Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

właśnie szukam 225/45 R17  Vectra C kombi diesel. i najgożej kupować dla siebie, a może taka, może taka...
mam max 300 na sztukę. proszę o podpowiedź 
Na Oponeo masz Dunlop Sport Maxx RT2 za 322zł/szt. Założyłem te opony już około 3tys km temu i jestem zadowolony. Ciche, dobrze kleją na mokrym (na czym mi zależało) no i w końcu, po kilku dobrych myciach dressingi zaczęły równo się wchłaniać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, W1Michal napisał:

na pewno bardziej w strone komfortu niż sportu. Jak lubisz miękkie kapcie to one są ok, jak lubisz po zakrętach szybko latać to nie koniecznie

@kepa416 Goodyear F1 A3 to całkiem uniwersalne kapcie, nie są typowe sportówki ale opinie o nich mam bardzo dobrą, podobnie się na nich lata jak na Dunlopach SportMaxx RT2. Trochę drozszy będzie Michelin Pilot Spot 4. Te trzy możesz brać w ciemno.

Typowo miękkie są Goodyear EfficientGrip Performance. Dla normalnego użytkownika ok na większość warunków, do agresywnej jazdy za miękkie.

 

A jak ma być typowo sportowo to już trzeba inną półkę produktową 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2018 o 15:03, alexander.p napisał:

właśnie szukam 225/45 R17  Vectra C kombi diesel. i najgożej kupować dla siebie, a może taka, może taka... 😉

mam max 300 na sztukę. proszę o podpowiedź 

Jak normalne i trwałe opony, to Pirelli Cinturato P7 będą fajnym wyborem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jakieś opinie na temat Uniroyal Rainsport 3? Zmieniam w niedługim czasie felgi i szukam jakiegoś fajnego kompletu opon. Aktualnie śmigam na ContiPremiumContact 5, opona w miarę fajna do normalnej jazdy, ale ma problem z pływaniem w szybkich zakrętach po rozgrzaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja polecam Continental WinterContact TS 860, u mnie w megane spisały się naprawdę świetnie i nie raz wyjeżdżały z kopnego śniegu na zasypanym parkingu, gdzie znajomych trzeba było wypychać z racji budżetowych opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokian WR D4 jest tańszy niż Dunlop, Continental i Goodyear, a nie odstaje kompletnie niczym. Po dwóch sezonach stwierdzam, że właśnie taka ma być zimówka: dobrze się grzebać, nie pływać ani na mokrym, ani w zakrętach i nie huczeć. Różnicy w zużyciu paliwa bezpośrednio przed i po sezonowych zmianach (abstrahując od warunków atmosferycznych) względem letnich nie stwierdzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.