Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, W1Michal napisał:

Nexen wypada lepiej od czołowych producentów premium ?  wątpie

Jasne, że nexen wypada lepiej... z drogi 😅

 

Testowałem 2 komplety z tej firmy i o ile nowe jakoś dało się przeboleć, to po dwóch latach zauważalnie traciły parametry, w ciężkich warunkach zimowych klękały. Nie polecam nikomu kto w zimę widzi prawdziwy śnieg.

Za to z czystym sumieniem mogę polecić Michelin Pilot Alpin, Dunlop Wintersport, Goodyear Ultragrip, albo Conti, ewentualnie taniej Nokian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arkeolowy napisał:

Jestem po kilku szkoleniach i testach, co mogę od siebie polecić na pewno WH2 Nexena - ekonomiczna klasa, ale jakościowo i parametrowo wypada lepiej niż kilku czołowych producentów premium. D3 Nokiana powoli zostanie wycofywana ze sprzedaży i zastępuje ją D4 - nie znosi zbytnio temperatur dodatnich przez co na nasz klimat jest średnim wyborem, chyba, że ktoś mieszka na południu Polski i ma bardzo ciężkie warunki zimowe. Dużo Nokianów niestety parcieje/pęka na bokach.

Hmm,zrobilem 3 sezony na D3 i mieszkam we Wloszech (musialy tu znosic i temperatury bardzo dodatnie bo juz w marcu potrafi i 30 grzac) po 3 sezonach oponki w bardzo dobrym stanie,zero parcenia i pekniec 😉 A do tego bardzo fajne oponki w normalnych warunkach bo na sniegu nie mialem wiele okazji probowac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowilem o d4, który jest tworzony na bazie hakapelity

20 godzin temu, ghost napisał:

2 komplety

Rozumiem, ze na wh2 jeździłeś? Każdy producent ma bardziej i mniej udane produkty, ja mówię o tym konkretnym modelu

http://www.opontest.pl/zimowe-adac-205-55-R16

oczywiscie w większych rozmiarach może to wypadać gorzej, bo jest to opona budżetowa, ale do rozmiarów 16” porównywalnie z nokianem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na 6 miejscu za Michelinem,  a za Nexenem jest : wr d4, bridgestone, Vredek i pirelli, serio? Oczekujesz, ze przebije ts860, która cenowo jest 2,5 raza droższa i ma najlepsze obecnie patenty? Mówimy o teście 2018

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Arkeolowy napisał:

Rozumiem, ze na wh2 jeździłeś?

Nie mam bladego pojęcia jakie miały oznaczenje, już są dawno w śmietniku. Jeżeli wh2 to nowy model, pewnie miały inne. Mi wystarczy żeby zrazić się do producenta, jeżeli guma szybko traci właściwości, a w testach zawsze są nowe. 

 

Poza tym staram się sam wyrabiać opinie w ciężkich górskich warunkach zimą, nie sugerować testami (afera adac, afera nokian).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Arkeolowy napisał:

Jest na 6 miejscu za Michelinem,  a za Nexenem jest : wr d4, bridgestone, Vredek i pirelli, serio? Oczekujesz, ze przebije ts860, która cenowo jest 2,5 raza droższa i ma najlepsze obecnie patenty? Mówimy o teście 2018

 coś mieszasz bo to Ty pisałeś że Nexen jest lepszy niż marki premium a nie ja. Dla mnie vredestein Nokian czy Bridgestone to nie sa topowe marki premum.  Nie oczekuje niczego dobrego raczej od tej marki bo jak sami piszesz różnica w cenie jest znacząca. Ale na pewno lepsze takie nowe niż jakaś starzyzna sparciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, W1Michal napisał:

Top to jest Goodyear Michelin Continental Dunlop, reszta jest troche niżej. Jechałem na vredesteinach głośnie jak diabli na mokrym lipa niesamowita. Bridgestone tak samo.

Co to był za model Vredeków? Bo ja mam odmienne zdanie na ich temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, W1Michal napisał:

Top to jest Goodyear Michelin Continental Dunlop, reszta jest troche niżej. Jechałem na vredesteinach głośnie jak diabli na mokrym lipa niesamowita. Bridgestone tak samo.

Goodyear/dunlop to ten sam producent i raczej bridgestone od nich nie odstaje ani prestizem ani cena,Vredestein(na ktorych sporo jezdze) czy Nokian niby polka nizej,Nexen jeszcze nizej i tez na ich jezdze i jak slusznie zauwazyl @ghost  testy robione sa na nowych i Nexeny mi to potwierdzaja,choc nowe spisuja sie wysmienicie to dosc szybko traca wlasciwosci i wole zmienic szybciej,ale w swojej polce cenowej i tak polecam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, W1Michal napisał:

Top to jest Goodyear Michelin Continental Dunlop, reszta jest troche niżej. Jechałem na vredesteinach głośnie jak diabli na mokrym lipa niesamowita. Bridgestone tak samo.

XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, stawek napisał:

Koledzy, a vredestein to mniej więcej jaka półka lub też jakiej większej firmy "córka" ?

 

Swoją drogą co uważacie, że będzie lepszym wyborem Fulda SPORTCONTROL2 czy Uniroyal RainSport 3 ?

Powiedzmy to taka polka lekko nizej tych premium ale lekko,firma samodzielna o ile kojarze,razem z budzetowym Apollo 😉 Nie napisales do jakiego auta w wyborze opon 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, vangsta napisał:

@Fredi88 miałem to samo - kupiłem model Turanza Er200, głośne i nietrwałe 😕

@menior raz o mało co nie kupiłem opon Apollo (o ile pamiętam, indyjskie) - zniechęcił mnie poziom hałasu (deklarowane 74dB o_O) 

@vangsta Apollo to marka jednak budzetowa Indyjska o ile kojarze,i nawet jesli koncerny sa razem(chyba Apollo kupil Vredesteina) to troche inna polka opon ale i cen 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję opon 225/45/17 do B5 FL. Na ten moment mam dwa typy Fulda SPORTCONTROL2 i  Uniroyal RainSport 3.

Trwałość jest tutaj dość istotnym parametrem bo auto w sumie głównie na miasto i co jakieś 2-3 tygodnie trasa ok 130km, ale też raczej bez szaleństw 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pływak jakbym wiedział to bym Was nie pytał 🙂 Wziąłem na celownik najbardziej popularne opony w tym budżecie więc chce wybrać coś ze sprawdzonych marek. Jeśli jest rzeczywiście tak jak piszesz to sprawa się wyjaśniła 🙂 Chyba, że zaproponujesz jeszcze coś od siebie w tych pieniądzach co powyższe (max 1200zł/kpl.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.