowe (nie torowe)

No właśnie.

Jeszcze ContiSportContact 5, ale będą lecieć jak głupie. Mój ojciec używa w CC 2.0 TDI, jeździ 60 tys. rocznie i w dwa sezony zrobił z nich slicki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Lukaso napisał:

Jak pilot sport 4 sprawuje się na mokrym? Te uniroyale namawiają przyczepnością na mokrym ale inne parametry nie robią szału i tak nie wiem co wybrać. Ewentualnie jakieś one opony? Proszę mi tylko nie proponować jakichś drogich z górnej półki bo aż tak nie chce szaleć. 

Mam te opony i nie mogę narzekać. Większego porównania nie mam ponieważ quattro nawet na śliskim nie gubi trakcji :) Jednak parę razy zdarzyło mi się że przy mokrej drodze, zakręt ok 40st i prędkość ok 50km/h i auto pociągnęło  bokiem. Następne polecą Uniroyal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.